Zavrieť

Porady

Služba v ČR - kde do priznania?

Prosím o radu: má byť faktúra za službu ktorú nám poskytli v ČR (povrchová úprava materiálu - materiál bol dovezený do ČR a potom i osobne odvezený z ČR) uvedená v daňovom priznaní DPH na riadku 9 a 10 ?
Tiež ak vie niekto poradiť ide táto služba do intrastatu?
Vopred dík za skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dobry den.
    Viem, ze je to od Vasho prispevku trosku dlhy cas, ale mam presne taku istu situaciu ako Vy.
    Slovenska firma, platca dph, vyviezla do Ciech svoj tovar, ktory ceska firma, platcovia dph, nachromovali. Potom sme tovar takto upraveny spat priviezli na Slovensko. Ked ceska firma vystavi fakturu, bude to bez dph kedze obidve strany su platcovia dph? Alebo to bude s dph, pretoze sa sluzba vykonala v Cechach? Bude to vobec sluzbova faktura? Neviem si vobec rady a ak mate tento problem vyrieseny, rada budem, ak mi poradite v sulade so sucasnymi zakonmi.

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    urobíš samozdanenie, česká fa bude bez českej dph a ty zdaníš slovenskou dph, platí tu základné pravidlo prenosu DP na odberateľa služby § 15
    samozdanenie r.11,12 DP DPH
    Naposledy upravil optimistka : 23.11.11 at 10:31
    Takze je to "klasicke" samozdanenie? Pomylila ma ta sluzba (chromovanie), ktora sa vykonala v Cechach a nevedela som si s tym potom uz rady.
    A existuje nejake hlasenie danovemu uradu pri urcitom obrate s clenskou krajinou EU?
    Inak dakujem moc za radu. Som tu nova a velmi si cenim kazdu pomoc.

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    ak máš na mysli súhrnný výkaz, tak ten by si podávala vtedy, keby ste to chrémovanie robili na slovensku pre českého platiteľa dph, na fakture by nebola slovenská dph, a teda máte povinnosť nahlásiť túto firmu cez súhrnný výkaz
    vo vašom prípade vašeˇIČ DPH nahlásila cez český SV, že vám dodala službu oslobodenu od dph
    SV nedavam ja, viem. Ale dakujem za upozornenie. Myslela som ci my ako odberatel nemame voci DU povinnost nejako specialne hlasit nad nejaky obrat obchody oslobodene od dph.
    Dakujem za odpovede. Si zlata :-)

    Služba v ČR - kde do priznania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.