Zavrieť

Porady

Doklady pri predaji dreva

Dobrý deň, účtujem pre Lesné spoločenstvo v PS a chcela by som vedieť od iných či je potrebné pri predaji dreva vystaviť aj výdajku.
Pretože doposiaľ to nerobili a mne sa to zdá potrebné pre evidenciu. Veď ked z lesa vyťažia drevo na skládku tak by mala byť hádam príjemka na sklad v tom množstve akom ju doviezli a potom ak to predajú nejakej osobe tak výdajka toho dreva. Nevie mi niekto poradiť???
Ešte by som chcela vedieť a ak mi niekto poradí budem rada, ak LS predáva drevo FO nie podnikateľovi na faktúru, tak či je potrebné vystviť objednávku - a tam vypísať všetky potrebné veci. Pretože predseda LS mi povedal že oni to nerobia.
Ďakujem pekne za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    ad1: Nieje to celkom výdajka ale volá sa to "Doklad o pôvode dreva" a tento doklad je vlastne podkladom pre fakturáciu.. Tento doklad musí byť samozrejme vystavený na každé drevo ktoré sa odvezie zo skladu. Potom na konci mesiaca sa väčšinou robí príjem na sklad podľa odvozu zo skladu...
    ad2: Nieje to potrebné objednávku,, nemáme ich ani my a audítorke to nevadí

    lydiaKAR je offline (nepripojený) lydiaKAR

    lydiaKAR
    Čo sa vlastne rozumie pod slovom sklad dreva??? Oni vlastne vyťažia drevo a niekde pri lese ho majú naukladané a tak ho predávajú. Ani neviem či je za nejakým plotom.

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Hmmm,,,, Sklad dreva v lese, inak nazvané "odvozné miesto" (Lokalita: OM).. Nemusí byť oplotený, je to miesto na lesnom úseku (v lese) kde je sústredené drevo po vyťažení. Najčastejšie blízko cesty aby bolo jednoduché toto drevo z lesného úseku dostať preč. (predať)

    Doklady pri predaji dreva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.