Zavrieť

Porady

mam narok na davku v nezamestnanosti????

dobry deň,
možno prídem o pracu,tak sa chcem spytať,či budem mať narok na podporu v nezamestnanosti.Do zamestnania som nastupia v januari 2005 ,ale v marci toho roku som odišla na pn z dovodu tehotenstva.Po materskej som nastupila na svoje miesto v Novembri 2008.Mam narok na podporu v pripade že dostanem vypoveď???Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    nárok na podporu vzniká ak poistenie v posledných štyroch rokoch bolo hradené počas 1095 dní / tri roky /

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    petra78tn Pozri príspevok
    a toto poistenie je hradene aj počas materskej dovolenky?
    Ak si si neplatila poistenie v nezamesnanosti dobrovolne - nie

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    počas materskej a rodičovskej dovolenky nie je osoba poistená v nezamestnanosti
    aha,takže nemám nárok na podporu.Smutné.Dúfam,že neprídem o prácu.Vďaka za odpovede.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    hanelie Pozri príspevok
    počas materskej a rodičovskej dovolenky nie je osoba poistená v nezamestnanosti
    súhlasím len čiastočne.
    Ak PP trvá, tak počas materskej dovolenky poistenie v nezam estnanosti trvá (aj ked je zamestnávatel od platenia oslobodený a pri výpočte dávky v nezamestnanosti sa toto obdobie vyníma, no do doby PvN sa ráta). Až nástupom na RD sa všetky poistenia v SP, t.j. vrátane poistenia v nezamestnanosti prerušujú. Toto prerušenie platí od 1.7.05, ak by si bola na RD pred 1.7.05, tak si poistená bola do 30.6.05, no to tvoj prípad nie je.

    No ako písala Veronika, ak si si dobrovolne neplatila poistenie v nezamestnanosti, tak nárok nebudeš mať. Podla dátumov sa mi zdá, že si nastúpila do práce ešte pred dovršením 3-och rokov dieťaťa, ale určite tvoja medzera od nástupu na RD do nástupu do práce je dlhšia ako jeden rok. No a tvoj PP je určite na dobu neurčitú (trvá dlhšie ako 3roky). Pri dobe určitej by medzera mohla byť do 2rokov, no to tiež nebude tvoj prípad.

    Dôvod ukončenia PP nehrá rolu pri nároku na dávku v nezamestnanosti.
    Do práce som nastúpila až po dovršeni troch rokov dieťaťa,ale myslim, že je to aj tak jedno.Nie?Dúfam ,že neprídem o prácu. Uvidím ako to dopadne. Ďakujem za odpovede.

    mam narok na davku v nezamestnanosti????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.