Zavrieť

Porady

Registrácia informačného systému

Odkiaľ ste zobrali registračné čislo iformačného systému??? Ja spracuvávam mzdy a osobné údaje v Olympe. Čo mám teda napísať do toho poverenia zodpovednej osoby?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skola je offline (nepripojený) skola

    skola
    Najprv sa musíš zaregistrovať, po obdržaní potvrdenia o registrácii IS dopíšeš registračné číslo-ak dobre viem, aj ja tak budem robiť

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    miriza
    To mi nikto neporadí?????????
    neviem, či má vzor nejakého poverenia, ale niečo nájdeš v príspevku č. 19 tejto témy: http://www.porada.sk/showthread.php?p=89053#post89053

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Musím sa zaregistrovať na Formulári informačného systému?? Akurát ho mám pred sebou. Dnes sa celý deň hrabem v téme o OOU a už mi z toho šibe.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    miriza
    Musím sa zaregistrovať na Formulári informačného systému?? Akurát ho mám pred sebou. Dnes sa celý deň hrabem v téme o OOU a už mi z toho šibe.
    skôr než sa rozbehneš zaregistrovať sa ... http://www.porada.sk/showthread.php?t=9417&page=1&pp=10

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Já ešte pridám jednu otázku , ak mám na DoVP mzdárku , ktorá mi spracuváva mzdy na svojom PC doma , musí si informačný systém zaregistrovať na UOOÚ a následne po pridelení jej registračného čísla , já napíšem poverenie zodpovednej osoby , čiže mzdárku a súčasne toto oznámenie poverenia zašlem doporučene na úrad pre ochr..... Dobre rozumiem ?

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Už som to dnes čítala najmenej 3x ale na tvoje odporúčanie som si to prešla ešte raz. Máme 13 zamestnancov IS je pripojený na internet a pod. Takže už sa môžem rozbehnúť zaregistrovať?
    Nie som si istá, či je nutné sa zaregistrovať. My máme 10 zamestnancov, PC na net, a poverili sme zodpovednú osobu - to znamená, že náš IS netreba registrovať, iba vyplniť formulár evidencie informačného systému+ vypracovať bezpeč. projekt a smernice. Registrovať sa musia tie IS, kde PC je na NET, spracúvajú bud osobné údaje osobitnej kategorie, alebo sa ich týka cezhraničný tok osobných údajov. ak sa ta to týka - áno musís sa zaregistrovať.

    skola je offline (nepripojený) skola

    skola
    Podľa mňa, keď máš poverenie ZO, netreba sa zaregistrovať, § 25 ods.2 písm. b, treba poslať oznámenie prevádzkovateľa o poverení ZO

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Takže ak som už tomu koncečne pochopila. Na úrad o ochrane osobných údajov pošlem len poverenie zodpovednej osoby teda mňa, že mám na starosti tieto osobné údaje, dám zámestnancom podpísať súhlas dotknutej osoby, vypracujem bezpečnostý projekt a tým to už končne skončí ????

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    miriza
    Takže ak som už tomu koncečne pochopila. Na úrad o ochrane osobných údajov pošlem len poverenie zodpovednej osoby teda mňa, že mám na starosti tieto osobné údaje, dám zámestnancom podpísať súhlas dotknutej osoby, vypracujem bezpečnostý projekt a tým to už končne skončí ????
    no ja myslim ze to je vsetko. nebodaj by si chcela viac

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Konečne !!!!!!!!!!! Ak by ešte niekoho niečo napadlo, tak si to ešte rada prečítam. Od rána nad tým sedím a keď treba ísť domov tak ma to začne baviť.

    ataner je offline (nepripojený) ataner

    ataner
    ak niekto može prilepte sem bezpečnostný projekt vypracovaný! čítam, čítam ale neviem ako na to ďakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zita5
    Já ešte pridám jednu otázku , ak mám na DoVP mzdárku , ktorá mi spracuváva mzdy na svojom PC doma , musí si informačný systém zaregistrovať na UOOÚ a následne po pridelení jej registračného čísla , já napíšem poverenie zodpovednej osoby , čiže mzdárku a súčasne toto oznámenie poverenia zašlem doporučene na úrad pre ochr..... Dobre rozumiem ?
    Prosím ...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Odpovedala si si:
    "toto oznámenie poverenia zašlem doporučene na úrad pre ochr..... "
    Načo sa chceš registrovať, veď spracúva iba mzdy, ak je pripojená na Internet potrebuješ projekt a ak nie stačia smernice:

    Povinnosť registrácie sa vzťahuje na všetky IS, v ktorých sa spracúvajú osobné údaje úplne alebo čiastočne automatizovanými prostriedkami spracúvania s výnimkou tých IS, ktoré
    - obsahujú osobné údaje FO na účely vedenia mzdovej a personálnej agendy – tu spadajú mzdové softy firiem, ktoré nemajú zodpovednú osobu, čiže nemusia registrovať IS (ale musia viesť evidenciu o nich!!!)
    Čo mám napísať do formulára evidencia IS - písmeno g) a h).
    Do g) som napisala danovy urad, poistovne a pod. Ale neviem, co s tým písmenom h).
    A do pravneho zakladu som vypisala nejake zakony- napr. 461/2003, 581/2004, 311/2001. Je to ok?

    Dkjm.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Kočtúchová
    Čo mám napísať do formulára evidencia IS - písmeno g) a h).
    Do g) som napisala danovy urad, poistovne a pod. Ale neviem, co s tým písmenom h).
    A do pravneho zakladu som vypisala nejake zakony- napr. 461/2003, 581/2004, 311/2001. Je to ok?

    Dkjm.
    tie písmenká sú z ktorého paragrafu?
    písmeno g) okruh príjemcov, ak sa predpokladá alebo je zrejmé, že im budú OU sprístupnené:

    príjemca par. 4 ods. 8 zákona o ochrane os. udajov 428 v znení nesk. predpisov
    sprístupnenie par. 4 ods. 1 písm. c zákona o oou

    písmeno h) tretie strany, príp. okruh tretích strán, ak sa predpokladá alebo je zrejmé, že im budu ou poskytnuté

    tretia strana par 4 ods. 7 zákona o oou
    poskytnutie par. 4 ods. 1 písm. b zákona o oou

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Kočtúchová
    písmeno g) okruh príjemcov, ak sa predpokladá alebo je zrejmé, že im budú OU sprístupnené:

    príjemca par. 4 ods. 8 zákona o ochrane os. udajov 428 v znení nesk. predpisov
    sprístupnenie par. 4 ods. 1 písm. c zákona o oou

    písmeno h) tretie strany, príp. okruh tretích strán, ak sa predpokladá alebo je zrejmé, že im budu ou poskytnuté

    tretia strana par 4 ods. 7 zákona o oou
    poskytnutie par. 4 ods. 1 písm. b zákona o oou
    ... ja som chcela vedieť tie písmenká g a h, ale už som si to našla ... takže ja mám v § 26 ods. 3 pod písmenom g): účel spracovania osobných údajov a pod písmenkom h) zoznam osobných údajov

    ... potom som tu našla písmenko j) okruh príjemcov, ale tu sa píše o sprístupnení a sprístupnenie = nahliadanie do spisov alebo do IS, a nahliadať do spisov a do IS by mala (podľa mňa) len zodpovedná osoba a dotknutá osoba

    ... písmenko k) tretie strany - tu by som dala SP, ZP, DÚ, príp. iné

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    ataner
    ak niekto može prilepte sem bezpečnostný projekt vypracovaný! čítam, čítam ale neviem ako na to ďakujem
    Pozri sa do DOKUMENTY, tak je prilepený bezpečnostný projekt aj bezpečnostná smernica.
    Načítať ďalšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.