Zavrieť

Porady

Opäť zrážky zo mzdy - POHOTOVOSŤ

:-D
Zamestnanec si vzal pôžičku z POHOTOVOSTI, neplatil ju a teraz nám do firmy prišla žiadosť o zrážky zo mzdy, na ktorých sa len vzájomne dohodli veriteľ a dlžník. K žiadosti je priložená kópia tejto dohody.


Môžem takúto dohodu považovať za právoplatný podklad k sťahovaniu zrážok?

Či to musí byť súdom nariadené?

Ďakujem
Usporiadat
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Nevolá sa to náhodou úžerníctvo?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Nuž ale mal si najskôr rozmyslieť, či si tak nejaké peniaze požičia. Napožičiavať a potom nevraciať je veľmi jednoduché. Potom mi chudáci mzdári máme len roboty naviac, ktorej je už aj tak dosť.

Niekedy sa mi až rozum zastavuje nad hlúposťou ľudí....
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
ZuzanaP
Nuž ale mal si najskôr rozmyslieť, či si tak nejaké peniaze požičia. Napožičiavať a potom nevraciať je veľmi jednoduché. Potom mi chudáci mzdári máme len roboty naviac, ktorej je už aj tak dosť.

Niekedy sa mi až rozum zastavuje nad hlúposťou ľudí....
Čo to je oproti Horizontu, BMG, Nick Finance a čo ja viem, čo ešte. Tieto nové, tzv. spoločnosti pre rýchle pôžičky sú podobné inštitúcie, len konajú v opačnom garde, teda oni požičiavajú za vysoký úrok. Slováci sú prosto nepoučiteľní
0 0
filka filka

filka je offline (nepripojený) filka

Dobre rano,

mala by som surnu otazku-zamestnancovi mame podla dohody o ZzM s POHOTOVOSTOU,zrazat sumu do vysky urcenej v dohode,avsak nie je v nej uvedena mesacna ciastky ktoru mame zrazat a tak pri vypocte sumy nam vyslo dost vysoke cislo a zamestnancovi tym padom na vyplatu ostane len nejakych 1.600 Sk.
chcem sa opytat ci sme postupovali spravne ked sme mzdu vypocitali podla §551,vypocet sme robili zo :hruba mzda minus dan,klasika tretinovy system...
nemali sme postupovat tak ze od hrubej mzdy odpocitat aj odvody a potom ist na tretinovy system?

ako je to s vypoctom ked nejde o sudne rozhodnutie ani exekucny prikaz.ako zrazat a z coho?
je nas postup spravny a mame zrazit taku vysoku sumu?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ak sa vykonávajú zrážky zo mzdy na základe uzatvorenej dohody o zrážkach podľa § 551 Občianskleho zákonníka, tieto nesmú byť vyššie, ako by boli pri nútenom výkone rozhodnutia. Z uvedeného vyplýva, že sa pri výpočte zrážok na základe dohody uplatňuje rovnaký postup, ako pri nútenom výkone rozhodnutia, t.j. tretinový systém. Občiansky zákonník neodkazuje, či sa pri výpočte vychádza z O.S.P. alebo z exekučného poriadku a v tom je podstatný rozdiel, pretože podľa O.S.P. sa zo mzdy odpočítava len preddavok na daň a podľa exekučného poriadku aj poistné odvody.
Ale, keďže od 1.9.2005 podľa novely O.S.P., už súdy nevykonávajú súdny výkon rozhodnutia, len súdny exekútory, pri výpočte by som postupoval tak, žš by som odpočítal aj poistné odvody.
0 0
filka filka

filka je offline (nepripojený) filka

Prosim neviete niekto poradit ako to ma byt naozaj spravne?ci postupovat podla obcianskeho alebo exekutorskeho vykonu rozhodnutia?

mame pri vypocte cistej mzdy odratat aj odvody?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
ja pri takýchto zrážkach zrážam z čistej mzdy, teda po odpočítaní odvodov, dane.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Ja to tiež počítam z čistej mzdy po odrátaní odvodov.
0 0
zsilharova zsilharova

zsilharova je offline (nepripojený) zsilharova

Nemôžeš zraziť viac ako dovoľuje zákon aj keby na tom zamestnanec trval.
Musí mu zostať minimum.
zuzana
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

zsilharova
Nemôžeš zraziť viac ako dovoľuje zákon aj keby na tom zamestnanec trval.
Musí mu zostať minimum.
zuzana
Súhlasím, upozorňujem, že od 1.7.2006 je zmena:
http://www.porada.sk/showthread.php?p=247277#post247277
0 0
ajka ajka

ajka je offline (nepripojený) ajka

Potrebujem poradiť, pozerám do exekučného poriadku prezerám všetko ohľadom zrážok, ale stále som z toho dosť mimo.
Máme zamestnanca ktorému mesačne zrážame 3000 Sk na základe dohody o zrážkach zo mzdy. Ale teraz nám doručili exekučný príkaz na zrážky na sumu vyše 60000Sk.
Vie mi niekto vysvetliť ako mám postupovať?
Mám v prvom rade zrážať na základe exekučného? A čo s tými 3000,-Sk?Ak to prestane splácať bude platiť nehorázne úroky.
Položka 1/3 sa ráta zo mzdy po odrátaní neodpočítateľných súm a ak je táto čistá mzda 6000 je 1/3 2000? alebo je 1/3 vždy len 1000Sk?Vôbec tomu nerozumiem, robím to 1. krát.

čistá mzda zamestnanca 16900,-Sk
16900 - 1600 - 5400(8 detí + manželka) = 9900
9900 - 3000 = 6900
6900 sa zráža v plnej výške a pripočítam 1/3 t. j. 2000 al. 1000?
A z čoho zrazím tých 3000Sk? mám to nejako rozdeliť?
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Tak to by zaujimalo aj mna. Prave tento tyzden mi pribudol podobny pripad,avsak :rozvedena + 2 deti
cisty prijem- 8500,-Sk
splacanie pozicky: 1000,-Sk

Poradi niekto?
Naposledy upravil AnitaMartinska : 07.07.06 at 04:45
0 0
dadasv dadasv

dadasv je offline (nepripojený) dadasv

baran
Hľadala som tu odpoveď na výšku maximálnych zrážok na základe exekučného príkazu. Nezdajú sa mi tieto odpovede. Prečo rátane ako nepostihnuteľné sumy 1600,-- Sk a 600,- na dieťa? Nemá to byť 60% a 25% životného minima? Alebo sa mýlim? Čo ak mi nevychádza žiadna zrážka ak spočítam nepostihnuteľné sumy? Mám o tom upovedomiť exekútora, že zrážky z tohoto dôvodu nebudem vykonávať? Môžem zraziť aj viac po dohode so zamestnancom, alebo nepostihnuteľných čiastok sa nemôžem dotknúť?
Poraďte, mám tento prípad prvý krát. Prišiel exekučný príkaz, zamestnankyňa má minimálnu mzdu a 2 deti a manžela. Od októbra mi vychádza, že jej môžem zraziť max. 30,- Sk (Ak rátam nepostihnuteľnú časť 60% zo ŽM na ňu a po 25% zo ŽM na manžela a deti/ t.j. nepostihnuteľná čast: 3078,- + (3x1283,-/ a potom tretina zo zostatku ktorá sa môže zraziť. Alebo sa mýlim? K
0 0
dadasv dadasv

dadasv je offline (nepripojený) dadasv

baran
endrju Pozri príspevok
Odporúčam pred formulovaním nových otázok sledovať najmä dátumy príspevkov, na ktoré reagujem. Slovenská legislatíva sa zvykne v priebehu kalendárneho roka zmeniť XXXL krát.
Tio, čo platilo 7.7.2006, už vôbec nemusí platiť 17.11.2007

Ďakujem za upozornenie. Počítam to teda správne? Mám upozorniť exekútora, že mi zrážky nevychádzajú, alebo môžem sa dohodnúť so zamestnancom a zrážať mu viac, ako my vychádza po odpočítaní nepostihnuteľných čiastok?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať