Zavrieť

Porady

Ako bude prebiehat sud?velmi sa bojim:( pomozte

Dobry den, zajtra ma caka sudne pojednavanie s mojou matkou, pretoze som si podala navrh na zvysenie vyzivneho. Prosim, mate s tym niekto skusenosti? Velmi sa tam bojim ist, s matkou mam zly vztah a nebola som s nou uz viac ako pol roka...
Dakujem za pomoc. Ked budem vediet, ako to bude prebiehat, mozno nebudem az tak v strese ako som.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Myslím si, že normálne. Sudca prečíta návrh na zvýšenie výživného a odôvodnenie prečo žiadaš zvýšiť výživné. A ona sa bude brániť ako Ti viac nedať, lebo - má malý príjem, veľké náklady a pod. Možno sa bude handrkovať ako kofa na trhu o každý cent. A možno sa ani brániť nebude, jednoducho sa zatne. Ťažko povedať, ako bude reagovať. Ale nemusíš sa báť, tam Ti nadávať nemôže, lebo ju vykážu von. Nemaj strach a nedaj sa.

    lorelai6 je offline (nepripojený) lorelai6

    lorelai6
    ďakujem za odpoveď,...ja sa hlavne bojím toho, že budem musieť veľa rozprávať ja, pretože je to pre mňa veľmi citlivá téma a bojím sa toho, že sa tam pred všetkými rozplačem a potom nebudem môcť povedať ani slovo...Keď som sa niekomu zmienila o tom, že idem na súd, zakaždým mi slza vybehla, je to pre mňa veľmi ťažké a ešte k tomu som dosť citlivá na takéto veci... v podstate ma k tomu zvýšeniu výživného dotlačil otec, ja by som to asi sama nespravila....

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak si tak neurobila v návrhu, napíš si na papier dôvody zvýšenia - vymenuj čo najviac výdavkov: knihy a školské pomôcky, internet, ošatenie, šport, kultúra, lieky, cestovné, strava .... prípadne aj sumy. Keď to prečítaš, potom budeš už len hovoriť, že trváš na návrhu. Nemusíš tam odpovedať na jej námietky, ani sa s ňou baviť.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    lorelai6 Pozri príspevok
    ďakujem za odpoveď,...ja sa hlavne bojím toho, že budem musieť veľa rozprávať ja, pretože je to pre mňa veľmi citlivá téma a bojím sa toho, že sa tam pred všetkými rozplačem a potom nebudem môcť povedať ani slovo...Keď som sa niekomu zmienila o tom, že idem na súd, zakaždým mi slza vybehla, je to pre mňa veľmi ťažké a ešte k tomu som dosť citlivá na takéto veci... v podstate ma k tomu zvýšeniu výživného dotlačil otec, ja by som to asi sama nespravila....
    Jednou z možností ako sa ochrániť pred takouto situáciou je , že napíšeš overené splnomocnenie otcovi na zastupovanie vo veci zvýšenia výživného .
    Je to bežné, veľa "detí" to tak robí,ak nechce vystupovať pred súdom voči rodičovi.
    Asi je už neskoro na túto radu ,ale možno to využiješ nabudúce...

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    To splnomocnenie by mohla dať aj na súde, ale myslím, že aspoň raz ju musí súd vypočuť.

    Ako bude prebiehat sud?velmi sa bojim:( pomozte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.