Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - príjmy SR a Írsko

Prajem všetkým pekný deň.
Potrebovala by som poradiť ohľadne daňového priznania.
Za rok 2007 som podala daňové priznanie, v ktorom som mala príjmy SR za 8 mesiacov, Írska za 2 mesiace a daň, ktorá mi vznikla som zaplatila. Požiadala som daňový úrad v Írsku o vydanie potvrdenia, že som ich rezident. Dňa 24.2.2009 mi DÚ v Írsku zaslal potvrdenie, v ktorom mi potvrdil, že som rezident Írska v roku 2007 a 2008.
Chcela by som sa opýtať:
1. Či môžem podať dodatočné DP za rok 2007 a priznať v ňom len príjmy zo SR ?
2. V roku 2008 mám príjmy len z Írska, som povinná podať DP na Slovensku ?

Vopred Vám veľmi pekne ďakujem.
Karmenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    james bond je offline (nepripojený) james bond

    james bond
    Ahoj karmenka

    chcem sa ta opytat ako si dosiahla ze ti DU v irsku vydal potrvrdenie o tom ze si rezident irskej republiky.Ja som sa snazil o toto potvrdenie a odpoved bola ze musim priniest ziadost so slovenskeho DU.

    dik za odpoved

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    1. Či môžem podať dodatočné DP za rok 2007 a priznať v ňom len príjmy zo SR ?
    áno, môžeš - ak máš potrvdenie o rezidencií, prijmy z írska / írska republika / do DP neuvádzaš

    btw - rezidencia sa vydáva ak má daňovník odpracovaných v danej krajine min. 183 dní / okrem splnenia iných podmienok /

    Ja som sa snazil o toto potvrdenie a odpoved bola ze musim priniest ziadost so slovenskeho DU.
    to nie je pravda - podáva sa žiadosť na DÚ v meste, v ktorom si pracoval
    dôležitá je argumentácia, že máš osobné záujmy v tejto krajine, že plánuješ do budúcna tu pracovať a prinášať tak všeobecný prospech pre danú krajinu
    Naposledy upravil hanelie : 27.02.09 at 06:33

    Karmenka je offline (nepripojený) Karmenka

    Karmenka
    james bond Pozri príspevok
    Ahoj karmenka

    chcem sa ta opytat ako si dosiahla ze ti DU v irsku vydal potrvrdenie o tom ze si rezident irskej republiky.Ja som sa snazil o toto potvrdenie a odpoved bola ze musim priniest ziadost so slovenskeho DU.

    dik za odpoved

    Ja som s týmto potvrdením nemala problém. Prišla som na daný úrad v meste kde pracujem, povedala som im aké potvrdenie potrebujem a na aký účel. Daná pracovníčka mi povedala, že vie o aké potvrdenie ide a v priebehu pár dní mi prišlo poštou na adresu kde bývam. V Írsku pracujem v jednej firme 14 mesiacov a možno aj preto nebol problém s potvrdením keďže zamestnania nestriedam... no neviem, možno sa aj mýlim

    rudkoo je offline (nepripojený) rudkoo

    rudkoo
    Dobrý deň.Na túto tému sa už popísalo veľmi veľa.Každý daňový úrad si robí podľa svojho uváženia čo nie je správne.Po mojom pátrani ohľadne určenie rezidencie som získal tieto informácie,ktoré pripájam.Prajem pekný deň.

    kovex je offline (nepripojený) kovex

    kovex
    Dobrý deň, chcem sa opýtať, ak má daňovník zo Slovenska príjmy zo závislej činnosti z Anglicka, môže si pri podaní DP uplatniť daňový bonus?
    Naposledy upravil kovex : 16.03.09 at 07:40

    Daňové priznanie - príjmy SR a Írsko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.