Zavrieť

Porady

Ochutene jogurty

Dostala som vacsie mnozstvo ochutenych jogurtov a neviem co s nimi. Rada by som Vam ich rozdala, ale.... Nasiel by sa recept, kde by som ich mohla pouzit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    A TO JE KOLKO VAčšIE MNOžSTVO? 10-20-100-200 KUSOV? AK ICH NEMÁŠ AKO VYUŽIŤ,TAK ICH DAJ NIEKAM DO DETSKEHO DOMOVA , ALEBO ŠKOLKY, HMHM. Ale pekne od teba, že niesi lakomá a podelíš sa, hm

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Pichni paličku a daj do mrazáku zamraziť...budeš mať mrazený krém...alebo skús jogurtové torty s piškótami.

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    viktorviktor Pozri príspevok
    radím vychladiť vodku a zvolať jogurtovú párty :-))
    vies si predstavit nasledok vodky s jogurtom?

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Miešaný nápoj::::::::::
    Lepší ako tento....
    Pivní jogurt

    Obtížnost: Malá
    Čas: 20 m
    Kuchyně: Neznámá
    Roční období : Kdykoli
    Počet osob : 4

    Ingredience
    1/2 l piva, 600 g jogurtu, 1 lžíce cukru, šťáva z 1/2 citronu

    Příprava
    Pivo, jogurt a cukr smícháme a přidáme citronovou šťávu. Podáváme ve vysokých sklenicích s cukrovou ozdobou.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    JOGURTOVA HRNCEKOVA BABOVKA

    2 vajcia/ak su male,treba dat 3/
    1 hrncek cukru
    2 hrnceky polohrubej muky
    1/2 hrnceka oleja
    1 velky jogurt/350-400 gramov;babovka bude chutit tak,aku prichut ma jogurt,mozeme pouzit i biely/
    0,5 - 1 dcl bublinkovej mineralky
    1 prasok do peciva
    podla chuti mozeme dochutit trochou orechov,kokosu,rumu,cokolady,kakaa,hrozienok...... ale potom to bude asi hustejsie a treba to zriedit opatrne na povodnu hustotu pomocou mlieka

    -ruru predhrejeme na 150 stupnov
    -formu vymastime a vysypeme po celom obvode,v strede i na dne mukou,prebytocnu muku z formy vysypeme

    -vajicka vymixujeme s cukrom do peny
    -potom pridame vsetky ostatne ingrediencie-najprv tuhe,potom tekute-vsetko premiesame rucne-vareskou a potom vymixujeme na hladke cesto.
    -nalejeme do formy
    -vlozime do predhriatej rury a pecieme na spodnej mriezke,cca 1,5 hodiny
    /po uplynuti hodiny to potom musime uz kontrolovat,zalezi to od toho aku mate ruru,mozno to bude aj skor..../

    -na teplote nepridavame,lebo babovka by sa zvnutra dobre neprepiekla
    -hotova je,ked ma tmavo-zlatu farbu a da sa od okraja formy lahko oddelit rukou-ruka ostane cista,nie lepava alebo spinava od cesta

    -po vybrati z rury nechame vyjst trochu paru z babovky,potom okraje obrezeme od formy tupou hranou noza ,
    polozime na vrch tanier a preklopime formu hore dnom
    -utierku namocime do studenej vody,vyzmykame a prikladame po obvode na horucu babovkovu formu-ked sa utierka zohreje,postup opakujeme
    -formu chladime dovtedy,kym sa babovka neodpari a sama nevypadne z formy
    -neklopeme po forme ani s nou netrasieme,lebo babovka by sa potrhala!!!ak sa dlho nechce vyklopit,treba ju este raz obrezat od okrajov-mozno ostala na dakom kusocku prilepena,a postup s chladenim opakovat-stopercentne sa odpari

    naan je offline (nepripojený) naan

    naan
    Ja robievam z ochutených jogurtovnepečenú tortu. Používam detské piškóty,/ ale lepšie sú cukrárske, len sú drahšie- pekne narastú/, ochutený jegurt, vanilkový cukor a ovocie, buď čerstvé mäkké, alebo kompótované. Jogurt ochutím vanilkovým cukrom. Na dva 150 gr. jogurty použijem 1 van.cukor. Na spodok nádoby, v ktorej chcem urobiť tortu dám potravinársku fóliu, potriem ju ochuteným jogurtom, naložím piškóty, ovocie jogurt a postup opakujem kým sa mi neminú suroviny. Hotové dám do chladničky, najlepšie aspoň na 12 hodín, potom vyklopím na podnos, posypem grankom a podávam. Môže sa podávať aj so šľahačkou. Je to tá dietnejšia forma, môžete použiť aj lahôskovú smotanu s ochuteným jogurtom 1:1. Môj manžel si to pripravuje aj sám, ale on používa vyslovene len cukrárske piškóty.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Vsetkym pekne dakujem za perfektne rady a recepty, mam ich vytlacene a sum pripravene na realizaciu, mnam

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Dolky z jogurtu

    2 vanilkové jogurty (300 ml), 1 vajíčko, 8 lyžíc polohrubej múky, 1 balíček vanilkového cukru, 1 lyžičku sódy bikarbóny, džem, 1 bielok, 1 lyžica práškového cukru

    Jogurty s vajíčkom dobre vymiešame, pridáme vanilkový cukor a múku so sódou bikarbónou a ešte spolu vyšľaháme. Na panvici (najlepšie s jamkami) postupne z obidvoch strán na miernom ohni pečieme dolky a ukladáme ich na teplé miesto. Dolky po dve spojíme džemom. Prípadne podávame samostatne posypané práškovým cukrom. Podávame s mliekom.

    To je moj recept pre Vas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.