Zavrieť

Porady

Opravy chýb minulých rokov a 428

Prosím potrebujem radu sme obec, kde sa zaúčtujú chyby minulých rokov. V prípade, že sa internou smernicou určí hranica významnosti. Keď je významná chyba účtuje sa na 428, ak si správne myslím, ale kde sa účtuje nevýznamná chyba, to neviem.

Kvet prosím ti vieš všetko.

Prosím ťa ako sa mal vysporiadať a hlavne zinvetarizovať účet 428, keď je tam všelico, je tam bývalá 901,964,965,933, časové rozlíšenie, rezervy za rok 2007 a ešte a ešte viacej toho.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Ahoj,
    opravy nevýznamných nákladov a nevýznamných výnosov minulých období sa účtujú ako účtovný prípad bežného účtovného obdobia na príslušný účet nákladov alebo výnosov, ktorého sa oprava týka.

    Účet 428 - Nevysporiadaný výsledok hospodárenia minulých rokov sa podľa môjho názoru ďalej nevysporiadúva.

    stefania71 je offline (nepripojený) stefania71

    stefania71
    Dobrý deň, potrebujem poradiť.
    V r.2009 sme dostali finančný dar od fyzickej osoby, ktorú sme využili pri výstavbe budovy. Moja hlúpa hlava to zaúčtovala do výnosov, nedala som to na účet 372 a teraz pri zaraďovaní budovy mi to robí problém, lebo tú čiastku nemám na 384.
    Akým spôsobom by som mohla spraviť opravu cez 428, aby som to mala v poriadku.

    Opravy chýb minulých rokov a 428

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.