Zavrieť

Porady

Našlahaná mliečna pena ako od profesionálneho baristu:)

Všetkým prajem pekný deň,

potrebovala by som jednu radu. Nakoľko plánujem zaobstarať si prístroj na prípravu espressa pre domáce použitie a mojími najobľúbenejšími nápojmi su Cappuccino alebo Latte, chcem prístroj ktorý urobí nie len dobrú kávu, ale aj úžasnú mliečnu penu. Prax v príprave mám, no z vlastnej skúsenosti viem, že niektoré prístroje neurobia penu, ani keby čo bolo. Môžte mi odporučiť značky, prípadne konkrétne prípstroje, ktoré sú v príprave mliečnej peny spoľahlivé, alebo naopak tie, ktorým by som sa mala určite vyhnúť? Uprednostňujem klasickú parnú trisku pre napenenie mlieka, nie kadejaké násadky, či doplňujúce príslušenstvo pre cappuccino. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Ja mam druhy pristroj, s tymto sme spokojni. Je to AEG Elektrolux typ 1062, lepsie cappuccino ako u nas doma som pila zatial len v jednom podniku, ostatne nestali za nic. Espresso je taktiez fantasticke s dobou kavovou penou. Kavy si ale kupujem specialne pre kavovary, velmi dobrej kvality. Jedine, co mam problem je caste cistenie trisky, lebo sa znecistuje vodnym kamenom a ju sem-tam ucpe.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Asi pred 3 mesiacmi sme tiež kúpili espresso kávovar (De Longhi -stál asi 3500,- Sk) a pred časom som sa tiež trápila, prečo nie je pena ako má byť, prečo po Popradskej káve pena nie je atď. Čas ukázal, že káva do espressa musí byť kvalitná - najlepšia je u mňa zatiaľ Lavazza, lebo z inej kávy sa spraví iba krúžok peny okolo šálky. A čo sa týka mliečnej peny, poradím ti, že učiť sa, učiť sa, učiť sa. Mlieko musí byť vychladené, tlak trysky pustený naplno a šálkou musíš najprv krúžiť, potom pohybovať hore-dole a pena je ako má byť. Kávovar si kupuj jedine s tlakom 15 bar.
    Mimochodom, u nás doma najlepšiu penu urobí môj 10-ročný syn, takže určite to zvládneš aj ty.

    elena11 je offline (nepripojený) elena11

    elena11
    A kde kupuješ tie kávy do kávovarou? Ja mám kavovar SOLAK, 18 b, ale nie som spokojná. Dávam tam obyčajnú kávu ale dobre ju nenašľahá. Hľadala som kávu v Tescu, Kauflande ale nikde nie je taká. Jedna sa o kávu MARCILLA créme express /dosiis para in café/

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    ja mám tento malý zázrak, vrelo odporúčam. Nič iné nepotrebujem, žiaden kávovovar, ktorý zavadzia na linke, po čase má upchaté trysky a podobne. Hustota peny závisí od mlieka, z kvalitného je pena hustá ako šľahačka.

    pozri si stránku, je tam aj prezentácia Nespresso Aeroccino

    elena11 je offline (nepripojený) elena11

    elena11
    Mám kavovar s 18 Bar. a budem to teda skúšať. Ale keď som to skúšala tak všetko bolo ufrkané aj so mnou, ale žiadný výsledok.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Kávu Lavazza kúpiš bežne v TESCU, či Hypernove - stojí 139-180,-Sk 250g balenie. Je drahá, ale chutí každému.

    LucciaT je offline (nepripojený) LucciaT

    LucciaT
    Ďakujem za typ, ešte sa spýtam, či je tá vaša tryska kovová, alebo má ja nejaké tie umelohmotné časti, lebo ked vidim na tých triských kadejaké tie umelohmotné násadky, moc sa mi to nezdá

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Paťuška už by som ani nepovedala, kedysi to áno, ale dnes to už nie je táá Lavazza čo bývala.
    Už sa na Porade preberalo o kvalite káv a komu aká chutí.
    Čo sa týka 100% arabica - nuž väčšina je kyslá- normálne, ja som našla z Papua Nová Guinea, ktorá bola naozaj horkej a nie kyslej chuti- výýýborná.
    Dnes radšej vyberám kávu, ktoré má aspoň cca 20% robusty a zvyšok Arabica , ale je to hľadanie, rovnako , ako je dôležité dobré nastavenie mletia - nie každá je rovnako mastná ....
    je veľmi veľa aspektov, kým z mašinky vyjde dobrá kávička.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    ešte na margo šľahania peny, moja staršia dcéra je odborník na našľahanie fantastickej peny- nikto v rodine to nevie tak ako ona . Robí to osve s takou nádobou na mlieko s vrchnákom so sitkami.
    Už som to skúmala, ale nezistila ako to robí. Osobne pri kávovaroch mi trochu vadí, že s tou horúcou penou vlastne riedime mlieko vodou, inak aj mlieko musí byť aspoň polotučné, aby sa dobre našľahalo.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    pozrela si si prezentáciu v odkaze, ktorý som dala? na ľavej strane a v tej prezentácii klikni ešte na názov kávy....
    nie je tam žiadna tryska
    myslela si barmana? lebo ten barista mi skôr pripomína bagristu

    LucciaT je offline (nepripojený) LucciaT

    LucciaT
    Kukucka, a akým sposobom sa vyraba mliecna pena pomocou toho pristroja co mas ty, respektíve tej dozy ktorá je pri tom prísroji?No más pravdu, že barista pripomína bagristu, ale tak sa volajú ľudia, ktorí sú odborníci na prípravu kávy to som si ja nevymyslela

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    kupujem ju zväčša v sieti Lino - kaviarne- 250g stojí cca 6,6eur 100% arabica.
    Len nie vždy ju majú, preto som písala, že kupujem kávu miscela- v pomere 75-80% arabica a 20-25% robusta ( mensí pomer určite nie)- neriadim sa značkou, nakoľko mám skúsenosti, kde je naozaj napísaný pomer - sú celkom dobré kávy- hlavne nie kyslé. Hoci poznám ľudí, že to im na káve chutí. Napr. kávy z Brazílie, z južnej Ameriky celkovo sú práveže známe svojou kyslou chuťou

    kkllc je offline (nepripojený) kkllc

    kkllc
    Ja mam AEG Elektrolux a tiež som spokojná. Najlepšiu kávu vie urobiť manžel. Musíš to skúšať.

    hedonnka je offline (nepripojený) hedonnka

    hedonnka
    Pre : kukučka ...

    Pekný deň, mala by som prosbu ... rada by som si kúpila Nespresso Aeroccino a Vy spomínate, že ho už máte ... mohli by ste mi prezradiť, kde a za akú cenu ste ho kúpili, prípadne - ak viete, kde ho možno kúpiť ?
    Veľmi pekne vopred ďakujem.
    hedonnka Pozri príspevok
    Pre : kukučka ...

    Pekný deň, mala by som prosbu ... rada by som si kúpila Nespresso Aeroccino a Vy spomínate, že ho už máte ... mohli by ste mi prezradiť, kde a za akú cenu ste ho kúpili, prípadne - ak viete, kde ho možno kúpiť ?
    Veľmi pekne vopred ďakujem.
    Na Slovensku to zatial nekupis, najblizsie obchody su Nespresso kluby vo Viedni, vygugli si to. Cena cca do sto eur. Inak to Aeroccino odporucam, je to uplne novy pristup k vyrobe mliecnej peny, ziadne trubky, trysky ani poziadavka na tlakovy vykon pristroja, velmi inovativne a funkcne
    Aeroccino sa da kupit najblizsie vo Viedni, v Nespresso obchodoch. My sme kupili minuly vikend a stalo 70 Eur. Bol som trochu skepticky, ale na jednu davku robi super penu aj mlieko na 2 poriadne salky kapucina. Je to velmi vydarena vecicka a co je najlepsie, netreba ziadnu 100°C paru na spenenie mlieka apod.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.