Zavrieť

Porady

Internet zadarmo od 1.8.2004

Aj táto informácia patrí na poradu.
Vidím, že cez víkend tu nie je nikoho, väčšinou všetci využívate firemné internety, takže na domáce internetovanie nezostáva čas ani peniaze.

Nie je to úplne zadarmo, ale od 1.8.2004 si môžete k súkromnému volaciemu programu napr. ST standard priplatiť internet na paušál, cca +350 Sk a máte neobmedzené pripojenie.

Prvou chybičkou je asi to, že neobmedzený internet je iba cez víkend alebo v pracovné dni od 16.00-7.00. Ale to hádam postačí. Druhou chybou je to, že ak máte telefón na firmu(napríklad ja), takúto možnosť nemáte, pretože je to internet iba pre domácnosti.

A otázka pre Vás: Ja určite prehodím telefón znova na fyzickú osobu-nepodnikateľa(podobne aj veľa ľudí) a môžem si dávať do nákladov takýto účet celý alebo iba pomernú časť?

Mám už takú výhovorku pre daňovníkov, ale neviem či obstojí:
Predtým som mal trojtisícové poplatky za internet, účet dohromady bol 4000 Sk.
Teraz budem mať 350 Sk poplatky za internet a účet nepresiahne 1000 Sk.
Tých zostávajúcich 3000 Sk budem musieť na konci roka zdaniť, takže kde je problém??? A internet používam na zabezpečenie a udržanie príjmov.

Viac info na www.telecom.sk, www.itnews.sk
Pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja mám pripojenie na internet nepretržité za 475,-- Sk mesačne od firmy Robur a zatiaľ som spokojná.
    Myslím si, že pokiaľ natrafíte na seriózneho kontrolóra, ktorý uzná, že vlastne možno budete mať takto trochu vyššiu daň, tak to prejde.
    Naposledy upravil bea : 08.07.04 at 21:31

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    No myslím, že by to mohli uznať...a keby aj nie nájdem si ešte nejaké argumenty.
    Inak táto informácia je skôr dôležitá pre dediny a menšie mestá, kde dsl internet ešte nedorazil, tam bude vhodná uvedená alternatíva.
    No a my na dedine sa musíme ešte do 31.7. 2004 trápiť s počítaním impulzov.

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    No mám pocit, že to pripojenie od ST bude mať asi háčik.
    Ak si nedáš paušál ( alebo nemáš tú možnosť ), tak internet pre niekoho vlastne zdražie.

    Pozrite si článok v dnešnej Pravde.
    http://spravy.pravda.sk/sk_ekonomika..._ekonomika_p02
    bea, mozes mi poskytnut blizsie info o tom pripojeni, je to super cena za mesiac. ja sa doma pripajam cez Telekom,obmedzene,teda vecer a cez sviatky a víkendy a moje ucty su,cca cez 2000 sk!!!!!!

    memsahib je offline (nepripojený) memsahib

    :-) memsahib
    Ja som si zaviedla internet ST DSL za 399,-Sk mesačne bez DPH, zriadenie za 1,-Sk, kupila som si vlastny modem microcom a providera som si dala nextru za 444,- Sk bez DPH. Mozem tu byt cely den, nic nesledujem, nicim nie som obmedzena. Myslim, ze za tych 1003,-Sk mesacne sa mi to oplati. A ked mate este studujuce dieta, ani nevravím.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Danka Kosibová
    bea, mozes mi poskytnut blizsie info o tom pripojeni, je to super cena za mesiac. ja sa doma pripajam cez Telekom,obmedzene,teda vecer a cez sviatky a víkendy a moje ucty su,cca cez 2000 sk!!!!!!
    Firma Robur s.r.o. sídli v Bratislave, tel. 02/624 10 409, 0903 241 342, www.robur.sk. Nie je to pripojenie cez telefon. Zatiaľ sa ešte všade nedá zaviesť takto internet, lebo nemajú všade siete. Podobých firiem je však viac a sú aj v iných mestách. Je to pripojenie myslím cez tzv. mikrovlny. V tom sa ja veľmi nevyznám. Pokiaľ viem, v Bratislave existuje ešte napr. Petržalkanet. Tí majú nižší poplatok za zavedenie a dvojaké ceny podľa toho, čo zákazník požaduje.

    Ešte aby som upresnila cenu. Pri zavedení som musela zaplatiť poplatok 3267,- Sk + DPH. Teraz platím len tých 475,-- Sk mesačne.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Tiež sme si dali zaviesť ST DSL ako memsahib providera máme madnet za 350,- Sk. Je to v pohode.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Zdražie pre väčšinu používateľov ale pre nás "mimo civilizovaného sveta" to bude svätená voda, pretože doteraz sme nemali inú možnosť iba pripájať sa cez modem a počítať impulzy. A myslím si, že si to dokážem spočítať, kedy sa mám pripojiť a kedy nie. Ostatné ma nezaujíma. Potrebujem byť konkurencieschopný a tie 2-3 tisícky mesačne tomu napomôžu.
    DSL ako tu píšete môžete využiť tak v Bratislave a väčších mestách, napríklad v Topoľčanoch to iba testujú, v Partizánskom o tom ešte nechyrovali.

    Internet cez mikrovlny- neoplatí sa(veľké investície)

    Existuje ešte mobilný internet, je to síce trošku pomalšie, ale za
    cca 1300 Sk vrátane DPH + mesačný paušál máte v Euroteli neobmedzený internet
    a cca 850 Sk vrátane DPH + bežný mesačný mobilný paušál zase v Orange.

    Práve som sa rozhodoval prejsť na neobmedzené pripojenie Orange, ktoré by ma vyšlo 1500 Sk mesačne aj s paušálom 60, keď prišla iná alternatíva.
    Naposledy upravil M3G : 09.07.04 at 18:17 Dôvod: chyba v /quote

    Zolo je offline (nepripojený) Zolo

    Zolo
    Internet cez telekomunikacie - pozrite stránku www.mobil.sk - sprava pod logom ST - cela pravda znie tak, ze v urcenon case - od 16,00 do 7,00 + cely víkend sa za impulzy neplati, ale mimo tento cas sa plati aj za impulzy!!

    Internet zadarmo od 1.8.2004

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.