Zavrieť

Porady

rodinne,obcianske,spotrebitelske pravo

prosim o radu sme piati vlastnici nehnutelnosti z toho s dvomi sa neviem dohodnut na cene resp.nechcu sa ani o tom so mnou bavit co robit uz som v koncoch dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    tu je teda každá rada drahá, predpokladám, že pokiaľ sa nedohodnete môžete to dať na súd, ale teda nie som si vôbec istá či by to bolo niečo platné. Asi až čas to u vás vyrieši, prípadne by som vám navrhla ani nie súd , ale MEDIATORA. Skúste sa nejakého obrátiť.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    mackos Pozri príspevok
    prosim o radu sme piati vlastnici nehnutelnosti z toho s dvomi sa neviem dohodnut na cene resp.nechcu sa ani o tom so mnou bavit co robit uz som v koncoch dakujem
    A čo rozumné navrhujú tí dvaja?
    Tiež sme boli viacerí majitelia nehnuteľností,niektorí nesúhlasili s predajom. Vyčíslili sme im všetky náklady na údržbu,dane apod. Uznali, že do toho sa neoplatí investvať,,lebo to nevyužijú.Radše si za tie peniaze zaplatia dovolenku raz ročne bez ostatných problémov. Nakoniec boli radi, že sa nehnuteľnosť predala a im "odpadli "výdavky" na údržu a pod. Nedudržiavaná nehnuteľnosť stáca na cene.

    pystolka je offline (nepripojený) pystolka

    pystolka
    v tomto prípade jediným východiskom je súd a podať návrh na zrušenie podielového spoluvlastníctva a určenie, komu nehnuteľnosť priadne do vlastníctva, avšak nebude to veľmi jednoduché, keďže súd bude prihliadať aj na potreby vlastníkov (užívanie nehnuteľnosti), ktorí nechcú zrušiť podielové spoluvlastníctvo, ale iná cesta asi neexistuje, ako to riešiť súdnou cestou.

    rodinne,obcianske,spotrebitelske pravo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.