Zavrieť

Porady

životné poistenie - zrušenie

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Dobrý deň
rozhodla som sa po dlhej úvahe zrušiť životné poistenie..
prosím môžete mi niekto poradiť - kto ste to robil ako sa píše žiadosť o zrušenie poistky? mám ju 10 rokov a nechce sa mi tam už dávať peniaze i ked budem stratová - ale čo už...
dakujem
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

bowl Pozri príspevok
No ono je to o tom, že vlastne ľudia uzatvárajú poistky a ani nevedia, čo vlastne podpisujú, teraz ma hlavu v smútku a rozhoduje sa : vydržať, znížiť či dokonca zrušiť ... čo odporúčaš ?
... pre úplnosť ... ako by sa malo postupovať, keby chcel predčasne zrušiť takúto poistku (v tejto poistke funguje odkupná hodnota)...
Inak dik
Tibor, ideeeš-mne sa dnes nechce nejak písať, som dnes nejaký lenivý...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bowl Pozri príspevok
No ono je to o tom, že vlastne ľudia uzatvárajú poistky a ani nevedia, čo vlastne podpisujú, teraz ma hlavu v smútku a rozhoduje sa : vydržať, znížiť či dokonca zrušiť ... čo odporúčaš ?
... pre úplnosť ... ako by sa malo postupovať, keby chcel predčasne zrušiť takúto poistku (v tejto poistke funguje odkupná hodnota)...
Inak dik
Poistku môže zrušiť kedykoľvek (teda pri dodržaní 6 týždňovej výpovednej lehoty). Pri výpovedi dostane odkupnú hodnotu, ktorá sa rovná počtu ním vlastnených jednotiek vynásobených aktuálnou hodnotou podielovej jednotky mínus nejaký poplatok za predčasné zrušenie.

On sa musí rozhodnúť, nedá sa jednoznačne povedať, čo je výhodnejšie. Záleží od mnohých faktorov.

AK nestíha platiť poistné, tak buď znížiť poistné alebo zrušiť poistku. AK má dosť peňazí, kľudne si ju môže ponechať. Ak chce zabezpečiť rodinu pre prípad smrti, tak túto poistku zrušiť (lebo poskytuje malú poistnú ochranu) a uzatvoriť inú poistku s vyššou poistnou sumou (nie 5000 SKK).

AK je sám a chce len investovať a z investície očakáva lepší výnos ako z termínovaného vkladu v banke, tak nech si poistku ponechá, pri nízkej poistnej sume sa mu viac peňazí ukladá do fondov.

Takže treba posúdiť jeho celkové potreby a možnosti. U každého človeka by to "lepšie" riešenie bolo iné.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Chobot Pozri príspevok
Poistku môže zrušiť kedykoľvek (teda pri dodržaní 6 týždňovej výpovednej lehoty). Pri výpovedi dostane odkupnú hodnotu, ktorá sa rovná počtu ním vlastnených jednotiek vynásobených aktuálnou hodnotou podielovej jednotky mínus nejaký poplatok za predčasné zrušenie.
Ale pozor, ten poplatok za zrušenie pz je poriadne "mastný", tie poplatky sú dosť veľké...
0 0
Poola Poola

Poola je offline (nepripojený) Poola

nebolo by riesenie pre toho pana aby sa informoval na moznost znizenia mesacnych splatok v tej poistovni na minimum ?



ja platim mesacne 16,60.., zatial to zvladam
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Poola Pozri príspevok
nebolo by riesenie pre toho pana aby sa informoval na moznost znizenia mesacnych splatok v tej poistovni na minimum ?
Aj to sa dá...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot Pozri príspevok
Vysvetlím ti to na jednoduchom príklade. Dajme tomu, že tie peniaze (poistné) platí ročne, nech je to dajme tomu 120 €. Po odpočítaní všetkých poplatkov (napr. 20 €) poisťovňa použije tých 100 €na nákup niečoho, dajme tomu, že miesto podielových jednotiek bude kupovať zlaté guličky.

V prvom roku bude hodnota jednej guličky 1 €, takže ich nakúpi 100.

V druhom roku bude hodnota guličky 2 €, takže ich nakúpi 50. Kamarát vlastní teraz 150 guličiek.

V treťom roku stúpne ich hodnota na 4 €, preto za 100 € kúpia 25. Kamarát má teraz 175 guličiek.

V štvrtom roku mu skončí poistenie a v tom čase ak bude hodnota jednej guličky 5 €, tak od poisťovne dostane 175x5 = 875 €, teda hodne viac, ako vložil.

Ak by ale pri konci poistenia hodnota guličky klesla na 1,5 € za guličku, tak dostane 175*1,5 = 262,5 €, teda menej, než vložil.
K tomu guličkovému príkladu by som ešte doplnil niečo, k čomu ma inšpirovala poznámka od Xanti.

Dáme znovu ten istý príklad.

V prvom roku bude hodnota jednej guličky 1 €, takže ich nakúpi 100.

V druhom roku bude hodnota guličky 2 €, takže ich nakúpi 50. Kamarát vlastní teraz 150 guličiek.

V treťom roku ale príde kríza a hodnota guličky klesne na 1 €. V takomto prípade sa zvyknú ľudia vyľakať a hromadne rušia poistky. Ak by sa kamrát rozhodol v takomto prípade zrušiť poistku, tak dostane 150*1 = 150 €. Rozumný investor ale poistku nezruší, ale nechá poisťovňu, nech v 3. roku nakúpi znovu zlaté guličky, tentoraz 100 ks. Teraz vlastní kamarát 250 ks. guličiel

V štrvtom roku, keď poistka končí, stačí, ak sa hodnota guličky vyšplhá na napr. 2 € (nemusí ako v prvom scenári na 5 €), tak dostane pri skončení poistenia 250x2=500 €, čo je zase len viac, ako do poistenia vložil.

Preto je v čase krízy nerozumné vypovedať poistku. Výpoveďou by kamarát stratil, lebo by dostal len 150 €. Ak by bol počkal ešte rok, mohol dostať 500 €.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale pozor, ten poplatok za zrušenie pz je poriadne "mastný", tie poplatky sú dosť veľké...
No, možno ako v ktorej poisťovni. U nás je to 5% z kapitálovej hodnoty poistky (resp. 2% pri jednorazovej poistke) investičného poistenia.
0 0
Poola Poola

Poola je offline (nepripojený) Poola

ešte mi napadlo, že je možne žiadostou požiadať o "informatívny" výpočet výšky odkupnej hodnoty pri zruseni PZ k datumu dorucenia ziadosti, akurat tak bude vediet silno orientacne, lebo do buducna sa to vypocitat neda ked sa jednotky menia kazdym dnom
0 0
bowl bowl

bowl je offline (nepripojený) bowl

Chobot Pozri príspevok
No, možno ako v ktorej poisťovni. U nás je to 5% z kapitálovej hodnoty poistky (resp. 2% pri jednorazovej poistke) investičného poistenia.
Kde to je "u nás"...
... inak dík za odborné a aj pre laika pochopiteľné ozrejmenie niektorých skutočností vo veci investičných poistiek a tiež dík za ostatné námety a reakcie... dúfam, že to pochopí aj môj známy ...
... ono tá PORADA je dobrá a užitočná vec ...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bowl Pozri príspevok
Kde to je "u nás"...
... inak dík za odborné a aj pre laika pochopiteľné ozrejmenie niektorých skutočností vo veci investičných poistiek a tiež dík za ostatné námety a reakcie... dúfam, že to pochopí aj môj známy ...
... ono tá PORADA je dobrá a užitočná vec ...
Takto verejne nemôžem napísať meno poisťovne, bola by to reklama.... pošlem ti to cez SS.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Chobot Pozri príspevok
Takto verejne nemôžem napísať meno poisťovne, bola by to reklama.... pošlem ti to cez SS.
Ale tým porušíš etiketu porady-cez ss sa veci neriešia...
0 0
SetritePreSeba SetritePreSeba

SetritePreSeba je offline (nepripojený) SetritePreSeba

Zdravim,
neda mi nezareagovat na tieto clanky...

V prvom rade sa necudujte ze nedostanete prve roky z poistiek nic. Ved tie peniaze idu ako provizia tym "ujom a tetam" co vam to spravili..

V druhom rade zabudnite na to ze na poistkach sa setri. Na poplatkoch zaplatite 5 krat viacej ako keby ste si to dali len do banky.

V tretom rade ak chcete byt poisteny, na to existuju uplne ine programy (tzv. rizikove poistenie), kde na jednu zmluvu vas dokazu poistit aj osmych.. a vyjde vas to od 3€ do 20€ mesacne (podla toho kolko vas je)..

Ak chcete viacej informacii, pozrite si tuto stranku:
http://www.setritepreseba.sk

A prosim, uz neverte tym svojim "kvazi" poradcom ktorym ide len o proviziu a uvedomte si ze vy ich vobec nezaujimate..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať