Zavrieť

Porady

urcenie otcovstva

Zdravim.

Prosim o radu.Som uvedeny v rodnom liste dietata ako otec s mojim suhlasom
ale nie som si isty ci naozaj som.Poradte ako postupovat ak sa chcem uistit.
Z matkou spolu nezijeme a vyzivne platim pravidelne.Dietati su dva roky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    Je potrebné vyhľadať spoločnosť, ktorá sa zaoberá testami na určenie otcovstva a dať si spraviť testy, na súd sa dá podať návrh na zrušenie otcovsva do 3 rokov dieťaťa pozri http://www.porada.sk/t101388-zruseni...ight=otcovstvo alebo celé http://www.porada.sk/search.php?searchid=7660621

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    ako bolo vyššie uvedené môžete si dať spraviť testy DNA aj súkromne, ale o zapretie otcovstva musíte požiadať súd a ten testy urobené súkromne do uvahy neberie a budete aj tak musieť abslovovať testy DNA u súdneho znalca. Takže si dajte na súd žiadosť o zapretie otcovstva. Ale chcem sa ešte spýtať, prečo to riešite až teraz po dvoch rokoch? Prečo ste sa dali zapísať ako otec, ked ste si neboli istý? Ved takýto krok je vážna vec.

    kekelka je offline (nepripojený) kekelka

    kekelka
    ja by som este doplnila ze testy otcovsta stoja 10 tis. a cela procedura trva cca 2 mesiace.

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    Iba doplním, že je to viac ako 10.tis. Ten ktorý bude neúspešný, bude ešte musieť druhej strane zaplatiť cestovné, ušlú mzdu za deň kedy sa zúčastníte testov DNA ak o to druhá strana na súde požiada.

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    zaujímavý článok k téme:
    http://ozene.zoznam.sk/cl/100276/246...etie-otcovstva

    a zo zákona o rodine 36/2005 v znení neskorších predpisov:

    § 86: (1) Manžel môže do troch rokov odo dňa, keď sa dozvie, že sa jeho manželke narodilo dieťa, zaprieť na súde, že je jeho otcom.

    § 87: (1) Ak sa narodí dieťa v čase medzi stoosemdesiatym dňom od uzavretia manželstva a trojstým dňom po tom, čo manželstvo zaniklo alebo bolo vyhlásené za neplatné, možno otcovstvo zaprieť len vtedy, ak je vylúčené, že by manžel matky mohol byť otcom dieťaťa.

    § 93: (1) Muž, ktorého otcovstvo bolo určené súhlasným vyhlásením rodičov, môže otcovstvo pred súdom zaprieť do troch rokov odo dňa jeho určenia, len ak je vylúčené, že by mohol byť otcom dieťaťa; táto lehota sa neskončí pred uplynutím troch rokov od narodenia dieťaťa.

    v každom prípade odporúčam prezrieť celý zákon o rodine a informovať sa na súde, ako prebieha postup vo vašom prípade

    krespo77 je offline (nepripojený) krespo77

    krespo77
    no ano ale da sa ten navrh podat aj bez pravnika a existuje na ten navrh na zrusenie otcovstva nejaky formular ale nieco podobne?

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    Tlačivo neexistuje, je potrebné podať Návrh na súd.

    Z Návrhu musí byť zjavné, ktorému súdu je určené, kto ho robí, ktorej veci sa týka a čo sleduje, a musí byť podpísané a datované.

    Podanie treba predložiť s potrebným počtom rovnopisov a s prílohami tak, aby jeden rovnopis zostal na súde a aby každý účastník dostal jeden rovnopis, ak je to potrebné. Ak účastník nepredloží potrebný počet rovnopisov a príloh, súd vyhotoví kópie na jeho trovy.

    Návrh má okrem uvedených všeobecných náležitostí obsahovať meno, priezvisko, bydlisko účastníkov, prípadne ich zástupcov, údaj o štátnom občianstve, pravdivé opísanie rozhodujúcich skutočností, označenie dôkazov, ktorých sa navrhovateľ dovoláva, a musí byť z neho zrejmé, čoho sa navrhovateľ domáha.

    Navrhovateľ je povinný k návrhu pripojiť listinné dôkazy, na ktoré sa odvoláva - rodný list dieťaťa. Ak by ste v návrhu urobil chybu, súd Vás uznesením vyzve na jeho doplnenie a zároveň Vás poučí, ako opravu vykonať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.