Zavrieť

Porady

Reklamácia

Dobrý deň,

chcela by som Vás touto cestou poprosiť o radu v nasledovnom probléme. Pred mesiacom som kupila obývačkovú stenu. No keď ju doniesli (zmontovanú), všimli sme si, že obal jednej zo skríň je poškodený a premčený. Nasledovne sa ukázalo, že aj doska skrine, ktorá slúži ako podpera je navlhnutá, kraje su otlačené a roh je otrhnutý (viď priložené obrázky). Ineď sme kontaktovali vedúceho, na ktorého nám dal číslo šofér, ktorý doniesol tovar a ktorý nechcel vziať skriňu naspäť do predajne, lebo vraj má iné zákazky, ktoré musí vybaviť. Bolo nám prisľúbené, že skriňu vymenia. Reklamáciu sme boli vybavovať násladne na druhý deň aj osobne v predajni a taktiež nám bolo povedané, že tovar vymenia. No po 2 týždňoch nám volali z predajne, že z výroby poslali len konkrétnu dosku, po ktorú si tam máme zájsť na predajňu (napriek tomu, že dovoz pôvodnej skrine sme uhradili prepravnej službe a prevozom čo i len tej dosky by nám vznikli len ďalšie náklady na prepravu, nakoľko sa nezmestí do osobného auta). Ako sme si všimoli, predmetná doska je pripojena ku zvyšku skrine pomocou skrutiek, ale vyzerá to aj na lepený spoj. Predpokladám, že pri demontáži môže dojsť k poškodeniu zvyšku skrine čím mi automaticky padne reklamácia. Sme vôbec povinní si sami opravovať poškodený tovar? Navyše ako už bolo spomínané tovar doniesli v zmontovanom stave a nie je k nemu priložený ani návod na montáž. Môžu moju reklamáciu vybaviť takýmto spôsobom? Môžem odmietnuť prevziať danú dosku bez toho, aby ma neodbili, že reklamácia je týmto vybavená?
11022009041.jpg  
11022009042.jpg  
11022009043.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

    02Michaela
    No máte dosť zložitú situáciu. Ale keď už niet východiska, ja by som to riešila asi tak: keď už mám mať náklady spojené s prepravou dosky, tak to radšej dám naložiť skriňu z domu a na drzovku ju odveziem do predajne, so slovami, reklamujem, tu je tovar! Nech sa oni mordujú s preložením dosky, ak by náhodou niečo poškodili, ide to na ich triko. Zavolala by som si vedúceho, podala PÍSOMNÚ sťažnosť a písomnú reklamáciu a taktiež by som tam uviedla, že žiadam doručiť tovar domov, nakoľko neboli splnené všetky podmienky predaja a kúpy, čiže doviezli poškodený tovar! Ja by som to skúsila takto. Určite sa im nebude páčiť, keď v predajni budú mať zákazníkov a Vy vtedy im tam budete pred ľuďmi hovoriť, aké nekvalitné služby poskytujú :-). Myslím, že by im to urobilo zlú reklamu a tak by Vám možno mali vyjsť v ústrety. Náš zákazník - náš pán. Aj keď to nie všade platí, za pokus to stojí. Môj názor. Držím palce

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    Najlepšie bude podať reklamáciu písomne, nie chodiť osobne a ústne sa sťažovať. Treba poslať písomnú reklamáciu, potom im plynie 30 dňová lehota na vybavenie. Moja známa tiež reklamovala jeden výrobok, po 30 dňoch jej neodpovedali a tak i poslala list, že posiela sťažnosť na SOI a do medií. Na konci listu uviedla pod čiarou komu to dáva na vedomie a lady zo strany firmy sa pohli. Takže ale nezabudnite, že treba s nimi komunikovať písomne.

    bz5 je offline (nepripojený) bz5

    bz5
    No boli sme na predajni, kde sme odmietli prebrať len samotnú dosku ala opravari . Našťastie boli zatiaľ ústretoví, no bohužiaľ nie su zabezpečení pre takéto prípady reklamácie, a tak čakáme na telefonát ako sa to bude riešiť, nakoľko riaditeľka predajne má zajtra poradu a tam sa na to opýta... ...komické... no snáď to vyriešia k našej spokojnosti ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.