Zavrieť

Porady

dodatočné daňové priznanie

Ahojte, mám klientku ktorá bola zamestnaná v pozemkovom spoločenstve od roku 2006, a zamestnávateľ nepodal ročné zúčtovanie dane ani za rok 2006, ani 2007. Klientka by chcela podať dodatočné daňové priznanie na tieto obdobia, má tam slušné preplatky. Nerobila som ešte takéto DP, prosím poraďte či je to dobrý nápad, alebo či ju DÚ bude pokutovať za to, že nepodala DP včas. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Ja by som sa chcela spýtať na vyplnenie DDP. Potrebujem podať DDP za rok 2007 - zmena účtovania. DDP sa vypĺňa celé ako malo byť a len v oddiely XI. sa uvedie rozdiel?

    UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

    UBIKA25
    Ja som DDP vyplnila podľa nových podkladov...a potom rozdiel sa mi vyčislil v oddiele XI...

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    UBIKA25 Pozri príspevok
    Ja som DDP vyplnila podľa nových podkladov...a potom rozdiel sa mi vyčislil v oddiele XI...

    A kde ste vyplňovali DDP v nejakom programe alebo na stránkach DR SR ?

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    UBIKA25 Pozri príspevok
    na stránkach DR SR..ale kontrola bola ručná
    Ešte by som sa chcela spýtať na pokutu - ako sa vypočíta? Bude to vysoká suma? Vzniká tam nedoplatok cca 14 tisíc Sk

    UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

    UBIKA25
    juj niekde som to čítala na porada to je ...
    myslím si že DU rozlišuje FO a PO...
    neviem %...neporadím
    ale videla som to tu...neviem inak priložiť link
    http://www.porada.sk/t105119-dodatoc...priznanie.html

    už viem - oprava (priložiť link)
    UBIKA25 Pozri príspevok
    Kedže tam má preplatok, tak pokuta myslim si že nebude...
    ďakujem, vypísala som jej to a mala radosť lebo za tie obdobia má veľmí slušný peniaz dostať späť od štátu. Ešte raz ďakujem za radu.

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Prosím vás, za minulý rok si daňovník uplatnil v DP len samé príjmy, bez výdavkov. Mohol by v tomto roku dať dodatočné DP s paušálnymi výdavkami? Mohla by sa mu tak vrátiť časť dane.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janiela Pozri príspevok
    Prosím vás, za minulý rok si daňovník uplatnil v DP len samé príjmy, bez výdavkov. Mohol by v tomto roku dať dodatočné DP s paušálnymi výdavkami? Mohla by sa mu tak vrátiť časť dane.
    Ak to neboli príjmy zo ZČ, ale príjmy z podnikania, tak áno.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Denisa Krátka Pozri príspevok
    ďakujem, vypísala som jej to a mala radosť lebo za tie obdobia má veľmí slušný peniaz dostať späť od štátu. Ešte raz ďakujem za radu.
    Ak za ňu zamestnávateľ nepodal RZD, mala si podať za tieto roky riadne DP sama. Ak tak neurobila, okrem preplatku dane čakaj aj pokutu 2000sk/prepoč.na €. Aj keď jej nevznikla povinnosť za tieto roky podať DP, ak ho podáva, považuje sa to za podanie DP po termíne - teda s pokutou.

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Tweety Pozri príspevok
    Ak to neboli príjmy zo ZČ, ale príjmy z podnikania, tak áno.
    Ďakujem

    Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

    Beatrice
    Prosím Vás,poraďte mi. Dňa 1.1.2008 som prevzala učtovníctvo jednej s.r.o.
    Počiat. účet súvahový nebol správny, bolo tam veľa chýb. Predošlá učtovníčka podala dodat.daň.priznanie dnes 09.03.2009 za ten rok 2007.
    Ja som ešte nespravila uzávierku roka 2008, môžem teraz na základe dodat.priznania opraviť počiatočné stavy k 1.1.2008 ?

    Ďakujem za pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.