Zavrieť

Porady

Zabudnuté faktúry

Ahojte, potrebujem poradiť. Zabudli sme dať do jednod. účtovníctve 2 faktúry za nájom kancelárie z minulého roku. Oni prišli, ale sa "zapatrošili" / nechtiac/ a teraz sa sme ich objavili. Sú ešte v SK. Môžem ich dať do účtovníctva ale na rok 2009 s dátumom prijatia - dám dátum, kedy sme ich našli - a uplatniť si z nich aj odpočet DPH ? - sme platci DPH. Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kalmanka je offline (nepripojený) Kalmanka

    Som vydatá, 2 deti, spolu s manželom podnikáme ...viac Kalmanka
    Dáša_ Pozri príspevok
    A kedy ste tieto faktury platili?

    Ešte sme ich neplatili - bohužiaľ - neboli prostriedky.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    No ved potom aký problém v jednoduchom účtovníctve ? (Ja viem, až na výkaz o majetku a záväzkoch )
    Jasne, dajte ich do tohto roku.

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Prosím Vás poraďte mi, z 1Q sa našli v apríli faktúry (11 faktúr). Riadne sú zaplatené v dátume splatnosti, len ich pracovníčky nezaložili do priehradky na faktúry ale úplne inde a až v apríli ich majiteľ objavil.

    Ako to zaúčtovať?

    Mám ich zaevidovať ako došlé až v apríli? Ako potom s úhradou?

    Ale ich mám zaevidovať v daných mesiacoch, urobiť zároveň a úhrady v správnom dátume a DPH si uplatiť až v 2 Q?

    Ďakujem

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Lucinka23 Pozri príspevok
    Prosím Vás poraďte mi, z 1Q sa našli v apríli faktúry (11 faktúr). Riadne sú zaplatené v dátume splatnosti, len ich pracovníčky nezaložili do priehradky na faktúry ale úplne inde a až v apríli ich majiteľ objavil.

    Ako to zaúčtovať?

    Mám ich zaevidovať ako došlé až v apríli? Ako potom s úhradou?

    Ale ich mám zaevidovať v daných mesiacoch, urobiť zároveň a úhrady v správnom dátume a DPH si uplatiť až v 2 Q?

    Ďakujem

    Ano, ja by som to tak urobila, zaevidovala so správnymi dátumami a dph uplatnila v 2Q

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.