Zavrieť

Porady

Internetove stranky vs. kriza

Ahojte poradaci
mam celkom prijemny sobotnajsi vecer. hudba, kolace, porada.sk... prijemna idilka pocas vsadepritomnych psychologicky velmi neprijemnych dopadov hosp. krizy.
mat otvorenu mysel a venovat sa novym myslienkam je v case existencnych problemov tazke. aj to je jeden z dovodov preco sa tu rozpisujem.
uz nejaku dobu podnikam na internete. som jeden z tych, ktorych biznis sa da napalit na par DVD diskov. zivobytim su mi jednotky a nuly binarnej sustavy pocitacov. je vsak pravda, ze pocitac bez pripojenia na net ma pre mna hodnotu asi ako pre hlucheho MP3 prehravac.
venujem sa tvorbe internetovych stranok, obchodov a reklame na internete. firmy nemaju na vyplaty a nie este na internetove stranky. (nemozem zovseobecnovat ale financne problemy ma velmi vela firiem)
nepytam si "radu" alebo recept na peniaze. skor ma zaujima co si myslite vy, nezainteresovani podnikatelia, ktorych stranky na webe su len nevyhnutnou sucastou prezentacie. ako sa podla vas da podporit predaj webovych stranok? aku prioritu ma pre vas vasa stranka? ako vyznamne je pre vas kupit web v case ked sa vsetci boja a nevedia co bude zajtra?

ako som uz spominal, necakam recepty ani zarucene navody. skor ma zaujima pohlad, ktory uz nedokazem mat kedze sa na internet a reklamu divam uplne inak ako moji klienti.

mozno sa v tejto teme zrodi aj podnikatelsky napad. ved som to sem zaradil a myslim, ze sa to sem hodi

dakujem za pozornost a tesim sa na diskusiu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Všetko nasvedčuje tomu, že biznis na internete sa ešte len roztáča. Ale to sám dobre vieš. Prajem ti dobrú chuť k polievočke...

    MMMarko je offline (nepripojený) MMMarko

    MMMarko
    komunikujem aj so zahranicim a mam pocit, ze utlm je znacny aj tam. samozrejme u nas si stale neuvedomuju mnohi podnikatelia nevyhnutnost prezentaciu sa na webe (samozrejme su vynimky) a jednou z pricin je zrejme aj ich neznalost alebo neochota sa o pocitace a internet zaujimat. ludia u nas nemaju taky prehlad. rozvija sa to tu stale ale... ale kriza nam hovori hladiet aby mala firma na ucte peniaze na vyplaty a zaujimat sa o dolezitost webu nemusi patrit medzi podstatne alebo dolezite veci. aj ked mozno nie... prave preto ma zaujima co najviac nazorov

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    no ja mam eshop, takze web je pre mna dolezity a reklama este viac... ale skusal som podporit slovensky etarget no takmer to skoncilo tragicky pre moj shop, takze musim krmit google a v podstate s radostou lebo to ma aj efekt

    MMMarko je offline (nepripojený) MMMarko

    MMMarko
    ahoj, aky e-shop mas? (pripadne SS)
    o reklamu sa zaujimam dost intenzivne. PPC reklama je jedna z tych jednoduchsich pritom prinosnych.

    no myslim, ze porovnavat etarget a adwords sa da len ak porovnavas presne definovane klucove slova. niektore ine zasa mozu byt vyhodnejsie inde.
    ale je pravda ze etarget je vyhodny hlavne pre majitelov reklamnej plochy ako pre inzerujucich

    naopak, od google adsense sa moc cakat neda...

    ale to sme trocha odbocili od temy, ktoru som tu nacal

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    padro Pozri príspevok
    no ja mam eshop, takze web je pre mna dolezity a reklama este viac... ale skusal som podporit slovensky etarget no takmer to skoncilo tragicky pre moj shop, takze musim krmit google a v podstate s radostou lebo to ma aj efekt
    Prečo tragicky?
    Google je naj... ale aj etarget má svoju silu. Spravovanie kampaní a cielenie na kľúčové slová je určite prehľadnejšie a šikovnejšie v etargete.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    pretoze to bolo drahe, a ludia aj prisli ale nic nekupili,.. tieto iste skusnosti ma aj znamy co ma eshop... boli dni ked neprisla zjadna objednavka,.. v googli platim o polovicu menej a mam 5 objednavok za den,... mam aj ine formy reklami ale myslim ze z google pride najviac kupujucich. navyse ludia ktori pridu z google su na webe cez 3 minuty z etargetu to bolo pod 2

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    inak mas pravdu ze spracovanie kampane je jednoduchsie v etargate, ale to nie je dolezite, dolezity je vysledok reklamy

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    padro Pozri príspevok
    inak mas pravdu ze spracovanie kampane je jednoduchsie v etargate, ale to nie je dolezite, dolezity je vysledok reklamy
    Presne tak dôležitý je výsledok. Mám známych, ktorí mali podobné skúsenosti ako Ty s AdWords.
    Jedno aj druhé funguje efektívne, keď si to vieš dobre nastaviť...

    Internetove stranky vs. kriza

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.