Zavrieť

Porady

kupna zmluva na nehnuteľnosť

Kúpnou zmluvou som predala 1/4 bytu neveste a 1/4 bytu synovi do BSM. Môžem žiadať súd o neplatnosť kúpnej zmluvy, keď mi do dnešného dňa nezaplatili ( je to viac ako dva roky), podľa zmluvy mi mali zaplatiť do 30 dní od podpísania kúpnej zmluvy a to úverom zo Stavebného sporenia, ktorý síce zobrali, ale použili na iný účel, ale ktorý pravidelne mesačne syn spláca poskytovateľovi úveru.
Ak sa nedá uznať kúpna zmluva za neplatnú, chcem podať na súd žalobu na
nevestu, ktorá nie je ochotná jej 1/4 bytu vrátiť, napriek tomu, že nesplnila podmienky zmluvy a nezaplatila ju.
Toho času sa syn rozvádza, 16.3.09 majú prvé predvolanie. A preto mám záujem, aby mi bola čiastka bytu vrátená a nie vyplatená.
Ak by som chcela súdnou cestou vymáhať 1/4 bytu od nevesty, kedy mám podať žalobu ešte než ich rozvedú počas platnosti BSM, alebo až po rozvode, keď zanikne BSM, nechcem aby žaloba postihla aj syna, keď mi chce dobrovoľne z vlastnej iniciatívy 1/4 bytu vrátiť. Syn ešte vlastní 1/2 bytu ako dedičstvo po otcovi, ktorú nadobudol ešte pred uzavretím manželstva.
Naposledy upravil mariavia : 08.03.09 at 04:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Predávajúci môže po uplynutí dodatočne poskytnutej lehoty odtúpiť od zmluvy pre nezaplatenie kúpnej ceny kupujúcim, aj keď to nebolo medzi účastníkmi dohodnuté.

    Radím ti písomne ich vyzvať v určitej lehote (napr. 30 dní), aby ti kúpnu cenu uhradili, potom okamžite vymáhať. Keď je to v BSM, tak spoločne od oboch, keď majú na liste vlastníctva uvedené podiely každý zvlášť, tak jednať s každým osobitne.

    Občiansky zákonník
    § 48
    (1) Od zmluvy môže účastník odstúpiť, len ak je to v tomto alebo v inom zákone ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté.
    § 497
    Každý z účastníkov si môže vymieniť odstúpenie od zmluvy a dojednať pre ten prípad odstupné. Kto zmluvu splní aspoň sčasti alebo prijme hoci len čiastočné plnenie, nemôže už od zmluvy odstúpiť, ani keď poskytne odstupné.
    § 517
    (1) Dlžník, ktorý svoj dlh riadne a včas nesplní, je v omeškaní. Ak ho nesplní ani v dodatočnej primeranej lehote poskytnutej mu veriteľom, má veriteľ právo od zmluvy odstúpiť; ak ide o deliteľné plnenie, môže sa odstúpenie veriteľa za týchto podmienok týkať aj len jednotlivých plnení.

    kupna zmluva na nehnuteľnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.