Zavrieť

Porady

Daju sa "prirobit" balkony ku starsiemy panelaku?

Pozna niekto na Slovensku firmu, ktora "priraba", resp. rozsiruje balkony na starsie panelaky? Samozrejme po predoslom vybaveni vsetkych papierovaciek atd... Dakujem za typy.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

inculik Pozri príspevok
Pozna niekto na Slovensku firmu, ktora "priraba", resp. rozsiruje balkony na starsie panelaky? Samozrejme po predoslom vybaveni vsetkych papierovaciek atd... Dakujem za typy.
A to má aký význam? Radšej si kúp byt s balkónom.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Videl som nejaké projekty, kde bolo toto naprojektované. jednalo sa o oceľové konštrukcie. Nebolo to nič strašné, ale klasika to tiež nebola. Boli tam výpočty, statika návrh konštrukcie a povrchové úpravy... V pohľadoch to ušlo, ide o to čo sa komu páči.
Podklady robila firma realizujúca únikové požiarne schodištia, skúsim zistiť kontakt ale nič nesľubujem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Chobot Pozri príspevok
A to má aký význam? Radšej si kúp byt s balkónom.
Ja by som bol zvedavý ani nie tak na stránku statickú ako na tú stránku estetickú

Čistý Bronx

Juraj
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
buchač Pozri príspevok
Ja by som bol zvedavý ani nie tak na stránku statickú ako na tú stránku estetickú

Čistý Bronx

Juraj
Ale dá sa to ľahšie vyriešiť bez tepelných mostov než klasika. Určite by to šlo aj z dreva...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
A ja by som chcel riešenie ako dat do starsieho auta novy motor.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Účel svätí prostriedky.

Aj v Bronxe.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Milan.Žiška Pozri príspevok
Účel svätí prostriedky.

Aj v Bronxe.

Prostriedky , ktoré spľňajú svoj účel v Bronxe .......ale to je už do inej témy .

http://www.google.com/search?client=...utf-8&oe=utf-8

Juraj
Naposledy upravil buchač : 09.03.09 at 12:19
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Juraj, je vidieť, že ty vo svojom balkón máš.
Ten kdo nemá, bral by asi aj oceľový - "moderný".
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Milan.Žiška Pozri príspevok
Juraj, je vidieť, že ty vo svojom balkón máš.
Ten kdo nemá, bral by asi aj oceľový - "moderný".
Jest pravdou , ale len v jednom ...V ostatných nie
A čo , keď nie je , svet sa ešte nezborí , či ....

Ale tiež by som porozmýšľal nad všetkými okolnostiami :

1. Koľko bytov má barák ? Lebo zároveň je aj toľko názorov a ešte aj v tom jednom byte ich môže byť viac .

2. Koľko bytov z tohoto počtu má balkón ? Nemusí mať každý byt v baráku balkón , poznáme aj také .

3. Koľko by táto sranda stála ? Pri slovenskej mentalite to by bolo pindania okolo toho . A ešte kríza k tomu !!!!
Ideme zateplovať náš blok - ach jáááááááááááááááááááj , to bude ešte rečí , koľko už bolo ....

4. Ako by sa riešilo financovanie ? Lebo tí , čo majú / ak majú balkón / budú ako sršne , len bodať a bodať.....

5. Keď by sa robili balkóny , predpokladám , že fasádu by ste asi nenechali len tak , alebo hádam by ostala rozbitá ?

6. Samozrejme predpokladám , že by sa museli robiť balkóny na celom obytnom dome a nie len na pár bytoch , inak by to hádam neprešlo a keď hej , tak potom zbohom rodina aj s našimi úradmi ...

7. ..........xxxxxxxxx?????????? - určite je tých dôvodov viac

Včera som pozeral zhodou okolnosti / chcel som pozerať - presnejšie / na Tv JOJ reláciu " Nové bývanie " .
Milan , či veríš alebo nie , tá kúpyschopná rodina chcela ísť do 3.200.000,- a v ponuke realitky na nete som ju videl o 500.000 ,- viac .
Je pochopitelné , že aj realitky majú réžiu , ale jej ponuku nemusí predsa záujemca akceptovať .

Pointa celej omáčky spočíva v tom , že tá dotyčná rodinka chcela za málo peňazí až príliš veľa muziky , no z tých drístov som chytal osýpky , proste na
Je síce jasné , že každý by chcel , samozrejme , čo najlepšie bývanie a všetky výhody s tým súvisiace , no na druhej strane niekedy menej je oveľa viac .
Normálne som bol komplet znechutený a odišiel som z izby ......


Juraj
Naposledy upravil buchač : 09.03.09 at 19:22
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Stretol som sa s niečím podobným asi pred dvomi rokmi.Zákazník chcel rozšíriť balkón.Mal 2,5m x 0,4m (len taký výstupok z fasády činžiaku).Technicky to bolo možné.Ale po roku vybavovačiek to vzdal.Tvrdil že len všetky papiere a úplatky by ho stáli cez pol milióna.A bolo celkom možné ,že by to stroskotalo na poslednom papieri.A to si chlapčisko trúfal že vraj pozná pol okresu.
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Ako SVB sme sa pokúsili o dotáciu zo ŠFRB. Pri výbere zhotoviteľa stavby sme oslovili viaceré firmy a jedna z nich nám ponúkla aj zhotovenie balkónov na tie byty, ktoré ich nemajú. Cena jedného bola cca 90.000 až 100.000,- Sk. Kedže týchto bytov máme 9, neprešlo to z hľadiska financií, ale ich prácu som videla a až mi srdce poskakovalo (tiež nemám balkón). Ak budeš mať záujem pošlem Ti kontakt.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Nedá sa nesúhlasiť, ale to ale tam vždy bude. Kde je vôľa tam je aj chuť, alebo tak nejak sa to neikedy hovorilo.
Určite by neoponovali ludia s malými detmi ( napr. mamča na materskej vyloží kočík s drobcom na balkón, dôchodca s nižšou mobilitou si posedí na slniečku zabalený v deke, na sídlidku v strede ti kvitne záhrada na balkóne ....). Pre a proti je veľa, určite dôvod potreby balkóna ocenia tí čo ho nemajú alebo nemali a vedia čo to je.
Moja osobná skúsenosť je byt bez balkóna. Realita deška mám byt s dvomi balkónmi ( s opačnou orientáciou).

A k súčasnému dianiu - niečo mi to pripomína - dúfam že namal pravdu.

Memento alebo predpoveď:

"Majitelia kapitálu stimulujú proletariát ku kúpe stále väčšieho množstva
a stále drahšieho tovaru. K tomu využívajú pôžičky, ktoré sami poskytujú
Zvrat nastane vo chvíli keď sa tieto pôžičky stanú nesplatiteľnými.
Nesplatené pôžičky nútia banky k pôžičkám u štátnych inštitúcií.
Rozhodujúca rola štátu v pôžičkách súkromným firmám bude prvím znakom
nástupu novej éry - éry komunizmu a to celosvetovo.

Karol Marx 1867 "Kapitál"
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Milan.Žiška Pozri príspevok
balkónmi ( s opačnou orientáciou).
So 4 % percentnou ??? Aj také máme ???


Juraj

P.S.
Nedalo sa , musel som , sorry
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Každý chce to, čo nemá. Ak niekto nemá balkón, je z toho nešťastný. Ak má, tak ho prekryje veľkým oknom a dá naň záclonu.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Je to vec názoru - môj balkón je obrastený brečtanom, v lete tam grilujem ( na elektrike). Mám tam kreslo - v budúcnosti bude hojdacie. Deťi tam majú v lete minibazénik. Skúsim pridať fotografie možno zmeníš názor.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Milan.Žiška Pozri príspevok
Nedá sa nesúhlasiť, ale to ale tam vždy bude. Kde je vôľa tam je aj chuť, alebo tak nejak sa to neikedy hovorilo.
Určite by neoponovali ludia s malými detmi ( napr. mamča na materskej vyloží kočík s drobcom na balkón, dôchodca s nižšou mobilitou si posedí na slniečku zabalený v deke, na sídlidku v strede ti kvitne záhrada na balkóne ....). Pre a proti je veľa, určite dôvod potreby balkóna ocenia tí čo ho nemajú alebo nemali a vedia čo to je.
Moja osobná skúsenosť je byt bez balkóna. Realita deška mám byt s dvomi balkónmi ( s opačnou orientáciou).

A k súčasnému dianiu - niečo mi to pripomína - dúfam že namal pravdu.

Memento alebo predpoveď:

"Majitelia kapitálu stimulujú proletariát ku kúpe stále väčšieho množstva
a stále drahšieho tovaru. K tomu využívajú pôžičky, ktoré sami poskytujú
Zvrat nastane vo chvíli keď sa tieto pôžičky stanú nesplatiteľnými.
Nesplatené pôžičky nútia banky k pôžičkám u štátnych inštitúcií.
Rozhodujúca rola štátu v pôžičkách súkromným firmám bude prvím znakom
nástupu novej éry - éry komunizmu a to celosvetovo.

Karol Marx 1867 "Kapitál"
Ten citát z Kapitálu je podvod. K.M. to nenapísal. Je to spam, starí absolventi politických vied to odhalili.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Že, pozdravujem starých absolventov - ale nemôžeš uprieť, že to má niečo na odlahčenie a zamyslenie. Podotýkam príspevok nesie označenie mimo témy.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot



Pripájam obrázok jedného "maxi" balkóna. Je to kúsok od nášho domu (vidím na neho z okna), ale ešte som nikoho na tom balkóne nevidel...
Snímka009.jpg  
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Takýto balkón by som si fakt nepredstavovala... Ale môžem povedať, že osobne pre mňa je balkón veľmi dôležitý, aj keď mám len jeden. Ten pocit vyjsť na vzduch mimo tú "krabicu" je fakt výborná vec. Ja by som mala rada radšej malý byt s veľkou terasou otočenou niekde do prírody...Chápem veľmi dobre tých, čo nemajú žiaden balkón a nechápem tých čo sa o balkón absolutne nestarajú a nevážia si ho. Čakajú až im spadne na hlavu, alebo im ho niekto urobí z fondu opráv...
0 0
pisoir pisoir

pisoir je offline (nepripojený) pisoir

Uvazujem o presne rovnakej veci. Deganova, mohla by si napisat tu firmu? Ja nedokazem nic najst..maximalne tak rekonstrukcie starych balkonov, resp. tie zavesne kovove. Akoby neexistovala firma, ktora by vedela pristavat normalny "betonovy" balkon. Vdaka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať