Zavrieť

Porady

Daju sa "prirobit" balkony ku starsiemy panelaku?

Pozna niekto na Slovensku firmu, ktora "priraba", resp. rozsiruje balkony na starsie panelaky? Samozrejme po predoslom vybaveni vsetkych papierovaciek atd... Dakujem za typy.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Takýto môže byť?
P6180104.jpg  
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

220870 Pozri príspevok
Takýto môže byť?
Vyzera to tam ako päsť na oko
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
To je v Trenčianskom Jastrabí ,nevyzerá to až tak zle ,fotka je spred pár mesiacov teraz to je celé obrastené zeleňou
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Tej zelene musím byť veľa, ale veľa...veľmi veľa.

Sorry ale chýbajú tam len vežičky

Každý má iný vkus. Ale iné zábradlie by to možno spravilo.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ved majú luteránsky aj katolícky.
0 0
himalajaa1 himalajaa1

himalajaa1 je offline (nepripojený) himalajaa1

tiez s manzelom rozmyslame nad balkonom...zatial sme nasli iba ocelove ale mame obavy ci je takyto balkon dost bezpecny (koly detom).tento balkon bol fakt velky ale hadam by sa dal trochu(velmi) okresat.viac by ma vsak zaujimal kontakt na ludi co robili toto cudo.a vobec ak ma niekto dobry typ na firmy ktore robia taketo balkony tak to uvitam
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Trosku nechapem, preco by mal byt ocelovy pre deti menej bezpecny? Mozes upresnit?
0 0
himalajaa1 himalajaa1

himalajaa1 je offline (nepripojený) himalajaa1

nasli sme firmu ktora tieto balkony pripevni len zvonku.jednoducho ho len pripevni o mur a pri rozmeroch cca 250 x 130 sa mi to nezda velmi bezpecne aj ked mame hrubku muru 50 cm.neviem ako to umiestnuju ine firmi stale hladame...a mozno som len matka hysterka..
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Pytaju staticky posudok kotvenia, niekto musi byt papierovo zodpovedny.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Preklep: ma byt Pytaj staticky posudok...
0 0
himalajaa1 himalajaa1

himalajaa1 je offline (nepripojený) himalajaa1

zatial sme sa tak daleko nedostali...ale urcite to musi mat splnene nejake bezpecnostne kriteria.aj tak sa obavam.najlepsi by bol aj tak klasicky betonovy...ale kde najst firmu...celkom sa mi este pozdavali ocelove balkony ktore robi nejaka ceska firma ale ta zrejme nebude mat zaujem pracovat na vychode slovenska...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Najprv treba seriozny projektik,kde sa o bezpecnost postaraju, potom firmu,co to spravi a projektant statiky nech si to autorsky oddozoruje, potom mozete kludne spat
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

zabudni na betonovy, to nikto nerobi lebo by to bolo tazke a navyse je problematicke kotvenie.
0 0
himalajaa1 himalajaa1

himalajaa1 je offline (nepripojený) himalajaa1

dakujem za rady uz som v obraze...zbohom betonovy balkonik...asi ste si vsimli ze nie som technicky typ cloveka...vyzera to tak ze predsa len ten ocelovy vyhral.projekt si dame urobit asi spolocny lebo viacery susedia chcu -spachat balkon...len dufam ze sa nam teda mne podari najst nejaku firmu ktora ked nam ten balkon urobi tak sa nebudem bat nanho pustit deti...(este stale matka hysterka)
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

o deti sa neboj, ked ten balkon spadne tak pri silnom vetre alebo zemetraseni. vtedy tam deti aj tak nebudu.
0 0
himalajaa1 himalajaa1

himalajaa1 je offline (nepripojený) himalajaa1

chandlerovi-no ved sme tu aj tornado mali mozno pride aj to zemetrasenie.... :-D D D D D
0 0
navynavy navynavy

navynavy je offline (nepripojený) navynavy

takze - balkony sa prirobit daju . jedna sa o ocelove konstrukcie zavesene na kotve . kotva je rozdielna podla typu bytoveho domu . pouzivaju sa ine kotvy na byt z tehal, ine na nenosne panely, ine ak sa jedna o jeden balkon , a ine ak sa doplnaju balkony na vsetky poschodia. dokonca sa jedna o balkony väcsie ako je prevazna väcsina /standard 2500x 1000/ tie ktore montujeme my su 2500x 1300! alebo az 3600 x1300. skuste si dat v googly zavesne-balkony urcite najdete odkaz na nasu slovensku stranku, kde sa dozviete viac. je tam tiez mail , ktorym Vam rad zodpoviem blizsie otazky.
ako ste spravne podotkli k uvedenemu je ale cesta trnista - v zassade sa treba prehryzt cez tri zakladne veci a sice-1. suhlas vlastnikov bytov
2. vyjadrenie architekta mesta resp. mestskej casti
3. stavebne povolenie
K balkonom dalej potrebujete staticky posudok ktory dodame my aj s vykresom balkona k stavebnemu povoleniu.
Idealny stav je ak sa pre balkon rozhodnu vsetci vlastnici bytov nad sebou , potom je jednoduchsie vybavovanie, hlavne s architektom mesta. ak som nieco opomenul rad doplnim info , ktore chybaju .

TAK ODHODLANIE A PEVNE NERVY.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Túžim po väčšom balkóne, tá tvoja tretia možnosť by ma potešila ... ale na prízemí nevidím v tom veľkú výhru a ani v schopnosti ostatných nado mnou ...poznám túto stránku
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
navynavy Pozri príspevok
takze - balkony sa prirobit daju . jedna sa o ocelove konstrukcie zavesene na kotve . kotva je rozdielna podla typu bytoveho domu . pouzivaju sa ine kotvy na byt z tehal, ine na nenosne panely, ine ak sa jedna o jeden balkon , a ine ak sa doplnaju balkony na vsetky poschodia. dokonca sa jedna o balkony väcsie ako je prevazna väcsina /standard 2500x 1000/ tie ktore montujeme my su 2500x 1300! alebo az 3600 x1300. skuste si dat v googly zavesne-balkony urcite najdete odkaz na nasu slovensku stranku, kde sa dozviete viac. je tam tiez mail , ktorym Vam rad zodpoviem blizsie otazky.
ako ste spravne podotkli k uvedenemu je ale cesta trnista - v zassade sa treba prehryzt cez tri zakladne veci a sice-1. suhlas vlastnikov bytov
2. vyjadrenie architekta mesta resp. mestskej casti
3. stavebne povolenie
K balkonom dalej potrebujete staticky posudok ktory dodame my aj s vykresom balkona k stavebnemu povoleniu.
Idealny stav je ak sa pre balkon rozhodnu vsetci vlastnici bytov nad sebou , potom je jednoduchsie vybavovanie, hlavne s architektom mesta. ak som nieco opomenul rad doplnim info , ktore chybaju .

TAK ODHODLANIE A PEVNE NERVY.
Nič v zlom, ľudia dnes lietajú aj do kozmu, ale zbytočne by som nedával ilúzie.

Základné otázky :

Koľko tých balkónov máte už zrealizoavných ?
Prečo neponúknete svoju službu aj s inžinieringom ?
Prečo ste nedali link na Vami uvádzanú adresu ?
____________________________________________

Nedoporučujem robiť si ilúzie. Technicky je to možné, z hľadiska legislatívy je to komplikované. Netvrdím, že to nie je možné, ale každý prípad treba posudzovať jednotlivo. Mimochodom treba pozrieť na ÚPD - územný plán a jeho regulatívy.


CIMOM
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

CIMOM Pozri príspevok
Nič v zlom, ľudia dnes lietajú aj do kozmu, ale zbytočne by som nedával ilúzie.

Základné otázky :

Koľko tých balkónov máte už zrealizoavných ?
Prečo neponúknete svoju službu aj s inžinieringom ?
Prečo ste nedali link na Vami uvádzanú adresu ?
____________________________________________

Nedoporučujem robiť si ilúzie. Technicky je to možné, z hľadiska legislatívy je to komplikované. Netvrdím, že to nie je možné, ale každý prípad treba posudzovať jednotlivo. Mimochodom treba pozrieť na ÚPD - územný plán a jeho regulatívy.


CIMOM
Cimom prečo hneď takým tónom? V Čechách to robia vo veľkom a nieje to problém ani tu. Mnohým domom by to skvalitnilo bývanie, hlavne tam , kde balkóny vôbec nie sú. Je to oveľa rozumnejšie ako búrať v bytoch celé nosné priečky a robiť takto škody, ktoré sa odstraňujú len veľmi ťažko. A je toho čím ďalej viac.

PS....nedáš link, je zle -dáš link je zle , lebo si robíš reklamu...tak ako? nerob hneď poriadky...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať