Zavrieť

Porady

Daju sa "prirobit" balkony ku starsiemy panelaku?

Pozna niekto na Slovensku firmu, ktora "priraba", resp. rozsiruje balkony na starsie panelaky? Samozrejme po predoslom vybaveni vsetkych papierovaciek atd... Dakujem za typy.
Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

CIMOM ma trosku pravdu, urobit na to statiku, ci zrealizovat, to je hracka....problem je to legislativne vybavit, vsetci vlastnici bytov ked sa dohodnu, to je na novy druh nobelovej ceny....ale dat sa da vselico,to je pravda
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

ciners Pozri príspevok
CIMOM ma trosku pravdu, urobit na to statiku, ci zrealizovat, to je hracka....problem je to legislativne vybavit, vsetci vlastnici bytov ked sa dohodnu, to je na novy druh nobelovej ceny....ale dat sa da vselico,to je pravda
S tou nobelovou máš pravdu, to je kameň úrazu... ale mňa zarazilo ako sa k tomu cimom postavil...v tých jednotlivých bodoch.Netreba to ale zahadzovať, je jasné, že v dome kde je populácia na 50 rokov nebudú skákať od radosti, že "ide sa do balkónov"...Ale snáď nám k tomu viac povie ten ,kto túto debatu začal a prinesie nám viac poznatkov.
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
slavica Pozri príspevok
Cimom prečo hneď takým tónom? V Čechách to robia vo veľkom a nieje to problém ani tu. Mnohým domom by to skvalitnilo bývanie, hlavne tam , kde balkóny vôbec nie sú. Je to oveľa rozumnejšie ako búrať v bytoch celé nosné priečky a robiť takto škody, ktoré sa odstraňujú len veľmi ťažko. A je toho čím ďalej viac.

PS....nedáš link, je zle -dáš link je zle , lebo si robíš reklamu...tak ako? nerob hneď poriadky...
Myslel som to úprimne.

- V prvom rade treba usporiadať vzťahy s vlastníkmi budovy a pozemku. Určite treba prehodnotiť podiely na pozemkoch. Takáto zmena si vyžaduje zmluvu, zápis v katastri nehnuteľností atď.

- V druhom rade treba pozrieť regulatívi územného plánu (ak je). Samozrejme , že si to viem predstaviť pri nejakej bytovke na nejakej obci, ale v meste, kde je územie už zastabilizované veľmi ťažko.

- V treťom rade, myslím si, že ešte sa ani nezačne stavať a už je preinvestovaných min. 2 až 3 tisíc € na právne úkony a min 5 tis. € na PD (len statik berie cca 1 tis. €). (dá sa ušetriť, ak niekto za stavebníkov bude vykonávať úkony potrebné s vybavovaním)

- To nehovorím o tom, že ak je všetko OK, tak niekto s vlastníkov, ktorí s tým nesúhlasia sa a boli prehlasovaní sa môžu obrátiť na súd.

- Uvedené peniaze ešte neznamenajú, že sa môže a bude stavať.


CIMOM
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

CIMOM Pozri príspevok
Myslel som to úprimne.

- V prvom rade treba usporiadať vzťahy s vlastníkmi budovy a pozemku. Určite treba prehodnotiť podiely na pozemkoch. Takáto zmena si vyžaduje zmluvu, zápis v katastri nehnuteľností atď.

- V druhom rade treba pozrieť regulatívi územného plánu (ak je). Samozrejme , že si to viem predstaviť pri nejakej bytovke na nejakej obci, ale v meste, kde je územie už zastabilizované veľmi ťažko.

- V treťom rade, myslím si, že ešte sa ani nezačne stavať a už je preinvestovaných min. 2 až 3 tisíc € na právne úkony a min 5 tis. € na PD (len statik berie cca 1 tis. €). (dá sa ušetriť, ak niekto za stavebníkov bude vykonávať úkony potrebné s vybavovaním)

- To nehovorím o tom, že ak je všetko OK, tak niekto s vlastníkov, ktorí s tým nesúhlasia sa a boli prehlasovaní sa môžu obrátiť na súd.

- Uvedené peniaze ešte neznamenajú, že sa môže a bude stavať.


CIMOM

Verím, že si to myslel úprimne, ale neboj kôli balkónom na Slovensku nebude "Bum" s pristavovaním, najskôr treba riešiť, aby nám nepadali na hlavu
Ale ak už sa na to niekto vôbec dá a dohodnú sa všetci zúčastnení ,dá sa to zmáknúť, ak sa veľmi chce. Treba na to len schopneho jedinca a pár vlastníkov s podobným zmýšľaním.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Technicky to nie je problem,len je problem schválenia takoho dačoho od príslušných "orgánov".

Ja myslím,že by to neprešlo,už len kvoli narušeniu celkového vzhĺadu budovy.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Laco-monter Pozri príspevok
Technicky to nie je problem,len je problem schválenia takoho dačoho od príslušných "orgánov".

Ja myslím,že by to neprešlo,už len kvoli narušeniu celkového vzhĺadu budovy.
Jasne zabudla som dodať , že to zavisí aj od lokality, územného planu atď...ako písal cimom...ja som na konci mesta za nami už len slepá ulica a garaže, myslím že tam by to nebol problém...ale ja mám čo robiť, tak netreba mi ďalších starostí
Naposledy upravil Halli : 16.12.09 at 19:24 Dôvod: gramatika
0 0
navynavy navynavy

navynavy je offline (nepripojený) navynavy

zopar odpovedi- cimom- link som nedal lebo som novy clen a nedovoli mi to system
- laco monter - uplna pravda, vzhlad budovy to je to preco sme sa do toho nedali skor. chybal precedens dnes uz je. nieje to ziadne terno ale je. V Sišskej Nove Vsi je na bytovke 6 balkonov uplne bez ladu a skladu . mam foto
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
navynavy Pozri príspevok
zopar odpovedi- cimom- link som nedal lebo som novy clen a nedovoli mi to system
- laco monter - uplna pravda, vzhlad budovy to je to preco sme sa do toho nedali skor. chybal precedens dnes uz je. nieje to ziadne terno ale je. V Sišskej Nove Vsi je na bytovke 6 balkonov uplne bez ladu a skladu . mam foto
ok

CIMOM
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
Nechcem to dať úplne do éteru, ale iba jednu vec Vám uvediem.

Ak sa dohodnú všetci spoluvlastníci (majetkovoprávne veci budú OK) a územný plán to nezakazuje v smernej časti (regulatívach) a aj to len pre územný plán zóny (nie pre územný plán ako celok) , tak stavebný úrad nemá zákonný dôvod to nepovoliť. (pozrieť usmernenie s názvom "Metodické usmernenie MVRR SR, odboru štátnej stavebnej správy a územného plánovania k vydávaniu záväzných stanovísk obcí ako dotknutých orgánov v správnych konaniach podľa stavebného zákona (70.0 Kb)" na linku - http://www.build.gov.sk/mvrrsr/index...sk&docfld=1302 )

Treba ísť cestou územného konania a násl. stavebného konania.

Poznámka :

Za ľudí a osobné a iné záujmy neručím.


Najväčší problém je podľa mňa v tom, že niekto (napr. architekt, starosta, primátor alebo ... ) povie, že to nie je pekné. Bez zákonného podkladu sa jedná len o subjektívny názor. A v tom je problé, že proti vetru sa .....................



CIMOM
Naposledy upravil Miloš Mičega - CIMOM TN : 16.12.09 at 21:27
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať