Zavrieť

Porady

Windows XP home a Windows Server 2008

Pred nedávnom sme do firmy zakúpili server HP ProLiant ML350 s OS Windows Server 2008. Máme 4 pracovné stanice s Windows XP home a jednu s XP professional.
Prvé čo som urobil bolo presunutie databázy účtovníctva na server do zdielaného priečinku. Mno a to nastal "boj z "oknami""...

Upozornenie: tento "návod" je pre užívateľov znaleších probelematiky PC a ich konfigurácia

Keďže iba pro verzia windowsu sa vie prihlásiť do domény problém bol vyriešiť ako po zapnutí prac. staníc z XP home sa dala pustiť Omega bez toho aby užívateľ museli sa preklikať cez počítače v sieti - skupina - server - zdieľaný priečinok a nakoniec zadať meno a heslo, potom už môže veselo účtovať

Riešenie som našiel v príkazovom riadku XPčka a vytváranie dávkových súborov (*.BAT). A to konkrétne týmto zápisom:
Code:
@echo off
echo Prihlasujem ta k serveru
set "svrname=meno_servera_v_sieti"
set "share=nazov_zdielaneho_priecinku"
set "usr=meno_uzivatela_na_serveri"
set "pwd=heslo_uzivatela_na_serveri"

for /f "tokens=2" %%# in ('net use^|find /i "\\%svrname%"') do net use %%# /delete>nul

net use y: \\%svrname%\%share% /user:%usr% "%pwd%">nul

echo Prilasenie uspesne 
pause
Teraz vysvetlím
meno_servera_v_sieti = je to vlastne názov počítača ktorý vidíme cez Miesta v sieti a v našej aktuálnej pracovnej skupine
nazov_zdielaneho_priecinku = ak klikneme na ten PC cez miesta v sieti a máme zdieľaný niejaky priečinok tak uvidíme tam jeho názov.
POZOR V NÁZVE NESMÚ BYŤ MEDZERY!!!
meno_uzivatela_na_serveri = samozrejme musíme vytvoriť užívateľské kontá na serveri (najlepšie názov PC ktorý sa bude k serveru pripájať) a nesmieme zabudúť priraďiť práva k tomu zdieľanému priečinku...
heslo_uzivatela_na_serveri = heslo je vlastne totožné z heslom ktoré ste vytvárali pri užívateľských účtoch, POZOR na to že ak v hesle použijete špeciálne znaky, v BATe musíte tieto znaky zduplovať. Napr. heslo pri vytváraní zadáte: Lom%98 ale v BATovom súbore budete písať Lom%%98.
Logiku som nikdy nepochopil ale nevadí po desiatkach hodín trápenia som to sfunkčnil na každej pracovnej stanici s XP home.
Možno som niekomu pomohol a komu nie nech zanechá odkaz a pomôžem vyriešiť.

Príjemný deň všetkým..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Zaujimave. Snad len, musite pouzivat domenovy server ? Tym padom je jasne, ze ak nie je domenovy server, tak pobezi aj XP Home. Ale asi na to mate dovod. U mman bezi kompletna ekonomika na MS Windows server 2003 len na "obycajnej skupine". Prave z toho dovodu, takmer vsetky stanice su Win XP Home. Cim je domain server vyhodnejsi ?

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Veď práve že nepoužívame doménove prihlasovanie keďže kupovať XP Proffesional na 4 stanice by bolo finančne nevýhodné. Vyriešil som to takto ako som popísal, na jednom blogu mi vytkli že nieje bezpečné mať heslo uložené v dávkovom súbore.
    Avšak meno a heslo v BATe sa NEZHODUJE z prihlasovacími údajmi k pracovnej stanici a taktiež na serveri sú nastavené práva pre týchto užívateľov len na JEDEN zdieľaný priečinok a aj to pre každého užívateľa zvlášť a nie pre skupinu užívateľov.
    Teda ak by sa niekomu podarilo "dorobiť" užívateľa do skupiny v ktorej sú zaradené tieto prac. stanice musel by nastaviť aj prístupové práva k priečinku.


    V poslednom čase mi pribúdajú vrásky na čele lebo "z ničoho nič" mi padne omega lebo sa databáza odpojí. A neviem diagnostikovať problém ktorý to ma "na svedomí".
    Naposledy upravil mpca : 12.03.09 at 20:41

    Windows XP home a Windows Server 2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.