Zavrieť

Porady

Ako zvysit kominovy tah?

Viete doporucit nejake spolahlivo fungujuce riesenie na zvysenie kominoveho tahu, ked komin nedosahuje pozadovanu vysku (5m) ? Komin je urceny na napojenie na krbovu vlozku. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak napojíš krb. vložku na krátky komín,bude Ti dymiť,nebude dobre horieť,stále bude černieť sklo.
    Ťah zvýšiš asi len navýšením komína (ak je to možné-nepíšeš ,aká máš ten komín)

    http://www.jotul.com/sk/wwwjotulsk/M...ove-podmienky/

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    Dakujem, je mi to jasne, ze ake su nasledky ked je komin prilis kratky, v tomto pripade celkova dlzka komina je sice 7m ale od bodu zaustenia do miestnosti po vrchol komina je to len 2m, este by nebol problem nadstavit komin tak o 1,5m ale 3m je uz prilis vela... zato hladam ine sposoby ako ten tah zvysit inak ako len predlzenim komina ... zvazujem napriklad spalinovy ventilator, ktoreho pouzitie mi kominar moc nedoporucuje, ale ta cena za ten ventilator je riadna palka (cca. 900eur) ... taktiez som si pozeral nejake kominove hlavice, ale ze vraj je to len tahanie penazi z vacku a minimalny uzitok ...
    Mam podobny problem ako mas ty aj ja mam maly komin nakolko byvam na tretom poschodi a spravil som si krb ktory mi dimi,ale len vtedy ked otvorim dvierka. Patral som po moznostiach a az vcera som to dostal vysvetlene.Mam dve moznosti a to:vyfrezovat komin,ale to by mi asi tiez nepomohlo a kominovy ventilator, ktory vam vyrobi firma v Pov.Bystrici podla sirky komima.Ale neni to ako bezny ventilator.Tento sa nemontuje priamo na otvor komina ako tie ostatne ale je umiestneny mimo neho na vyrobenom dvojplastovom obale,takze neni problem so zanasanim lopatiek a ani s cistenim komina je to uplne bezudrzbove a pre mna velmi dolezite ze nemusi ist stale ale len vtedy ked je to nutne. Financne to vychadza na 12 000sk.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Nám odporúčali , že sa vyrábajú násady na komín, ktoré akoby predĺžili( účinkom) výšku komína. Opýtaj sa v kominárstve- mne to aj kominár spomínal (pri revízii kotla a komínu). Ak bude treba, poňúram a presne nájdem (doma) prospekt ku tomu.
    Viem, že sú na našom trhu poľské - o niečo lacnejšie a potom české .
    To som sa v tej firme pytal ako prve,lebo viem aj ja o tom a viem aj ze to nie je financne moc narocne.Odpoved som dostal asi takutoajte mi 5000 a nebude vam to fungovat nadalej, Je to proste atrapa a tahanie penazi z vacku zakaznika a vam to urcite nepomoze. A to mi povedal konatel firmi zaoberajuca sa kominovimi systemami.Tak asi tolko ku kominovym hlaviciam.

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    dakujem za informacie, nakoniec mi ostalo zvazovat len dve riesenia, predlzit komin alebo pouzit odtahovy ventilator. Predlzenie komina som nakoniec zavrhol z dovodu, ze islo o dost velke predlzenie komina a mal by som z toho cukrovar, nehovoriac este o par dalsich komplikaciach pri vystavbe v mojom pripade.

    nasiel som aj nejake odtahove ventilatory ale ta cena bola dost premrstena, takmer 1000eur, a pritom zivotnost dost otazna. staci ze sa nahodou chytia sadze v komine a ventilator je v cudu, dalsi problem je, ze ked sa kuri v krbovej vlozke, tak musi ist aj elektrina a v pripade vypadku potom co, budeme dymit dovnutra? nakolko som to prikurovanie drevom chcel riesit aj ako zalozne riesenie v pripade vypadku plynu, el. ... takze to nechcem mat zavisle na el. prude...

    pouzitie kominovych hlavic som zavrhol hned, viacer ludi mi potvrdilo, ze je to len tahanie penazi z vacku...

    konecne riesenie bolo vzdat sa krbovej vlozky a instalovat kachle pre ktore bola dlzka komina uz dostacujuca a v pripade problemov bude postacovat nadstavit komin len o 1 m, co by mala byt uz pohoda ;-)

    Ako zvysit kominovy tah?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.