Zavrieť

Porady

Divny zakaz prostriedkov na ucte...

Zdravim Vas poradaci,

potreboval by som vasu pomoc. Mam vedeny ucet v SLSP, dnes mi prisla na ucet vyplata od zamestanavatela, co ma potesilo, ale o par minut mi prisla dalsia sms ze mi boli na zaklade nejakej rezervacie stiahnute prostriedky. Problem je v tom, ze na ucte mam povolene precerpanie a ani po vyplate som nebol na nule, bol som este par eur v minuse, cize som realne na ucte ziadne peniaze nemal a suma ktora bola spravena cez tuto rezervaciu (v internet bankingu uvedene ako zákaz na sumu na základe obdržaného rozhodnutia napr. orgánu činného v trestnom konaní.) je asi raz tak vysoka ako moje povolene precerpanie, cize nie len ze som zostal bez vyplaty, ale som sa tym padom dostal do nepovoleneho precerpania v banke...
Nedostal som ziadny papier o ziadnej exekucii, ani dovode blokacie prostriedkov, na druhej strane, zdrziavam sa kvoli praci mimo trvaleho bydliska a mal som v minulosti aj kvoli svojej hluposti problemy s nesplatenym uverom v inej banke ako mam tento ucet na ktorom mi to zablokovali.
Preto som sa chcel spytat je toto v normalne v pravnom state? Je mozne sa nejako branit? Ved som prakticky ostal bez vyplaty a ten zakaz mi sposobuje dalsiu dlzobu na ucte.

Chcel by som poziadat vsetkych aby sa zdrzali poznamok ako dlhy treba platit. Dakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

WAPGATE Pozri príspevok
Zdravim Vas poradaci,

potreboval by som vasu pomoc. Mam vedeny ucet v SLSP, dnes mi prisla na ucet vyplata od zamestanavatela, co ma potesilo, ale o par minut mi prisla dalsia sms ze mi boli na zaklade nejakej rezervacie stiahnute prostriedky. Problem je v tom, ze na ucte mam povolene precerpanie a ani po vyplate som nebol na nule, bol som este par eur v minuse, cize som realne na ucte ziadne peniaze nemal a suma ktora bola spravena cez tuto rezervaciu (v internet bankingu uvedene ako zákaz na sumu na základe obdržaného rozhodnutia napr. orgánu činného v trestnom konaní.) je asi raz tak vysoka ako moje povolene precerpanie, cize nie len ze som zostal bez vyplaty, ale som sa tym padom dostal do nepovoleneho precerpania v banke...
Nedostal som ziadny papier o ziadnej exekucii, ani dovode blokacie prostriedkov, na druhej strane, zdrziavam sa kvoli praci mimo trvaleho bydliska a mal som v minulosti aj kvoli svojej hluposti problemy s nesplatenym uverom v inej banke ako mam tento ucet na ktorom mi to zablokovali.
Preto som sa chcel spytat je toto v normalne v pravnom state? Je mozne sa nejako branit? Ved som prakticky ostal bez vyplaty a ten zakaz mi sposobuje dalsiu dlzobu na ucte.

Chcel by som poziadat vsetkych aby sa zdrzali poznamok ako dlhy treba platit. Dakujem
Ak navštíviš pobočku svojej banky, mala by ti dať k nahliadnutiu exekučný príkaz, na základe ktorého ti siahla na financie. Malo by to však byť len do výšky zostatku na účte, nie povoleného limitu na prečerpanie. Či v tomto prípade banka neblokuje povolený limit, neviem ...

Ak si nespolupracoval s bankou a nedohodol si sa na splátkovom kalendári - je to asi normálne ...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
WAPGATE WAPGATE

WAPGATE je offline (nepripojený) WAPGATE

uver na ktory sa moze vztahovat ak je to exekucia je z inej banky VUB... Pricom ucet mam vedeny v SLSP a na nom mam vykonany tento zakaz. Cize ak som to spravne pochopil mozu mi siahnut iba na peniaze co som v pluse, alebo aj na cele povolene precerpanie? Pripadne ako mi to oni spravili....
Priklad....
Mam na ucte povolene precerpanie 500 eur zostatok 5 eur - dlzim 495
Prisla mi vyplata 400 eur, takze som minus na ucte 95 Eur, disponibilne mam 405...
Zrazu zakaz na ucte na sumu 1000 eur.... A som na ucte v disponibilnom minuse a este k tomu aj v nepovolenem precerpani.
Limit precerpania 500 eur v internet bankingu stale figuruje ako platny.
Mozu mi toto spravit?
Naposledy upravil WAPGATE : 10.03.09 at 14:07
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Robila som kedysi v banke a vtedy to fungovalo takto. Ak prisiel prikaz na exekuciu, musel byt zadany na ucte klienta a vlozeny ako rezervacia vo vyske exekvovanej sumy, aj keby prekracovala zostatok na ucte, co je pochopitelne. Peniaze ale neboli strhnute z uctu. Cize podla mna su peniaze len v rezervacii a neplynu ti z tejto rezervacie debetne uroky. Takze na strane banky je vsetko ok. Dufam, ze sa nemylim...
Banka by ti mala ztrhnut len tvoje peniaze a nie povoleny debet, ten vsak moze byt nadalej zablokovany, az kym banka nedostane od exekutora pokyn na zrusenie rezervacie. Ak ti budu peniaze nadalej chodit na ucet, bude ich banka pravidelne strhavat a to do vysky zostatku a vysky exekucie.
Naposledy upravil Saara : 10.03.09 at 14:21
0 0
WAPGATE WAPGATE

WAPGATE je offline (nepripojený) WAPGATE

v sms to bolo uvedene ako rezervacia, cez internet banking ako zakaz....

ako mi ale mozu stiahnut vsetky peniaze, bez nejakej dohody o zrazkach, bez toho, ze mi ostane co i len euro, nejake zivotne minimum? Co mam teraz robit? Vtrhnut do banky s kuklou na hlave, aby som zaplatil prenajom, aby som si kupil jedlo atd. alebo skor najst toho exekutora a spravit ho na pekne dlhu dobu praceneschopnym? Aj jeden aj druhy pripad je nanic, ale budem mat aspon kde byvat a co jest....

Fakt sila, berte to ako recesiu tie priklady co som napisal, ze co s tym robit
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

WAPGATE Pozri príspevok
v sms to bolo uvedene ako rezervacia, cez internet banking ako zakaz....

ako mi ale mozu stiahnut vsetky peniaze, bez nejakej dohody o zrazkach, bez toho, ze mi ostane co i len euro, nejake zivotne minimum? Co mam teraz robit? Vtrhnut do banky s kuklou na hlave, aby som zaplatil prenajom, aby som si kupil jedlo atd. alebo skor najst toho exekutora a spravit ho na pekne dlhu dobu praceneschopnym? Aj jeden aj druhy pripad je nanic, ale budem mat aspon kde byvat a co jest....

Fakt sila, berte to ako recesiu tie priklady co som napisal, ze co s tym robit
Nič z toho čo píšeš ti nedoporučujem. Mal si komunikovať s bankou pred vydaním exekučného príkazu a dohodnúť sa na splátkovom kalendári. Žiadnu dohodu o zrážka banka od teba teraz nepotrebuje.
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Je viac druhou rezervacii a jeden druh je rezervacia formou zakazu financnych prostriedkou na ucte. Mal by si ist na pobocku, poziadat pani za prepazkou, nech zavola niekomu, kto ti vysvetli tvoje moznosti, ak ti ich nebude vediet povedat sama. Mari sa mi totiz, ze urcita suma prostriedkov zostavala klientovi k dispozicii, ale ci islo o vysku zivotneho minima si uz nepamatam. Vsetko by to ale malo byt napisane v zakone, ktory sa zaobera exekuciami. Viac neviem poradit, v banke budu vediet poradit. Alebo skus si zavolat na ten sporotel, mozno oni ti budu vediet nejake informacie sprostredkovat.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
WAPGATE Pozri príspevok
v sms to bolo uvedene ako rezervacia, cez internet banking ako zakaz....

ako mi ale mozu stiahnut vsetky peniaze, bez nejakej dohody o zrazkach, bez toho, ze mi ostane co i len euro, nejake zivotne minimum? Co mam teraz robit? Vtrhnut do banky s kuklou na hlave, aby som zaplatil prenajom, aby som si kupil jedlo atd. alebo skor najst toho exekutora a spravit ho na pekne dlhu dobu praceneschopnym? Aj jeden aj druhy pripad je nanic, ale budem mat aspon kde byvat a co jest....

Fakt sila, berte to ako recesiu tie priklady co som napisal, ze co s tym robit
Exekúcia už nie je o dohode splátok, alebo niečo podobné. Ale exekúcia je právoplatné a vykonávateľné rozhodnutie súdu.
0 0
WAPGATE WAPGATE

WAPGATE je offline (nepripojený) WAPGATE

presne odpoved aku som pisal ze tu nepotrebujem vediet. Mal si platit dlhy....

Jasne ze som to nemyslel vazne, ale na druhej strane co mam robit ked som z vypaty co som dostal na ucet dostal 0 EUR???

Co mam vtedy spravit, ved mi to nemozu strhnut predsa cele ked je to moj jediny prijem???

Dakujem za odpovede k otazke
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
WAPGATE Pozri príspevok
presne odpoved aku som pisal ze tu nepotrebujem vediet. Mal si platit dlhy....

Jasne ze som to nemyslel vazne, ale na druhej strane co mam robit ked som z vypaty co som dostal na ucet dostal 0 EUR???

Co mam vtedy spravit, ved mi to nemozu strhnut predsa cele ked je to moj jediny prijem???

Dakujem za odpovede k otazke
Prepáč, ale ja som nereagoval v zmysle, že si mal platiť splátky, lebo je samozrejme, že človek sa môže dostať do situácie, kedy jednoducho na to nemá, resp. zabudne. Ale reagoval som na to, že bez dohody ti zadržali plat. Teda exekúcia už nie je o dohadovaní sa na splátkach, bohu žiaľ.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ani ja nechcem reagovať na to, prečo si nesplácal pôžičku. Hľadajme riešenie z tejto situácie. Ak by sa ti podarilo zohnať čo najskôr peniaze na splatenie dlhu /cez exekútora bude podstatne vyšší ako zostatok nesplatenej pôžičky/, aby si z neho nerástli ďalšie úroky. Dohodnúť sa s novým dlžnikom na nižších splátkach, aby ti zostalo aj na živobytie. Nerob to však cez žiadne rýchle pôžičky, skús požiadať o pôžičku na splatenie úveru v SLSP.

Otvorením účtu v ďalšej banke situáciu nevyriešiš, exekútor si ťa zakrátko nájde aj tam.
0 0
WAPGATE WAPGATE

WAPGATE je offline (nepripojený) WAPGATE

ok v pohode, ospravedlnujem sa ak som to zle pochopil... Neviete mi niekto poradit podla coho sa exekutor rozhoduje o tom aka bude exekucia? Nasiel som dva typy exekucie:
Exekúcia zrážkami zo mzdy
§ 66



Exekúcia prikázaním pohľadávky z účtu v banke
§ 94



preco prave na mna je uvaleny ten druhy, likvidacny pripad? Nie je to preto, ze exekutor sa chce co najskor nabalit a je mu jedno co s tym sposobi? napr ako u mna ze som ostal prakticky uplne bez penazi....
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Nariadenie vlády č. 268/2006 Z.z. o rozsahu zrážok zo mzdy pri výkone rozhodnutia

Vláda Slovenskej republiky podľa § 278 ods. 1 a § 279 ods. 3 Občianskeho súdneho poriadku a podľa § 70 ods. 1 a § 71 ods. 3 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 233/1995 Z. z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti (Exekučný poriadok) a o zmene a doplnení ďalších zákonov v znení neskorších predpisov nariaďuje:

§ 1

(1) Základná suma, ktorá sa nesmie zraziť povinnému z jeho mesačnej mzdy, 1) je 60 % zo životného minima na plnoletú fyzickú osobu2) platného v mesiaci, za ktorý sa vykonávajú zrážky.


... potom sú tam ešte ďalšie vyživované osoby ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mária27 Pozri príspevok
Nariadenie vlády č. 268/2006 Z.z. o rozsahu zrážok zo mzdy pri výkone rozhodnutia

Vláda Slovenskej republiky podľa § 278 ods. 1 a § 279 ods. 3 Občianskeho súdneho poriadku a podľa § 70 ods. 1 a § 71 ods. 3 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 233/1995 Z. z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti (Exekučný poriadok) a o zmene a doplnení ďalších zákonov v znení neskorších predpisov nariaďuje:

§ 1

(1) Základná suma, ktorá sa nesmie zraziť povinnému z jeho mesačnej mzdy, 1) je 60 % zo životného minima na plnoletú fyzickú osobu2) platného v mesiaci, za ktorý sa vykonávajú zrážky.


... potom sú tam ešte ďalšie vyživované osoby ...
súhlasím, ale to platí pre zrážku zo mzdy.

Mňa by tiež zaujímala, na základe čoho sa exekútor rozhoduje ktorý spôsob exekúcie použije.
Je možné exekúciu účtu použiť aj v prípade, ak je dlžnik riadne zamestnaný ?
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Myslím, že by mohol podať námietku, že ide o mzdu - len iný spôsob preberania, nie? Aspoň sa pokúsiť. On sa práve sťažuje na to, že nedostal zo mzdy ani cent.

§ 96 Exekučného poriadku

(1) Exekútor vydá exekučný príkaz (príkaz na vykonanie exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke) do 14 dní po uplynutí lehoty na vznesenie námietok proti exekúcii alebo po tom, keď mu bolo doručené rozhodnutie súdu o námietkach, ktorým sa námietky zamietli (§ 50).

(2) Exekučný príkaz sa doručí oprávnenému, povinnému a banke. Povinnému a banke sa doručí do vlastných rúk.

(3) Banka je povinná po doručení exekučného príkazu vyplatiť pohľadávku a jej príslušenstvo oprávnenému; ak sa oprávnený s exekútorom písomne nedohodol inak.

(4) Ak exekútor nevydá exekučný príkaz v lehote uvedenej v odseku 1, je povinný vydať príkaz na odblokovanie účtu povinného. Exekútor môže vydať príkaz na odblokovanie účtu povinného aj z dôvodov hodných osobitného zreteľa. Dôvod, pre ktorý došlo k odblokovaniu účtu, musí exekútor uviesť v príkaze na odblokovanie účtu. Príkaz na odblokovanie účtu sa doručí banke do vlastných rúk.
0 0
WAPGATE WAPGATE

WAPGATE je offline (nepripojený) WAPGATE

ano presne o to mi ide, kedze som riadne zamestnany mam pravidelny prijem na ucet preco exekutor nepouzil
Exekúcia zrážkami zo mzdy
§ 66


ale siahol k tomu druhemu, pricom mi zadrzal komplet vsetky prostriedky..... Najhorsie je ze neviem kedy sa rozhodlo o exekucii ani ktory exekutor to bol ani nic, na sporoteli mi to nepovedali musim letiet na pobocku.... Tiez sila, moj nazor na SLSP sa zacina menit

nic v zlom ale tento exekutor je len statom podporovany a chraneny vypalnik
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Podávali sme raz námietku, keď exekútor zablokoval účet s prostriedkami zo štátneho rozpočtu. Uspeli sme, len to dlho trvalo, vraj to preverovali. Preto si radčej dones hneď potvrdenie od zamestnávateľa, že ti to poslal mzdu - dátum, sumu, z ktorej banky, na tvoj účet.
0 0
WAPGATE WAPGATE

WAPGATE je offline (nepripojený) WAPGATE

mam podat namietku na sude alebo kam? dakujem
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

WAPGATE - ak ti stat neposiela peniaze na tvoj ucet co mas v SLSP (napr. ak by si tam mal hypouver so statnou podporou) tak nemas co namietat. Exekutor ma pravo ti zablokovat ucty. Ty teraz chod na pobocku a vyber si z uctu to minimum, na ktore mas narok. Ak chces zmenit sposob vykonania exekucie, skus ist za exekutorom a dohodnut sa s nim na splatkach. Pravdepodobne do banky prislo len upovedomenie o zacati exekucie (tam bude aj meno exekutora), preto su prostriedky na ucte zatial len zablokovane. Ked pride prikaz na vykonanie exekucie, peniaze ti banka prevedie na ucet exekutora. Ak sa ti to nepaci, asi s tym nic neurobis, jedine ze by si sa skusil s exekutorom dohodnut, to sa bezne robi. Nekomplikuj veci zbytocne namietkami, v tomto pripade neuspejes, zisti si meno exekutora a hned mu zavolaj a dohodni si s nim stretko.
0 0
WAPGATE WAPGATE

WAPGATE je offline (nepripojený) WAPGATE

takze pokusil som sa zavolat na exekutorsky urad, slusnym tonom som sa chcel opytat preco exekutor postupoval prikázaním pohľadávky z účtu v banke, ci existuje nejaka moznost dohody a vysledok?

Prvy pokus mi zodvihol nejaky zakomplexovany magor, co mi stale skakal do reci, ked som ho upozornil, ze nech ma necha aspon dohovorit, ze je neslusne ked mi stale skace do reci, ze chcem len vediet dovod tak ma slusne povedane poslal do ...... a ked som chcel vediet ako sa vola, ze sa budem na neho stazovat, povedal ze to ma vobec nemusi zaujimat a tresol mi s telefonom.... Druhy krat som si to uz nahraval, kedze podla upozornenia to robia aj oni, nech ma za to zavru, ze som ich na to neupozornil ze to nahravam. Ten bol uz viac v pohode, ale len dovtedy kym som sa nespytal preco postupoval exekutor kedze som zamestnany podla paragrafu prikazanim pohladavky z uctu. Jeho odpovede sa zacali dostavat do roviny predchadzajuceho telefonatu, s tym ze ked som taky mudry a viem takto o paragrafoch nech idem za svojim pravnikom atd, ze to zivotne minimum mi nezadrzali, ze si ho dokonca ani nemozem vybrat hocikedy a mozem vybrat raz a viac krat nie atd ze jeho nic nezaujima atd

Takze tak, je to prasiva haved exekutori

BTW jedna sa o exekutorsky urad nejakeho Bc. Vladimir Usacev v Bratislave
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

WAPGATE Pozri príspevok
takze pokusil som sa zavolat na exekutorsky urad, slusnym tonom som sa chcel opytat preco exekutor postupoval prikázaním pohľadávky z účtu v banke, ci existuje nejaka moznost dohody a vysledok?

Prvy pokus mi zodvihol nejaky zakomplexovany magor, co mi stale skakal do reci, ked som ho upozornil, ze nech ma necha aspon dohovorit, ze je neslusne ked mi stale skace do reci, ze chcem len vediet dovod tak ma slusne povedane poslal do ...... a ked som chcel vediet ako sa vola, ze sa budem na neho stazovat, povedal ze to ma vobec nemusi zaujimat a tresol mi s telefonom.... Druhy krat som si to uz nahraval, kedze podla upozornenia to robia aj oni, nech ma za to zavru, ze som ich na to neupozornil ze to nahravam. Ten bol uz viac v pohode, ale len dovtedy kym som sa nespytal preco postupoval exekutor kedze som zamestnany podla paragrafu prikazanim pohladavky z uctu. Jeho odpovede sa zacali dostavat do roviny predchadzajuceho telefonatu, s tym ze ked som taky mudry a viem takto o paragrafoch nech idem za svojim pravnikom atd, ze to zivotne minimum mi nezadrzali, ze si ho dokonca ani nemozem vybrat hocikedy a mozem vybrat raz a viac krat nie atd ze jeho nic nezaujima atd

Takze tak, je to prasiva haved exekutori

BTW jedna sa o exekutorsky urad nejakeho Bc. Vladimir Usacev v Bratislave
Pri takomto spôsobe komunikácie nemáš šancu na úspech, rastú ti nemalé penále. Ak sa jedná o vyšší dlh, nájdi si čím skôr dobrého právnika...
0 0
Načítať ďalšie