Zavrieť

Porady

dotacia-vratenie penazi????

Dobry den prajem,

potrebovala by som od Vas velku pomoc a poradit.

Cez urad prace som dostala dotaciu,podnikam od 1.3.2008 a otvorila som si textilovy butik. Butik mi nevynasa ani korunu,som v minuse,jednoducho povedane je to krach,bohuzial. Prijem skoro ziadny a vydavkov az az. Teraz bol rok co som dostala dotaciu,ale chcela by som butik zavriet,lebo ako som uz spominala som v minuse. Ked zahlasim zrusenie predajne skor ako o 2 roky budem musiet vratit statu nejake peniaze z dotacie? Ale zivnost by som si chcela ponechat. Vlastne by som mala zivnost na dalej,len by som chcela zrusit predajnu. Poradte mi prosim Vas ako mam postupovat a co robit v takejto situacii! Vopred Vam velmi pekne dakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Predajňu zrušiť môžeš. Pokiaľ nevrátiš živnosť, tak nemusíš vrátiť dotáciu z ÚP. Dotácia je viazaná na živnosť a nie na predajňu. Nemusíš podnikať, alebo môžeš začať podnikať v inom, alebo sa môžeš aj zamestnať.

    zabec je offline (nepripojený) zabec

    zabec
    dakujem velmi pekne!
    Ja som si myslela,ze ked zrusim predajnu tak musim vratit aj peniaze....este raz dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zabec Pozri príspevok
    dakujem velmi pekne!
    Ja som si myslela,ze ked zrusim predajnu tak musim vratit aj peniaze....este raz dakujem
    Prever si to radšej na úrade práce. Zamestnať sa počas tých dvoch rokov môžeš, ale živnosť musí byť "aktívna", t.zn. musíš z nej mať príjem. Či to platí aj v prípade ak bude príjem z inej činnosti na akú bola dotácia poskytnutá, neviem ...

    ankajanko je offline (nepripojený) ankajanko

    ankajanko
    Pokiaľ budeš platiť odvody do fondov, soc. poist, zdrav. poist. nemusíš rušiť živnosť a môžeš sa aj zamestnať . Predpokladám, že prvý rok podnikania si neplatila odvod do soc. poisťovne, nakoľko je dobrovoľné.V druhom roku musíš aj z podnikania , aj z pracovného pomeru.

    ankajanko je offline (nepripojený) ankajanko

    ankajanko
    Prepočítaj si čo ťa vyjde lacnejšie, dvanásť mesiacov platieb do fondov, alebo alikvotná časť vrátenia dotácie.Po nahlásení sa na OUP nedostaneš ani cent, lebo nemáš platené dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti najmenej 3 roky za posledné 4 roky.

    zabec je offline (nepripojený) zabec

    zabec
    Dakujem pekne za rady...lacnejsie ma vyjde platit do fondov. Ano prvy rok som neplatila do soc.poistovne,ale teraz uz platim. Ja chcem len zrusit predajnu,ale zivnost si chcem ponechat.
    Zivnost musi byt vykonavana taka, na aku bola pridelena dotacia, ak bola dotacia dana na predaj textilu v butiku, tak uzavretie prevadzky a len pokracovanie zivnosti pri kontrole neobstoja.
    Pripominam, ze sa vracia alikvotna ciastka, cize po roku (teoreticky) polovica dotacie.

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Vráť im alikv. časť dotácie, preruš živnosť, zeviduj sa na ÚP a požiadaj ďalšiu dotáciu na samozamestnanie , potom obnov opäť živnosť a pracuj v niečom novom , čo sa Ti bude zdať, robia to všetci okolo nás. a keď je tá možnosť....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    deha Pozri príspevok
    Vráť im alikv. časť dotácie, preruš živnosť, zeviduj sa na ÚP a požiadaj ďalšiu dotáciu na samozamestnanie , potom obnov opäť živnosť a pracuj v niečom novom , čo sa Ti bude zdať, robia to všetci okolo nás. a keď je tá možnosť....
    ...robili. Najbližiu dotáciu môže podľa novely zákona o službách v zamestnanosti dostať až po 5 rokoch

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    A v ktorom paragrafe je odvolávka na 5 ročnú pauzu, ako hľadám tak hľadám a nikde to neviem nájsť, mohli by ste to uviesť aj s príslušným paragrafom?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    deha Pozri príspevok
    A v ktorom paragrafe je odvolávka na 5 ročnú pauzu, ako hľadám tak hľadám a nikde
    to neviem nájsť, mohli by ste to uviesť aj s príslušným paragrafom?
    http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...95&Rocnik=2009

    str.963 čl. II, bod 3

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Ďakujem, sú tam 3 roky, to je fakt, ale 2 roky musíš živnosť na dotovanú sumu udržať skrz kontrolu, rok pauza a opať môžeš požiadať, tak to je to čo tvrdím, štát sa dá žmýkať dookola a peňazí niet.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    deha Pozri príspevok
    Ďakujem, sú tam 3 roky, to je fakt, ale 2 roky musíš živnosť na dotovanú sumu udržať skrz kontrolu, rok pauza a opať môžeš požiadať, tak to je to čo tvrdím, štát sa dá žmýkať dookola a peňazí niet.
    čítaj pozornejšie - tri roky po uplynutí dvoch rokov = spolu 5 rokov.

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Fakt, máte pravdu, v podstate , ale ide hlavne o to , že ten zákon nezamedzil bezmedznému žmýkaniu verej. financií.Pretože poznám prípady z okolia, kde to dookola aplikujú a dostávajú 200 tis. dotácie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.