Zavrieť

Porady

Krb na bioalkohol

Nakoľko v apartmáne nemám komín a manželka túži po krbe tak som sa rozhodol že kúpim krb na bioalkohol.Má s tym niekto skúsenosti a vie doporučiť predajcu?Neda sa v dnešnej dobe pri tak výraznom poklese kurzu forintu a polského zlote kúpiť lacnejšie tam?
Vopred dik za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    HankaH je offline (nepripojený) HankaH

    HankaH
    Skúsenosti síce nemám, ale včera som bola na výstave Nábytok a bývanie v Nitre a bolo tam hneď niekoľko vystavovateľov, dokonca aj poľských, ktorí tieto krby na bioalkohol ponúkali. Ak máš možnosť, choď sa tam pozrieť. Ja by som si tam určite vybrala.

    seat je offline (nepripojený) seat

    seat
    a ako je to z palivom? je bioetanol volne dostupný alebo treba nejake colne povolenia?

    kaps je offline (nepripojený) kaps

    ZŤP, ekonóm práce kaps
    Bioalkohol predávajú predajcovia krbov. V Nitre na výstave nábytku ich majú tohoto roku podstatne viac ako vlani a aj dizajnovo postúpili. Už by som si vedel vybrať. Predajcovia sa dajú nájsť aj na internete. Vlani bolo ich málo, tak som kúpil elektrický. Aj to je fajn.

    gomanek je offline (nepripojený) gomanek

    gomanek
    Zde si můžeš přečíst zajímavé informace o biokrbách:
    http://www.mebio.cz/clanky/krb-nepotrebujete-komin/

    Jinak můžu dát i odkaz na prodejce biokrbů, tak jestli nebude vadit, že je z ČR, tak zde se dají sehnat biokrby.
    http://eshop.enbra.cz/krby/biokrby/ ... mají ale i pobočky na Slovensku a to Bánské Bystrici, Bratislavě a Košicích.
    Naposledy upravil gomanek : 19.03.09 at 13:42

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    PavolG Pozri príspevok
    Pozri sa aj na www.bezkominovekrby.sk ak ta to este zaujima a este si nekupil. :-)
    Kúpil som už dávno a o min. 50% lacnejšie ako u nás a aj mi ho prišli Poliaci z Targu zmontovať do Tatier
    Odporúčam sklep:
    http://www.zipkominki.pl/

    terinka1 je offline (nepripojený) terinka1

    terinka1
    VYHLADAJTE SI NA GOOGLE SPOLOCNOST " REACTION " - SEKCIA KRBY + PRISLUSENSTVO.

    ONI MAJU BIO KRBY NA TEKUTE BIO PALIVO. ZIADNY SMRAD, POPOLCEK, DYM. SU UTULNE, ELEGANTNE A AJ VYKURUJU MIESTNOST. MY TIEZ MAME OD NICH KRB AJ PALIVO A SME SPOKOJNI. NAVYSE NAS TO ZACHRANILO KED HAPROVALI RADIATORY V BYTOVKE.

    majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

    majkaaa
    Dobry den,
    chceme si kupit biokrb zavesny a zan chceme dat kamene alebo sadru alebo napodobeninu kamena. Neviem ci ale tym ze to vyzaruje teplo co z toho mozem dat na tu stenu.

    misstka je offline (nepripojený) misstka

    misstka
    no teraz som to pozerala, tie krby až tak drahé nie sú, ale to palivo mi príde dosť drahé... takže asi na častejšie vykurovanie by to nebolo,skôr na okrasu,či sa mýlim? pýtam sa to kvôli sebe, lebo v jednej miestnosti kúrim elektrinou

    fefe22 je offline (nepripojený) fefe22

    fefe22
    Ja by som odporúčal stránku: http://www.bio-krby.sk/
    My máme dobré skúsenosti s touto firmou. Majú pekné krby a bioalkohol za dobrú cenu. A dôležité je ešte že v ponuke nemajú tie typické čínske tvary krbov. Ak som sa dobre informoval tak ich vyrábajú u nás na Slovensku, a to v dnešnej dobe už niečo znamená, lebo čoskoro už aj chleba budeme mať z Číny, a potom prečo je kríza... :P

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    fefe22 Pozri príspevok
    Ja by som odporúčal stránku: http://www.bio-krby.sk/
    My máme dobré skúsenosti s touto firmou. Majú pekné krby a bioalkohol za dobrú cenu. A dôležité je ešte že v ponuke nemajú tie typické čínske tvary krbov. Ak som sa dobre informoval tak ich vyrábajú u nás na Slovensku, a to v dnešnej dobe už niečo znamená, lebo čoskoro už aj chleba budeme mať z Číny, a potom prečo je kríza... :P
    Tie ceny maju naozaj Slovenské Ja mám krb ktorý vyzerá ako klasický krb. Kúpil som katalogovu obostavbu + najlacnejšiu krbovu vložku + biokrb . Poliak z Targu prišiel , zmontoval celý krb , urobil z SDK komín , natiahol škrabanú omietku , vložil biokominek nalial palenoćku a horí
    Naposledy upravil pivko : 07.11.11 at 19:36

    Peterkrk je offline (nepripojený) Peterkrk

    Peterkrk
    My máme biokrb asi tri mesiace, manželka ho objednala cez net z Nemecka, je to fajn vec, akurát 1 dcl bioetanolu vyhorí cca za 20 minút...

    scooors je offline (nepripojený) scooors

    scooors
    Ide mi o to lebo mám miestnosť cca 25m2 a ide mi o to či by to dokázal vykúriť takýto bio krb na bioetanol ... Známa si to nevie vynachváliť ale pýtam sa dalej ... Poprípade odkiaľ by ste mi odporučili objednať ? nechcem žiadne za tisíce eur ... Skôr taký podlhovastý a moderný dizajn. Chcem sa opýtať či nebude vadiť ked krb bude umiestneni asi 2 metre pod plazmou ? resp.či to neopvlni funkčnosť televízoru + ako je to s tou kvalitnou , že musí mať regulovač toho horenia lebo zevraj je tu veľa nekvalitných z číny kde to stojí pár korún + ževraj kvalitné bio krby maju aj viac ako 7kg ... Súrne + odkiaľ ste brali a s ktorým máte dobré skusenosti .)

    Dakujem za každú cennu informáciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.