Zavrieť

Porady

Odmietnutoe zápisu sro pomooooc!!!!!

Prosím o radu, dnes mi bolo doručené zamietnutie o zásis do obch. registra. NASLEDOVNÉ DôVODY

V zakladacej listine mi chýbala citujem - zaklad.listina neobsahuje výšku do ktorej je spoločnosť povinná doplńať rezervný fond podĺa § 110 nakolko v zak list. je uvedená len tvorba rezervného fondu a spôsob doplńanie fondu.
V mojej zaklad. listine bolo uvedené:Spoločnosť vytvára rezervný fond z čistého zisku vykázaného v riadnej uč. zavierke za rok v ktorom sa prvý raz vytvorí zisk a to 5% z čistého zisku,nie však viac ako 10% zak.imania.Tento fond je povinný každoročne doplńať o sumu 5% z čistého zisku vyčísleného v ročnej závierke nie však viac ako 10% zak, imania . Ako to mám správne napísať, do akej výšky sadoplňa rezr. fond?
A ešte jedná vec chýbalo mi vyhlásenie v zmysle § 6 ods 1 a § 11 ods. 2
vedel by mi niekto poradiť aké su to vyhlásenia a čo tam mám napísať.
Ako mám postupovať ak budem chcieť tieto výbajúce veci doložiť na obch. registri. Za pomoc vopred ďakujem.
Naposledy upravil karča : 01.07.05 at 07:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    allround je offline (nepripojený) allround

    allround
    ustanovenie o RF v spoločenskej zmluve môže byť napr. takéto:

    "Spoločnosť si vytvorí rezervný fond v prvom roku svojej činnosti, v ktorom vytvorí čistý zisk a to vo výške 5 % zo zisku bežného účtovného obdobia vykázaného v schválenej riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom sa zisk po prvý raz vytvorí. Tento fond je spoločnosť povinná každoročne dopĺňať o sumu 5 % zo zisku a to až do celkovej výšky 30 % základného imania spoločnosti. Rezervný fond možno vytvoriť už pri vzniku spoločnosti alebo pri zvyšovaní základného imania príplatkami spoločníkov nad výšku vkladov."

    resp. ho opíš doslova z § 124 ObZ a tých 30 % môžeš nahradiť aj 20 % alebo 10% ako chceš


    a tie ostatné citované § 6 a 11 sú zo zákona o obchodnom registri a môžiu sa vzťahovať aj na listinu - spoločenskú zmluvu, že nie je v súlade zo zákonom, čiže nespĺňa predpoklady na zápis do OR

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Z obchodného registra ti predsa napísali, čo môžeš urobiť. Doplniť chýbajúce dokumenty napísať list, ktorý sa bude volať tak ako to požadujú a poslať v lehote späť. A to vyhlásenie doplniť. Tu na porade ho niekde nájdeš. Pozri si podobné témy na spodku strany

    Odmietnutoe zápisu sro pomooooc!!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.