Zavrieť

Porady

Vie mi niekto poradiť???

Znamy mi priniesol papiere aby som mu urobila DP ale neviem ake vydavky mu môžem uplatni 40% alebo60%.Fakturi má vystavene na stavebne práce.....a živnosť ma spravenu na?búracie práce,maliarske a natiračske,kladenie dležbovych krytin lepenim, montaž sadrokartonu,kladenie vonkajšich zamkovych dlažieb,príprava prace na stavbu,betonarske a železobetonarskeprace,lešenarske prace.......
Vie mi stym niektoporatiť či 40% alebo 60% ďakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    andrejkaxxx Pozri príspevok
    Znamy mi priniesol papiere aby som mu urobila DP ale neviem ake vydavky mu môžem uplatni 40% alebo60%.Fakturi má vystavene na stavebne práce.....a živnosť ma spravenu na?búracie práce,maliarske a natiračske,kladenie dležbovych krytin lepenim, montaž sadrokartonu,kladenie vonkajšich zamkovych dlažieb,príprava prace na stavbu,betonarske a železobetonarskeprace,lešenarske prace.......
    Vie mi stym niektoporatiť či 40% alebo 60% ďakujem....
    Jednoznačne 40%.



    P.S. V profile toho daňového poradcu si myslela vážne, alebo len zo žartu?

    andrejkaxxx je offline (nepripojený) andrejkaxxx

    andrejkaxxx
    nie ja som to zle prečitala tam tak sa ospravedlňujem a ďakujem za radu a za upozornenie....trocha viem v tom chodiť ale paušaly mi robia problem ešte raz ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    andrejkaxxx Pozri príspevok
    nie ja som to zle prečitala tam tak sa ospravedlňujem a ďakujem za radu a za upozornenie....trocha viem v tom chodiť ale paušaly mi robia problem ešte raz ďakujem
    Je to v pohode. S tým paušálom je teraz dosť problematické. Totiž živnostník môže mať v živnostenskom liste uvedené činnosti, z ktorých by si aj mohol uplatniť 60% výdavky. Ale ak na faktúre má zlú formuláciu, teda uvedie činnosť, ktorá je voľná živnosť, tak jednoznačne 40%. No a stavebné práce - ako všeobecný pojem spadá pod 40%. Keby bol murár a fakturoval by murárske práce tak má 60%. A tu je pes zakopaný, čo veľa ľudí si neuvedomí.

    andrejkaxxx je offline (nepripojený) andrejkaxxx

    andrejkaxxx
    Čiže chapem spravne že keby si na fakture vystavoval napr.presny popis čo konkretne obdobie robil a vystavil fakturu kladenie vonkajšich zamkovych dlažieb tak si može uplatniť 60% vydavkov???
    Keď takto to ma na ZL?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    andrejkaxxx Pozri príspevok
    Čiže chapem spravne že keby si na fakture vystavoval napr.presny popis čo konkretne obdobie robil a vystavil fakturu kladenie vonkajšich zamkovych dlažieb tak si može uplatniť 60% vydavkov???
    Keď takto to ma na ZL?
    No kladenie vonkajších zámkových dlažieb nie je remeslná činnosť, je voľná (bez urážky to robí dnes už každý "blbec") nepotrebuješ na to výučný list, a spadá pod 40%.
    Treba si vyhladať zoznam remeselných živnosti (aj tu na porade to nájdeš).

    andrejkaxxx je offline (nepripojený) andrejkaxxx

    andrejkaxxx
    A vypočitam to spravne takto:prijem572600 dam z toho 40%to je 229040 a ktomu pripočitam dovody vo vyške 48255.takže CZD 295305 odpočitam nanho a na jeho manželku a ešte čo si spori na dochodoktomi vyjde 86313 damdelene 100 a krat 19%čiže dan je 16400????

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    andrejkaxxx Pozri príspevok
    A vypočitam to spravne takto:prijem572600 dam z toho 40%to je 229040 a ktomu pripočitam dovody vo vyške 48255.takže CZD 295305 odpočitam nanho a na jeho manželku a ešte čo si spori na dochodoktomi vyjde 86313 damdelene 100 a krat 19%čiže dan je 16400????
    Výpočet je správny za predpokladu, že má nárok uplatniť si plnú výšku nezdaniteľnej čiastky na manželku. A za predpokladu, že jeho poistka splňa podmienky uvedené v § 11 zákona o dani z príjmov.

    vladino45 je offline (nepripojený) vladino45

    vladino45
    andrejkaxxx Pozri príspevok
    A vypočitam to spravne takto:prijem572600 dam z toho 40%to je 229040 a ktomu pripočitam dovody vo vyške 48255.takže CZD 295305 odpočitam nanho a na jeho manželku a ešte čo si spori na dochodoktomi vyjde 86313 damdelene 100 a krat 19%čiže dan je 16400????
    s tou manželkou opatrne , ona nemala žiadny príjem?? ináč ok len daň sa zaokrúhluje na koruny nadol

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    andrejkaxxx Pozri príspevok
    manželka je na MD
    A poberá materskú alebo rodičovské dávky?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    andrejkaxxx Pozri príspevok
    manželka je na MD.....
    Takže poberá materskú, že?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    andrejkaxxx Pozri príspevok
    nie MD rodičovska príspevok volala som jej teraz....
    Tak má nárok na celú NČ na manželku. Totiž materská sa započítava do vlastného príjmu manželky....

    andrejkaxxx je offline (nepripojený) andrejkaxxx

    andrejkaxxx
    a ešte takto ked manželka pobera opatrovateľsky na svoju matku tak aj tu sa odpiše cela suma alebo nie????

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    andrejkaxxx Pozri príspevok
    a ešte takto ked manželka pobera opatrovateľsky na svoju matku tak aj tu sa odpiše cela suma alebo nie????
    Opatrovateľský ak dobre viem sa započítava do vlastného príjmu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.