Zavrieť

Porady

Príjem a evidencia na úrade práce

Dobrý deň, prosím Vás o radu.
Kamarátka je prihlásená na úrade práce, ale nepoberá podporu, iba za ňu platia ZP. V r. 2008 dosiahla príjmy na základe Zmluvy za províziu z firmy Avon vo výške 37.568,- Sk. Podľa mňa by si ani nemusela podávať DP kvôli nízkej sume (prosím, uistite ma v tom), ale môže vôbec poberať takýto príjem, keď je prihlásená na úrade práce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    petkor Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás o radu.
    Kamarátka je prihlásená na úrade práce, ale nepoberá podporu, iba za ňu platia ZP. V r. 2008 dosiahla príjmy na základe Zmluvy za províziu z firmy Avon vo výške 37.568,- Sk. Podľa mňa by si ani nemusela podávať DP kvôli nízkej sume (prosím, uistite ma v tom), ale môže vôbec poberať takýto príjem, keď je prihlásená na úrade práce?
    Áno, nemusí podať DP. A čo sa týka príjmu, keď je prihlásená na ÚP, tiež je to OK.

    petkor je offline (nepripojený) petkor

    petkor
    A je nejako obmedzená výška príjmu za mesiac, akú môže dosiahnuť, keď je prihlásená na úrade práce?
    Naposledy upravil petkor : 15.03.09 at 09:27

    Príjem a evidencia na úrade práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.