Zavrieť

Porady

vratenie vodicskeho preukazu

Nevie mi nahodou niekto poradit ako ziadat naspat vodicsky preukaz. Zobrali mi ho koli havarii . Dakujem.
Usporiadat
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
OSA25 Pozri príspevok
Dobrý deň

Prosím Vás poradte mi niekto na koho sa mám obrátiť,čo mám robiť??

Dna 15.11.2008 som mal dopravnú nehodu pri ktorej mi bol odobratý VP na zaklade too že tam bola zranená o 2 dni mi prisiel papier ze mi ho zadrzaju mozno lebo je mozne predpokladať za sa skutok stal ako je tam pisane ale do dnesneho dna sa nic neudialo ale ani tam nie je na kolko alebo do kedy ho zadrzaju a vysetrovatel mi len stale tvrdi ze mam cakat ale do kedy???uz caka mvyse roka, neobí niekde chybu??na koho sa mam obrátiť??

Dakujem
Predovšetkým máš veľa chýb (nemyslím tie gramatické) v zadaní otázky. Ak od 17.11.2008 si nedostal rozhodnutie o tom na akú dobu máš zadržaný VP, zavolaj na ODI-odd. správneho konania podľa miesta trvalého bydliska a spýtaj sa ich na to, alebo si tam rovno zajdi. Určite ho nehľadaj u vyšetrovateľa. Je ťažko odpovedať na takto napísané zadanie ako je tvoje. Skús si to prečítať a opraviť tak, aby to dávalo zmysel.
0 0
Mravco Mravco

Mravco je offline (nepripojený) Mravco

Dobrý deň

Ja mam nasledujúci problem. V dôsledku dopravnej nehody mi bol zadrzaný VP v mieste bydliska. Momentalne som ale zmenil trvale bydlisko a zaroveň ubehla polovica trestu. Chcem poziadat o vratenie VP ale z dovodu zmeny trvaleho bydliska by som chcel aby mi preposlali vsetku dokumetáciu aj s VP na oddelenie PZ v mojom novom bydlisku...kde by som chcel urobit aj skusky sposobilosti vedenia motoroveho vozidla .....ktore su uz teraz povinne stale.... je to mozne nejako vsetko vybavit??
0 0
Iulius Iulius

Iulius je offline (nepripojený) Iulius

myslím, teda som :)
tak podla mna, ked bol niekomu zadrzany vodicak alebo bol odsudený na zakaz cinnosti su dve rozdielne veci. Ked bol niekto odsudeny na zakaz cinnosti podla § 69 Trestneho zakona sud moze po polke upustit od tohto zakazu, ale treba napiisat na sud a to ZIADOST O PODMIENECNE UPUSTENIE OD VYKONU ZVYSKU TRESTU ZAKAZU CINNOSTI PODLA § 69 ODS.1 TREST.ZAK. a to adresovat sudu ktory rozsudok vydal.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Musíš požiadať orgán, ktorý vydal rozhodnutie o odobratí VP. Aj keď si zmenil bydlisko, žiadosť musíš adresovať utvaru, ktorý je uvedený na papiri. Dobre si rozmysli čo urobiš. Ak VP bol zadržaný na základe rozhodnutia polície a po polovičke ho vrátia je to v pohode. Ak bol zadržaný na základe rozhodnutia súdu a vratia ho v skôr ako uplynie doba trestu, pri najmenšom priestupku ho zoberu znova a k vratia ho po uplynutí celého predošlého trestu, ku ktorému prirátajú aj nový trest.
1 0
Mravco Mravco

Mravco je offline (nepripojený) Mravco

tutiola Pozri príspevok
Musíš požiadať orgán, ktorý vydal rozhodnutie o odobratí VP. Aj keď si zmenil bydlisko, žiadosť musíš adresovať utvaru, ktorý je uvedený na papiri. Dobre si rozmysli čo urobiš. Ak VP bol zadržaný na základe rozhodnutia polície a po polovičke ho vrátia je to v pohode. Ak bol zadržaný na základe rozhodnutia súdu a vratia ho v skôr ako uplynie doba trestu, pri najmenšom priestupku ho zoberu znova a k vratia ho po uplynutí celého predošlého trestu, ku ktorému prirátajú aj nový trest.
Ahoj dik za odpoveď

VP bol zadržaný na základe rozhodnutia polície nie na základe rozhodnutia súdu. Takže žiadosť o vrátenie treba poslať útvaru ktorý je uvedený na papieri....OK..ale v každom prípade je možné aby VP preposlali ( po mojej žiadosti) príslušnému policajnému útvaru v mieste mojho nového bydliska? ALebo musím íst po vp tam kde mi ho zadrzali prvý krát...Ide o to že som pracovne vyťažený a časovo mi to nevyhovuje.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

nie je dôvod na nepreposlanie a nie je dôvod na preposlanie. Za pokus to stoji.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
kaco11 Pozri príspevok
nie je dôvod na nepreposlanie a nie je dôvod na preposlanie. Za pokus to stoji.

Obyčajne sa nepreposiela, ale ak občan slušne požiada môže tým len získať. Zmena trvalého bydliska do iného okresu by mohol byť dobrým dôvodom. Je to v ľuďoch a ich pochopeniu a individuálnemu prístupu.
1 0
froschka froschka

froschka je offline (nepripojený) froschka

Ahojte
Prosim o radu, manzelovi odobrali vodicak pred tromi tyzdnami za alkohol v inom okrese ako je jeho trvale bydlisko. Kolko dni ma povinnost odoslat PZ z ineho okresu do okresu trvaleho bydliska a aka je zakonom stanovena lehota dokedy ma dostat od prislusneho organu vyjadrenie resp predvolanie na dosetrenie?
je moznost pravne napadnut PZ ak nedodrzi lehoty a tym ziskat nieco na skrateni trestu odobratia Vodicskeho opravnenia?
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den milý poradáci!
Prosím vás veľmi pekne o radu mám kamarátku ktorá spôsobilá dopravnú
nehodu odobrali jej vodičský preukaz na 18.mesiacov a teraz uplinie
9.mesiacov teda polovica trestu podala si žiadosť o vrátenie teda:28.07.2010 je tých 9.mesiacov myslíte, že asi ako dlho trvá ked dajú
odpoveď a kedy vrátia jej ten vodičský preukaz potrebuje ho veľmi súrne..
Ďakujem pekne za odpoveď..
Pekný den
Silvia

A ešte sa chcem opýtať ak jej zobrali na tých 18.mesiacov netreba ísť na preskúšanie???
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Naozaj nikto nevie???
Poradte mi prosímmmmmmmmm
Díky Silvia
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Zakon 8/2009 www.minv.sk

§ 91

5) Kto na základe rozhodnutia príslušného orgánu nesmel vykonávať činnosť vedenia motorového vozidla, je povinný pred vrátením vodičského preukazu, pred vrátením vodičského oprávnenia alebo obnovením jeho rozsahu podrobiť sa preskúšaniu odbornej spôsobilosti na vedenie motorového vozidla podľa § 79 ods. 2 písm. a); ak činnosť vedenia motorového vozidla nesmel držiteľ vodičského oprávnenia vykonávať viac ako dva roky, musí sa podrobiť preskúmaniu zdravotnej spôsobilosti a psychickej spôsobilosti a preskúšaniu odbornej spôsobilosti podľa § 79 ods. 2.


Skúška z odbornej spôsobilosti
§ 79

(2) Odborná spôsobilosť žiadateľa sa zisťuje skúškou z odbornej spôsobilosti, ktorá sa skladá z

a) predpisov o cestnej premávke,
b) náuky o vozidlách a ich údržbe u žiadateľov o udelenie vodičského oprávnenia skupiny C, C+E, D, D+E a T a podskupiny C1, C1+E, D1 a D1+E,
c) vedenia motorových vozidiel

Teda - najlepšie odovzdať žiadosť osobne , pri tom sa hneď informovať o termíne preskúšania.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Diky pekne za odpoved ale ked mu zobrali len na tých 18.mesiacov
tak nemusí ísť na to preskúšanie čo alebo áno??
Díky pekne silvia
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

No to záleží od policajtov, ale asi Ťa nepoteším - väčšinou sa preskúšanie koná.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Čaute poradáci
Máte pravdu čo sa týka toho preskúšania naozaj sa to koná teraz kamarátka išla sa opýtať ohľadom žiadosti o vrátenie toho vodičského preukazu a oni jej povedali že najprv preskúšanie musí byť a potom jej ho vrátia +kolok 16,50 EUR.
Takže tak pekný den praje Silvia
0 0
RobySVK RobySVK

RobySVK je offline (nepripojený) RobySVK

Ahoj Silvinka. Prosim Ta kde presne na ODI ste sa boli informovat na to preskusanie? Totiz mne v novembri uplynie polka trestu (tiez 9mesiacov) no netusim, kedy presne v novembri to bude. Papiere z policie nemam ziadne (nie je to cudne?) ale odobraty mi bol vo februari tak preto viem, ze to bude v novembri. Dalej ako dopadla tvoja kamoska? Vsetko sa vyriesilo? Ako dlho to trvalo?

Merci Beaucoup!!
0 0
joebela joebela

joebela je offline (nepripojený) joebela

neviete mi niekto povedat, v com spociva testovanie pri vrateni vodicaku po uplynuti polovice trestu (ja mam po 3 mes). nasla som ze sa preskusava odborna sposobilost- testy, konstrukcia a vedenie motoroveho vozidla. ak to uz mate niekto za sebou, tak naozaj skusau aj konstrukciu aj jazdu? alebo len test? som mimo....
0 0
Martintre Martintre

Martintre je offline (nepripojený) Martintre

caute nevie mi nahodou niekto poradit ak ma vyzerat ZIADOST O PODMIENECNE UPUSTENIE OD VYKONU ZVYSKU TRESTU ZAKAZU CINNOSTI. ? dakujem
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Martintre Pozri príspevok
caute nevie mi nahodou niekto poradit ak ma vyzerat ZIADOST O PODMIENECNE UPUSTENIE OD VYKONU ZVYSKU TRESTU ZAKAZU CINNOSTI. ? dakujem
Ako normálna žiadosť ...

Kto
Komu
Kde
Prečo ...................

Zadáš údaje, sformuluješ do jednej , dvoch viet ....podpíšeš , podáš ...a hotovo ...
0 0
anonym22 anonym22

anonym22 je offline (nepripojený) anonym22

Ahojte, vie mi niekto poradit trest ktory mi skoncil tento tyzden v pondelok zajtra mam ist na preskusanie ale neviem co mam napisat do ziadosti vedel by mi niekto presne napisat velmi by som sa podakovala.. a mne na policii povedali ze mam robit preskusanie o odbornej sposobilosti a mam robit len testy... tak je to pravda ci nie??
0 0
micko12221 micko12221

micko12221 je offline (nepripojený) micko12221

[QUOTE=anonym22;1686569]Ahojte, vie mi niekto poradit trest ktory mi skoncil tento tyzden v pondelok zajtra mam ist na preskusanie ale neviem co mam napisat do ziadosti vedel by mi niekto presne napisat velmi by som sa podakovala.. a mne na policii povedali ze mam robit preskusanie o odbornej sposobilosti a mam robit len testy... tak je to pravda ci nie??[/Q


ano len test budes robit.ked pojdes robit ten test tak si kup 16 eur kolok a zober si ho so sebou na ten test..pred testom policajt pozbiera kolky.ked ho nebudes mat tak nebudes moct robit test..ak test nespravis tak mozes chodit kazdy tyzden kym ho nespravis..ale za kazdy krat co tam pojdes stale si budes musiet kupit ten 16 eur kolok...;-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať