Zavrieť

Porady

Rady do kuchyne a domácnosti

Anketa: Má sa táto téma uzavrieť?

Počet hlasujúcich
12. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    0 0%
  • nie

    12 100.00%
Každý sa potýka s drobnými opravami v domácnosti a rád uvíta radu ako si pomôcť, alebo vyriešiť daný problém. Pripájam prvé drobné rady. Verím, že mnohí z Vás majú v talóne rady aj od svojich babičiek a dedkov.
Pomôžme si drobnou radou.
Naposledy upravil Zitulda : 04.04.09 at 21:15
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Chceš ?
Vyhotovím Ti ?

...a budeš potom...ta -dáááá....
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
korela
Ide o uhol pohľadu. Pre niekoho aj pri veľkej vyťaženosti pôjde o dvojnásobnú relaxáciu, iný to bude chápať ako záťaž.
Kaktusy sú neopadavé, krhlička raz za čas.
kaktusy mám
0 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Mirka.m
baby prosim vas nevieme sa zbavit ucholakov, neviete mi s tym pomoct?
síce nie sú farebné ako kvety, len patria k prírode. aby si si ich raz nemusela kupovať
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ide o tú istú nehnuteľnosť, stromy nemuseli vysádzať, sú v ich obkolesení. Vraciam sa k nemu od jari.
http://www.pluska.sk/ipeknebyvanie/a...pod-lesom.html
http://www.nehnutelnosti.sk/magazin-...v-dome-anjelov
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Ide o tú istú nehnuteľnosť, stromy nemuseli vysádzať, sú v ich obkolesení. Vraciam sa k nemu od jari.
http://www.pluska.sk/ipeknebyvanie/a...pod-lesom.html
http://www.nehnutelnosti.sk/magazin-...v-dome-anjelov
Zareagujem ?

Nemám rád takéto články.
Že prečo ?
Lebo sú vysoko tendenčné, neobjektívne a hlavne nekompletné.
Článok uvádza, že dom bol pred rekonštrukciou v dezolátnom stave...no autor neposkytol žiadne foto pôvodného stavu.
Článok viacmenej neuvádza, čo všetko urobili firmy a čo urobil manžel.

Ako vravím, nedá sa z týchto informácií urobiť si prehľad o vložených investíciách.
Ale predpokladám, že vzhľadom na lokalitu bola obstarávacia cena chalupy tak do tých cca 30.000 € ...a aj to som nadsadil.

Terajšiu hodnotu nádherne a ironicky v diskusii k článku komentuje :

Marian Kamas
Keď mi požiačia 200 litrov kúpim si ho
Lebo tam je natlačených (podľa známeho rečenia) ...peňazí, peňeži, peníze...ba aj lóve.
Chalupu nejak nehodnotím, dá sa...ale pár výhrad by sa určite našlo.
Napríklad tie fotečky s nastajlovaným selfie určitých priestorov ? Mi pripadá, ako keby sa tam prehnalo stádo buzerantov a nie aby to aranžmá urobila samotná majiteľka chalupy.

P.S.:
Ako som sa už onehdá zmienil, tak v tejto téme ide o rady do kuchyne a domácnosti.
Tie všeliaké linky ohľadom nejakých zlepšovákov a či nápadov sú vcelku vhodné, niektoré som si stiahol do mašiny...neskôr snáď aj na ne dôjde.
Ale takéto nápady okolo stavieb - celkových rekonštrukcií sú už o niečom inom.
Naposledy upravil buchač : 24.08.15 at 13:54
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Odhliadnuc od genius loci a s citom zariadený priestor, by ma dnes skôr zaujímalo, či sa už nehnuteľnosť predala. Pretože sa stotožňujem najmä s týmto komentárom: " Tak tento dom patrí iba jej deťom a jej rodine. Je prekrásny. Inde už mame a babičke nikdy nebudú bližšie."
.
Z článku:
"S Čarom, ktoré mu vdýchla tvorkyňa, ktorá možno dnes zariaďuje opäť jedinečné domy v Raji. Ale už v tom nebeskom."
.
0 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Odhliadnuc od genius loci a s citom zariadený priestor, by ma dnes skôr zaujímalo, či sa už nehnuteľnosť predala. Pretože sa stotožňujem najmä s týmto komentárom: " Tak tento dom patrí iba jej deťom a jej rodine. Je prekrásny. Inde už mame a babičke nikdy nebudú bližšie."
.
Z článku:
"S Čarom, ktoré mu vdýchla tvorkyňa, ktorá možno dnes zariaďuje opäť jedinečné domy v Raji. Ale už v tom nebeskom."
.
Veru sa ešte nepredala...

Ono totiž v tejto lokalite takáto maličká nehnuteľnosť s celkovou obytnou plochou 110 m2 a celkovou výmerou pozemku je 1581 m2 za také peniaze je aj trochu nadnesená...a to aj v prípade, ak je v cene zahrnuté zariadenie.
Je to viditeľné aj z toho, že nehnuteľnosť je už dlho v ponuke a dokonca sa chcú aj dohodnúť. Možno suma bola aj vyššia, ako je momentálne...ale to ja už neviem a je mi to šuma fuk.
Ducha daného miesta neriešim...
2 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tá usadlosť sa bude zrejme ťažko predávať, neviem, či si pochopil, že celé to organizovala a zariaďovala majiteľka, bol to jej sen, ťažko ochorela a už tu nie je. Čoho sa dotkla, všade je prítomná jej energia. Jej estetika.
To bude mnohým brániť obývať ten priestor, kvôli pocitu, jej životného príbehu.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Tá usadlosť sa bude zrejme ťažko predávať, neviem, či si pochopil, že celé to organizovala a zariaďovala majiteľka, bol to jej sen, ťažko ochorela a už tu nie je. Čoho sa dotkla, všade je prítomná jej energia. Jej estetika.
To bude mnohým brániť obývať ten priestor, kvôli pocitu, jej životného príbehu.
Súhlasíš - Nesúhlasíš...mne je šuma fuk.

Moju chalupu som kupoval pred 6 rokmi. Dotyční dediči v nej nebývali, žijú v Blave...
Starká zomrela a chalupa bola v ponuke teda fest dlho...2 (dva !) roky. Až som nabehol ja a prejavil záujem. Poverený zástupca predajcov (vnuk starkej) chcel takú sumu, že sa mi až oči pretočili.
Po zdôvodnení, argumentáci, debate sme sa dohodli na sume, ktorá bola akceptovateľná pre obe strany...cifra išla o cca 50% (Päťdesiat percent) dole.

Neviem, či si pochopila.
Ak ide o peniaze, ide všetko bokom.
...a to aj nejaké ciťáky, pocity, životné príbehy...tie sa následne píšu s novými majiteľmi.
Aby si bola v obraze. Terajší majitelia pýtajú za sen bývalej majiteľky 135.000 €...a to je teda (kua) silno nadsadená cifra...a ktož vie, aká bola pred 1/2 rokov.
Silno nadsadená cifra vzhľadom na lokalitu, na veľkosť objektu, na pripojenie IS, atď...


Apropó...na Deň pamiatky zosnulých ideme vždy na cintorín a položíme kvietky na hrob starkej - bývalej majiteľky našej chalupy...zaujímavé ale je, že rodina sa nejak neinteresuje.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Rozdiel, či dožije v chalupe starý človek, prirodzene, alebo takto. Ceny poznám v našom okolí.
Pekné od vás, na hrob pamätať.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pekná dlažba.....
Naposledy upravil buchač : 25.08.15 at 18:35
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
jasnéé treba všetko vybetonovať a vydlaždiť, spevniť a potom ičovať že je horuco aj pod riťou
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Odhliadnuc od genius loci a s citom zariadený priestor, by ma dnes skôr zaujímalo, či sa už nehnuteľnosť predala. Pretože sa stotožňujem najmä s týmto komentárom: " Tak tento dom patrí iba jej deťom a jej rodine. Je prekrásny. Inde už mame a babičke nikdy nebudú bližšie."
.
Z článku:
"S Čarom, ktoré mu vdýchla tvorkyňa, ktorá možno dnes zariaďuje opäť jedinečné domy v Raji. Ale už v tom nebeskom."
.
No majiteľka "obrazne" určite neuvažovala či si kúpi dva litre mlieka a alebo či sa uskromní a bude stačiť jeden
3 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

aj staré stoličky sa dajú využiť
11894394_713528872111177_3152477653628875344_o.jpg  
11951844_713528935444504_3582933621983077509_n.jpg  
11958187_713528602111204_2727030305963916716_o.jpg  
1/1
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
aj staré stoličky sa dajú využiť
Foto No. 1 (s tým domčekom) mám dva kusy v pôvodnom a dobrom stave...
Ak by mal niekto záujem, sú voľné...
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

buchač
Terezia13
aj staré stoličky sa dajú využiť
Foto No. 1 (s tým domčekom) mám dva kusy v pôvodnom a dobrom stave...
Ak by mal niekto záujem, sú voľné...
keby si ich takto vymaľoval, to by si videl ten úspech na burzách!!! nestačil by si maľovať
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
buchač
Terezia13
aj staré stoličky sa dajú využiť
Foto No. 1 (s tým domčekom) mám dva kusy v pôvodnom a dobrom stave...
Ak by mal niekto záujem, sú voľné...
keby si ich takto vymaľoval, to by si videl ten úspech na burzách!!! nestačil by si maľovať
Ale že ako Ti pekne zašumelo (sorry) v hlave ......?
Mne ešte ale nie...
Si Ty normál ? Moja vnučka kreslí krajšie ako ja...Ak by som sa realizoval, ešte by ma na tých burzách tými stoličkami snáď aj po krížoch pretiahli...
Na maľovanky som ja proste ľavý.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať