Zavrieť

Porady

Rady do kuchyne a domácnosti

Anketa: Má sa táto téma uzavrieť?

Počet hlasujúcich
12. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    0 0%
  • nie

    12 100.00%
Každý sa potýka s drobnými opravami v domácnosti a rád uvíta radu ako si pomôcť, alebo vyriešiť daný problém. Pripájam prvé drobné rady. Verím, že mnohí z Vás majú v talóne rady aj od svojich babičiek a dedkov.
Pomôžme si drobnou radou.
Naposledy upravil Zitulda : 04.04.09 at 20:15
Usporiadat
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...alebo...môžete si vybrať
ako-ulozit-drevo_3-(www-mailoviny-sk).jpg  
ako-ulozit-drevo_1-(www-mailoviny-sk).jpg  
ako-ulozit-drevo_4-(www-mailoviny-sk).jpg  
1/1
6 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Na cintoríne ma zaujal tento veniec z gaštanov (na hrobe otcovej sestry)
08444caa-74e2-456f-a370-6df138f555d4.jpg  
6 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela


6 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

....
12974384_1325299494154147_3697450795412709759_n.jpg  
6 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Neznášate čistenie rúry? Stačí urobiť TOTO a bude opäť ako nová!

Čistenie rúry je veľmi nepopulárna povinnosť, ktorá je však z času na čas nutná. Pripálené zvyšky jedla, a mastný povlak sa však nedajú odstrániť len tak jednoducho. Drhnutie a poriadny arzenál čistiacich prostriedkov je takmer nevyhnutnosťou. Alebo existuje aj iná možnosť?

Aj veľmi znečistenú rúru môžete vyčistiť jednoducho, bez práce a bez použitia akéhokoľvek chemického čistidla z obchodu. Celá veda spočíva vo využití surovín, ktoré máte práve teraz vo svojej kuchyni.
Potrebujeme:

250 ml bieleho octu
1 liter vody
Pekáč
1 balenie kypriaceho prášku

Postup:
Do pekáča s vyššími okrajmi nalejeme vodu a ocot. Vložíme do rúry a nastavíme ju na 150 stupňov. Keď sa voda s ocotom rozvarí, necháme tekutinu v rúre pôsobiť ešte 30 minút a potom rúru vypneme.

Pekáč z rúry vyberieme a pridáme balík kypriaceho prášku. Keď rúra vychladne, zmesou octu, vody a prášku jednoducho vytrieme vnútro rúry – keďže nečistoty a mastnota vplyvom tepla a octovej zmesi povolia, pôjde to skutočne jednoducho. Potom postačí vnútro vytrieť handričkou namočenou v čistej vode a máme hotovo.
6 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Keď nemáte mincu ani žetón do vozíka...

6 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

z odpadového dreva
http://tojenapad.dobrenoviny.sk/nadh...adoveho-dreva/
6 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

niekoľko inšpirácií na obložené misy
https://tojenapad.dobrenoviny.sk/27-...1sxdAB3jxauPBE
6 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

neviem, kde by som to zaradila a nechcem vytvárať novú tému, tak to šupnem sem
53356753_1689737407839158_2565533121525055488_n.jpg  
6 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Možno nepridám nič nové, lebo pri začítaní sa tejto témy, ktorú niekto vytiahol dopredu (ani som o nej nevedela) samozrejme na niektorej strane som naďabila na MENTOS tému a pokračovala som so smiechom v nej tak mi potom nejak uniklo kde som skončila. Takže moja rada odskúšaná: Rezne, karfiol, huby, žampiony a iné veci na vyprážanie (hlavne tie menšie), obaľujem v igelit. alebo mikroten. vreckách. Múku aj struhánku dám do vreciek namiesto do misiek. Potrasiem vo vrecku potravinu, ktorú chcem vyprážať a mám ju obalenú. Keď robím napr. karfiol, mierne povarený vo vode takto poobaľujem, poukladám na pomastený plech , poprskám olejom a dám robiť do rúry .
Potom už iba raz pootáčam , dopečiem. Nie je to také mastné a hlavne nestojím pri panvici . To isté urobím aj keď je nás viac a chcem vypražiť viac porcií kurčaťa, tak ho obalené poukladám na pomastený plech a tiež poprskám olejom a pečiem (teda vyprážam)
A ešte jednu radu pre tých, čo neradi krájajú surovú cibuľu. Vždy mám niekoľko ošúpaných a rozpolených cibúľ v sáčku v mrazničke v rezerve. Ešte nerozmrazené, alebo len jemne rozmrazené (nie celkom) krájam . Dá sa veľmi dobre a aj na veľmi najemno nakrájať bez toho aby ste si poplakali. Možno aj nastrúhať.
5 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Mušky
V boji s malými muškami ktoré sa neustále nachádzajú okolo rastlín v byte zvíťazíme a vyhubíme ich tým, keď zeminu posypeme vyluhovaným čajom.
5 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Pet fľaše - uzavretie sáčkov do mrazáku
5 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Ako vyčistiť striebro?

Na vyčistenie striebra budete potrebovať: umelohmotnú misku, alobal, kypriaci prášok do pečiva (jeden balíček) rýchlovarnú kanvicu s vriacou vodou. Postup: . Do misky rozprestrite alobal a vložte naň striebro. Zalejte vriacou vodou tak, aby sa striebro v miske „utopilo“ a napokon do vody nasypte kypriaci prášok. Chemická reakcia na seba nenechá dlho čakať a výsledok (zhruba po piatich minútach) vás určite presvedčí, že striebro bude znova rovnako žiariť, akokeby ste ho len pred chvíľou kúpili.
5 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nepoznám túto tému ešte, ale včera som pozerala Bez servítky, a tam sa účinkujúcej pri nalievaní cesta na plech šmýkal papier na pečenie.
Ja si pod neho dávam trochu vody aby sa tomuto zabránilo.
5 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Malé riešenia veľkých problémov

http://pinterest.com/ladyle/mala-res...kych-problemu/
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j


Možno aj vy poznáte tie chvíle, keď sa snažíte otvoriť váš obľúbený lak na nechty, no celkom bez úspechu. Najmä, ak ho skladujete v chladničke, môže byť jeho povrch mierne šmykľavý a hrdo fľaštičky je od laku zalepené.Niektoré z tipov na kozmetiku sú občas až primitívne jednoduché a toto je jeden z nich: ak máte podobný problém, dajte na uzáver obyčajnú gumenú gumičku. Samy uvidíte ten rozdiel a otváranie bude zrazu jednoduché. Poznáte alebo používate tento trik?
5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.babske-rady.sk/
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať