Zavrieť

Porady

Vyrovnanie po rozvode

Zdravim, chcela by som sa spytat, ci existuje nejaka premlcacia doba pri financom vyrovnani po rozvode. Konkretne, som rozvedena uz min. 6 rokov a byvaly manzel zije s milenkou, o domacnost zaujem nejavi ani neplati. Od rozvodu sme sa vobec nevideli a ja zijem aj s detmi (uz dospelymi) v spolocnej domacnosti - v byte, ktori sme nadobudli este pocas manzelstva. Viete mi poradit ? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Ak ste si nevysporiadali BSM, ktoré po rozvode zaniklo, ty máš 1/2 bytu a tvoj ex-manžel má 1/2 bytu. Ak ste nadobudli aj iné nehnuteľnosti ako byt, je to pri nich rovnako. Každý má 1/2. Tvoj ex-manžel sa o tvoju domácnosť starať nemusí. Ste už rozvedení. Jeho povinnosťou bolo platiť výživné na deti, dokiaľ mu to zákon prikazoval. Asi máš na mysli to, že neprispieva na platenie za svoju 1/2 bytu, ktorú užívaš ty s dospelými deťmi. A čo urobíš, ak bude chcieť nájom za to, že užívate jeho podiel bytu ?
    Ak ste mali byt v OV, jeho vlastníctvo k jeho podielu sa nepremlčalo. Bude vlastníkom dovtedy, dokiaľ svoj podiel neodpredá alebo nedaruje.
    Ak je ale byt napísaný na teba a ty si ho mala vyplatiť, tak premlčacia doba je tri roky od doby, kedy si ho vyplatiť mala.

    02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

    02Michaela
    sarasara Pozri príspevok
    Ak ste si nevysporiadali BSM, ktoré po rozvode zaniklo, ty máš 1/2 bytu a tvoj ex-manžel má 1/2 bytu. Ak ste nadobudli aj iné nehnuteľnosti ako byt, je to pri nich rovnako. Každý má 1/2. Tvoj ex-manžel sa o tvoju domácnosť starať nemusí. Ste už rozvedení. Jeho povinnosťou bolo platiť výživné na deti, dokiaľ mu to zákon prikazoval. Asi máš na mysli to, že neprispieva na platenie za svoju 1/2 bytu, ktorú užívaš ty s dospelými deťmi. A čo urobíš, ak bude chcieť nájom za to, že užívate jeho podiel bytu ?
    Ak ste mali byt v OV, jeho vlastníctvo k jeho podielu sa nepremlčalo. Bude vlastníkom dovtedy, dokiaľ svoj podiel neodpredá alebo nedaruje.
    Ak je ale byt napísaný na teba a ty si ho mala vyplatiť, tak premlčacia doba je tri roky od doby, kedy si ho vyplatiť mala.
    Súhlasím so sarasara a doplním
    Ak chce môže 1/2 podiel bytu odkúpiť od neho aj teraz.

    Vyrovnanie po rozvode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.