Zavrieť

Porady

Recyklačný fond

Prosím vás má niekto skúsenosť s platením príspevkov do recyklačného fondu za výrobky z papiera v zmysle zákona o odpadoch?
Jedna sa mi o to, že už v predchádzajúcich príspevkoch "DOVOZ HLINÍKA" som sa zaujímala o povinnostiach, ktoré by mi vyplývali, keby som nakúpila väčšie množstvo hliníka napr. z Poľska. O dovoze a DPH mám "jasno". Ale tento (hliník) sa bude ďalej používať na spracovanie papiera resp. hliníkovej fólie. Z tejto výroby mi plynie povinnosť podľa zákona o odpadoch (223/2001) platiť prípevok do recyklačného fondu. Za výpočet zodpovedám ja ako dovozca, musím sa registrovať, viesť evidenciu. Prosím Vás vedel by sa mi niekto ozvať, kto by mi to "polopatisticky" vysvetlil?????
Možno ma budete odkazovať na zákon. Ten som ako tak "preletela". Potrebovala by som skúsenosti z praxe. Ďakujem a pekný deň prajem všetký poradcom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marian je offline (nepripojený) Marian

    Marian
    Výrobca alebo dovozca platí do recyklačného fondu za dovezený alebo vyrobený tovar, ktorý patrí do jednej z komodít, za ktoré sa vyberá príspevok. Nie som si istý, či Váš hliník tam patrí. Ak áno, tak potom asi do sektoru kovových obalov. To si preverte podľa príslušnej vyhlášky, je tam zatriedenie podľa CS. Každý kvartál si musíte vypočítať dovoz, vývoz a výrobu v tom ktorom sektore, vyplniť príslušné tlačivo a zaplatiť. Detaily nájdete na stránke www.recfond.sk

    andrea je offline (nepripojený) andrea

    trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac andrea
    Srdečná vďaka pán Marián.

    Z hliníka asi nebudem platiť, ale z hlinikovej fólie asi hej. Ja si to pozriem ešte na tej stranke. Ďakujem.

    andrea je offline (nepripojený) andrea

    trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac andrea
    Ešte by som sa chcela spýtať ohľadne registrácie. Príhlaška sa posiela na Ministerstvo hospodárstva alebo iba Recyklačnému fondu. Neviete mi poradiť.? Akosi som to nemohla nikde najsť, kde to mám podať. Ďakujem.

    Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

    Zuzana210
    Len pre informáciu: príspevky do recyklačného fondu sa účtujú ako obstarávanie náklady("berú sa na sklad").

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Zuzi, ja ich účtujem mesačne ako NSO (náklady súvisiace s obsaraním) a postupne ich rozpúšťam do nákladom podla pohybov na sklade.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.