Zavrieť

Porady

nici ma exekutor zo starymi pokutami

prosim o radu, chodia mi neustale stare pokuty od dopravnej policie s pred troch rokov, z 1000sk na 3200sk aj s trovami exekucnymi, tento mesiac mi prisli 3 upovedomenia na zacatie exekucie, vstky tri su pokuty od policie 3X 1000sk, zvlasne je to ze su tam rozdielne trovy exekucie.. odchylkou aj 1000sk.. ale k veci. chodim do prace zarabam 350euro, 180euro mam mesacne splatky co mi strhaju z uctu ako pozicku, byvam v podnajme s priatelkou, skladame sa po 130euro, ostane mi 40euro mesacne na stravu a atd, s toho tazko prezivam, a ani sa mi neda splatit tu exekuciu, a pravdepodobne ani nesplatim, som bezmajetny a trvaly pobyt mam stale u matky.. bolim sa len do akej miery mi moze exekutor siahnut na plat? pripadne na moj ucet, kde mam momentalne -23000sk, nebude rozumnejsie skoncit v praci a ostat na podpore?? robim uz 3 roky a mam na nu narok, s exekutorom sa neda rozpravat, je arogantny a nechce sa somnou dohadovat, da mi exekutor pokoj ked nebude mat co strhat?, zastavi sa ta exekucia?? dakujem, za kazdu radu... fero
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

exekucia sa nezastavi, len bude cakat na vhodnu prilezitost

siahnut na plat ti mozu tak, ze ti zostane zivotne minimum, daj si tu vyhladat ako sa splacaju exekucie

zakladna otazka je vsak: ak vies, ze mas zaplatit pokutu, naco cakas?
na zazrak
pride iba a len exekutor ....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ty tie dlhy nemienis nikdy splatit? Asi ta sklamem, ale exekutor si pocka na kazde jedno EUR, akonahle ho zarobis...

K tomu "zivotnemu minumu" sa vyjadri zrejme niekto iny - neviem sa vyjadrit.

Podobnych tem je tu viac, skus si vyhladat cez vyhladavanie.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Píšeš, že si nemajetný...,ale rozmýšľaš, že skončíš pracovať a pôjdeš na podporu . Váž si, že v dnešnej dobe vôbec prácu máš!
A čo potom, ked Ti skončí podpora? Budeš prosíkať o pár korún zo sociálky?
A čo ostatné splátky? Aj tam sa časom ohlási exekútor, ak nebudeš platiť.

Píšeš, že iba ťažko prežívaš, no ak sa chceš z toho dostať radšej rozmýšľaj nad tým že si nájdeš nejakú prácu navyše, aby si sa zbavil dlhov a prilepšil si !
Dlžoba Ti nesplácaním iba porastie! Porozmýšľaj,koľko si trúfneš mesačne splácať a písomne navrhni exekútorovi splátkový kalendár. Ten by Ti mal vyhovieť.

Začni premýšľať ako rozumný dospelý muž, ktorý by mal mať zodpovednosť a nie ako malé decko, ktoré si schová tvár a myslí si , že ho nikto nevidí!
0 0
jaruj jaruj

jaruj je offline (nepripojený) jaruj

starnem ale zatial nevadi
ty predomnou maju pravdu a pokial policia (co pochybujem) nezastavi exzekuciu tak cely zivot bude za rohom na teba cakat exekutor. neviem ci ta bude bavit davat si najblizsich 50-60 rokov pozor a hrat zo seba nezamestnaneho, chudobneho cloveka.
mne dlzil jeden pan za fakturu 25 000 sk, sudnim rozhodnutim je na neho uvalena exekucia a pokial ja nezastavim exekuciu tak exekutor na neho bude striehnut cely zivot. raz-dva krat do roka ho preveruje ci nahodou nenadobudol nejaky majetok. trva to uz piaty rok a dlh sa vysplhal na 85 000 sk a bude mu pomaly rast do konca zivota. on si uz nikdy nekupi na seba auto, dom, nebude mat vlastne konto atd
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Jaruj, ako a na zaklade coho by mohla policia zastavit exekuciu?
0 0
jaruj jaruj

jaruj je offline (nepripojený) jaruj

starnem ale zatial nevadi
vsak prave to som myslel ironicky
ja mozem zastavit exzekuciu ked prestanem platit exekutorovi a poziadam ho o zastavenie ,ale u statnych organov to takto nieje
0 0
777FERO 777FERO

777FERO je offline (nepripojený) 777FERO

jaruj Pozri príspevok
ty predomnou maju pravdu a pokial policia (co pochybujem) nezastavi exzekuciu tak cely zivot bude za rohom na teba cakat exekutor. neviem ci ta bude bavit davat si najblizsich 50-60 rokov pozor a hrat zo seba nezamestnaneho, chudobneho cloveka.
mne dlzil jeden pan za fakturu 25 000 sk, sudnim rozhodnutim je na neho uvalena exekucia a pokial ja nezastavim exekuciu tak exekutor na neho bude striehnut cely zivot. raz-dva krat do roka ho preveruje ci nahodou nenadobudol nejaky majetok. trva to uz piaty rok a dlh sa vysplhal na 85 000 sk a bude mu pomaly rast do konca zivota. on si uz nikdy nekupi na seba auto, dom, nebude mat vlastne konto atd
myslis, ze policia nezastavi exekuciu??? to si nemyslim, tych pokut je milion, tym co maju strhnu tym co nemaju nestrhnu, pochybujem, ze daju este raz pohladavku exekutorovi, ktora nebola pre nemajetnost uspokojena a zaplati opakovane trovy za mna, nedava to logiku a je tam nejaka premlcacia doba 10rokov, to nieje tak vela.. popripade vypadnem za hranice tam su vraj slovensky exekutory na mna kratky pokial nejde o sumu pre veritela viacej ako 70euro, smutne je ze ani jednu pokutu som ja nedostal, mal som zlu partiu, ktora bola bez vodicakov a zakazdym diktovaly zabudnuty vodicak a moje kompletne iniciale, preto su aj vsetky tieto pokuty za jazdu bez papierov
0 0
monymon monymon

monymon je offline (nepripojený) monymon

ja by som si na vasom mieste pekne presla tie "papiere" , ktorymi Vas zavaluje exekutor, lebo podla mna mate uz davno bloknuty ten ucet v banke, na ktory vam prichadza vyplata a z ktoreho vam tym padom uz ani nahodou neodchadzaju splatky pozicky. "podpora" je tiez exekvovatelny prijem.
0 0
jaruj jaruj

jaruj je offline (nepripojený) jaruj

starnem ale zatial nevadi
Exzekucia sa nevydava ako jednorazovy pokyn. Exzekucia proste bezi a nieje to ani drahe pre zadavatela. Exzekutorka si raz za rok preveri veci a mna to stoji ca. 10-15 eur rocne na postovnom a jej vyjazde a tak uz bezi ekzekucia 5-rok.
Ale vidim ze mena zmyslu ti nieco vysvetlovat, ked uz si sa dopracoval tak daleko ze tu nechas zamestanie, priatelku a vsetko lezat a odides do zahranicia na 10-rokov (ved to nieje tak vela) kvoli par nesplatenym pokutam vo vyske 70 Eur.
predpokladam ze ta uz v tom zahranici cakaju s otvorenym narucim a velkym platom a urcite ti v zahranici prepacia jazdenie bez dokladov a aj tvojim priatelom ked sa budu vydavat za teba.
Nevedel som ze nasa policia je natolko blba ze staci im povedat cudzie meno a oni cely naradovany uveria. Musim si to zapametat- nabuduce ked ma zastavia tak im nadiktujem nejake ine meno aby pokuty chodili inemu.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Aký to je blok? - Tieto policajné pokuty sú po 3 rokoch od právoplatnosti prekludované. Skús u exekútora pozrieť do spisu na tie bloky - ak si pamätáš, že to boli tie ružové cca veľkosti A6, pozri si právoplatnosť a k tomu napočítaj 3 roky. Ak to je teraz, podaj námietku, že pohľadávka je premlčaná. Ale ak si polícia dala návrh na súd a exekútor bude mať v spise nejaké súdne rozhodnutie na základe ktorého vymáha, tak ti zostáva len zaplatiť.
Z platu ponecháva zamestnávateľ 60% zo životného minima + na deti a vyživnovanú manželku, čo je v podstate aj jedno, lebo ak príde na to, že máš účet, ten ti môže zablokovať celý - na ňom ti žiadne minimum nenechá.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

a ja by som len dodala, neničí ťa exekútor, ale zničili ťa tvoji kamaráti, tak sa na nich s dôverou obráť
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

777FERO Pozri príspevok
myslis, ze policia nezastavi exekuciu??? to si nemyslim, tych pokut je milion, tym co maju strhnu tym co nemaju nestrhnu, pochybujem, ze daju este raz pohladavku exekutorovi, ktora nebola pre nemajetnost uspokojena a zaplati opakovane trovy za mna, nedava to logiku a je tam nejaka premlcacia doba 10rokov, to nieje tak vela.. popripade vypadnem za hranice tam su vraj slovensky exekutory na mna kratky pokial nejde o sumu pre veritela viacej ako 70euro, smutne je ze ani jednu pokutu som ja nedostal, mal som zlu partiu, ktora bola bez vodicakov a zakazdym diktovaly zabudnuty vodicak a moje kompletne iniciale, preto su aj vsetky tieto pokuty za jazdu bez papierov
Si na omyle aj s premlcacou dobou.
Ta sice plati, ale akonahle sa zacne v danej veci konat, datum premlcania sa nepocita od vydania pokuty ale od datumu poslednej vyzvy ... ak to ma exekutor, da si pozor aby si vzdy pred terminom premlcania vyzvu dostal.

to, ze budes v zahranici, nie je problem, lebo aj neprewvzatie zasielky /potvrdene na dorucenke postou/ sa povazuje za prevzatie ....
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

ja na tvojom mieste by som sa bála, aby do toho nezatiahli tvoju mamu. keďže máš stále u nej trvalý pobyt.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

ivka70 Pozri príspevok
Si na omyle aj s premlcacou dobou.
Ta sice plati, ale akonahle sa zacne v danej veci konat, datum premlcania sa nepocita od vydania pokuty ale od datumu poslednej vyzvy ... ak to ma exekutor, da si pozor aby si vzdy pred terminom premlcania vyzvu dostal.

to, ze budes v zahranici, nie je problem, lebo aj neprewvzatie zasielky /potvrdene na dorucenke postou/ sa povazuje za prevzatie ....
Ale pri blokoch na pokutu nezaplatenú na mieste od policajtov platí premlčacia doba. (od poslednej výzvy premlčacia doba ??)
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

iriska Pozri príspevok
Ale pri blokoch na pokutu nezaplatenú na mieste od policajtov platí premlčacia doba. (od poslednej výzvy premlčacia doba ??)
vzdy a vsade plati premlcacia doba,
Ale uplyne len v pripade, ze ten, komu dlzime peniaze celu premlcaciu dobu nekona. Ak posle napr. vyzvu na zaplatenie, premlcacia doba sa vlastne zacina znovu od vyzvy.
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

ivka70 Pozri príspevok
vzdy a vsade plati premlcacia doba,
Ale uplyne len v pripade, ze ten, komu dlzime peniaze celu premlcaciu dobu nekona. Ak posle napr. vyzvu na zaplatenie, premlcacia doba sa vlastne zacina znovu od vyzvy.
vyzva na zaplatenie nie je pravny ukon ktory by mal za nasledok ze premlcacia doba prestane plynut, takymto ukonom je len uplatnenie prava na sude, pripadne inom prislusnom organe.
pokial ide o pokutu nezaplatenu na mieste,ta je priamo exekucnym titulom, vztahuje sa na nu 10 rocna premlcacia doba ktora zacina plynut odo dna, kedy sa malo plnit.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

pokiaľ viem, bloky na pokuty od policajtov aj na súde zastavovali po 3 rokoch, resp. keď už uplynula táto lehota a ešte nebolo vydané poverenie pre exekútora, tak ho ani nevydali - platilo to pre tie maličké hnedé bloky aj pre tie ružové. Lenže to nikto z povinných nevedel a exekútor to sám neprizná.
0 0
777FERO 777FERO

777FERO je offline (nepripojený) 777FERO

jaruj Pozri príspevok
Exzekucia sa nevydava ako jednorazovy pokyn. Exzekucia proste bezi a nieje to ani drahe pre zadavatela. Exzekutorka si raz za rok preveri veci a mna to stoji ca. 10-15 eur rocne na postovnom a jej vyjazde a tak uz bezi ekzekucia 5-rok.
Ale vidim ze mena zmyslu ti nieco vysvetlovat, ked uz si sa dopracoval tak daleko ze tu nechas zamestanie, priatelku a vsetko lezat a odides do zahranicia na 10-rokov (ved to nieje tak vela) kvoli par nesplatenym pokutam vo vyske 70 Eur.
predpokladam ze ta uz v tom zahranici cakaju s otvorenym narucim a velkym platom a urcite ti v zahranici prepacia jazdenie bez dokladov a aj tvojim priatelom ked sa budu vydavat za teba.
Nevedel som ze nasa policia je natolko blba ze staci im povedat cudzie meno a oni cely naradovany uveria. Musim si to zapametat- nabuduce ked ma zastavia tak im nadiktujem nejake ine meno aby pokuty chodili inemu.
nasa policia je zial na tolko blba, aj cigani v osade maju len jeden vodicak a chodia nan vsedci, pri kontrole spravia blbeho, ze zabudli peniaze aj papiere od seba doma, nadiktuju meno a priezvisko datum narodenia, a ostatne si policajt cez vysielacku vyhlada ako r,c, c,o. a potom sa staci uz len podpisat asi si si nikdy nezabudol papiere ked nevies ako to chodi..
0 0
sepka sepka

sepka je offline (nepripojený) sepka

Neviem presne ako to chodí, ale toto sa stalo nám: manžel nezaplatil pokutu (zabudol), po čase prišiel list od exekútora tak to zaplatil cez účet(chvalabohu). O cca rok prišli dvaja páni, že si nevyrovnal pokutu ani exekučné poplatky. Poslal ich do kelu, že to má zaplatené, páni povedali, že si to prekontrolujú a ak niečo nebude v poriadku tak sa ozvú. Nikto sa neozval až po čase prišlo rozhodnutie zo súdu, že nezaplatil a má zaplatiť zase viac. Zobral výpis z banky,išiel na súd to ukázať. Nakoniec prišlo rozhodnutie zo súdu, že pokuta je už premlčaná, má zaplatiť len súdne trovy(alebo niečo podobbné, neviem presne) a keďže to mal už zaplatené tak mu ešte vrátili na účet peniaze. Takže exekútori sú aj tak jedna banda a majú v tom bordel. Keby sme to neplatili cez účet a stratili doklad tak sme v háji. Po jednej takej skúsenosti, už odkladám absolútne každý papier.
0 0
777FERO 777FERO

777FERO je offline (nepripojený) 777FERO

sepka Pozri príspevok
Neviem presne ako to chodí, ale toto sa stalo nám: manžel nezaplatil pokutu (zabudol), po čase prišiel list od exekútora tak to zaplatil cez účet(chvalabohu). O cca rok prišli dvaja páni, že si nevyrovnal pokutu ani exekučné poplatky. Poslal ich do kelu, že to má zaplatené, páni povedali, že si to prekontrolujú a ak niečo nebude v poriadku tak sa ozvú. Nikto sa neozval až po čase prišlo rozhodnutie zo súdu, že nezaplatil a má zaplatiť zase viac. Zobral výpis z banky,išiel na súd to ukázať. Nakoniec prišlo rozhodnutie zo súdu, že pokuta je už premlčaná, má zaplatiť len súdne trovy(alebo niečo podobbné, neviem presne) a keďže to mal už zaplatené tak mu ešte vrátili na účet peniaze. Takže exekútori sú aj tak jedna banda a majú v tom bordel. Keby sme to neplatili cez účet a stratili doklad tak sme v háji. Po jednej takej skúsenosti, už odkladám absolútne každý papier.
presne tak je to spinava banda, trovy si davaju podla toho ako sa zobudia, robia si co chcu, ochrana obcana od statu tu neexistuje.. ziadne upozornenie ani vyzva, len hned platit a 5 nasobok dlznej sumy.. hanba tohto statu, mne nenechal exekutor na seba ziadny kontakt telefon nic, len spiatocnu adresu, a este ma aj cvicil nech idem k nemu 45 km a prinesiem prehlat vsetkeho co vlastnim.. som myslel, ze ma od jedu roztrha.. este ze neni odomna 500km, urcite vsak nemam co robit len sa stretavat s takymito legalnymi vypalnikmi.. velmi by ma zaujimalo za co su 100eurove trovy pri vypisani jedneho papiera, kde zmenia len meno a preposielaju kade tade, vypis z banky stoji 1euro a myslim, ze sa na nom viac narobia.. pracovne poznam jedneho exekutora, co sa mi stazoval, ze zle finanncne vychadza, lebo 1000euro ma mesacne vydavky na auto a hypoteku, a dalsich 1500euro ledva prezije.. fakt sa naserem a stanem sa aj ja exekutorom
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať