Zavrieť

Porady

evidencia DPH v programe Alfa

Potrebovala by som pomoc ohladom evidencie DPH v programe Alfa. V evidencii DPH sa mi neukazuju faktury, ktorych datum dodania bol 01/09, ale neboli este zaplatene, t.z. ze evidencia DPH mi ukazuje iba faktury, ktore boli zaplatene. Neviete mi niekto s tymto poradit?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    jana201 Pozri príspevok
    a mozem sa spytat kedy sa skrta ta evidencia dph?? pri akych uctovnych pripadoch ?? bude to aj vtedy ked je osobna spotreba ??
    Pri osobnej spotrebe nemáš nárok na odpočet DPH.
    Skontroluj si dobre dátumy daňovej povinnosti. Fa sa ti musia zobraziť v evidencii aj keď nie sú uhradené.
    I.
    keď nahrávaš faktúru do evidencie musí ju zaradiť do DPH ak to neurobíš tak sa ti tam dajú až pri úhrade a samozrejme pozor na dátum daňovej povinnosti
    I.

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    3104f9687aa3a0790914bcf63 Pozri príspevok
    keď nahrávaš faktúru do evidencie musí ju zaradiť do DPH ak to neurobíš tak sa ti tam dajú až pri úhrade a samozrejme pozor na dátum daňovej povinnosti
    I.

    Ano najpravdepodobnejšie sa to stalo pri nahrávaní faktúr-- Spýta sa:: Zaradiť do evidencie DPH? odpovieš ano. a naskočí okienko s údajmi DPH, kde odklepneš, alebo ešte /poprípade upravíš/, alebo len skontroluješ

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    3104f9687aa3a0790914bcf63 Pozri príspevok
    keď nahrávaš faktúru do evidencie musí ju zaradiť do DPH ak to neurobíš tak sa ti tam dajú až pri úhrade a samozrejme pozor na dátum daňovej povinnosti
    I.
    Ak by zadávateľ nepostupoval týmto spôsobom , podľa môjho názoru nemá správne potom vypracované daňové priznanie za predchádzajúce obdobia .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jajko50 Pozri príspevok
    Ano najpravdepodobnejšie sa to stalo pri nahrávaní faktúr-- Spýta sa:: Zaradiť do evidencie DPH? odpovieš ano. a naskočí okienko s údajmi DPH, kde odklepneš, alebo ešte /poprípade upravíš/, alebo len skontroluješ
    Ešte doplním mimo témy : je tam aj otázka : Zaradiť do evidencie pohľadávok? ....kliknúť Áno .

    jana201 je offline (nepripojený) jana201

    jana201
    a mozem sa spytat kedy sa skrta ta evidencia dph?? pri akych uctovnych pripadoch ?? bude to aj vtedy ked je osobna spotreba ??

    evidencia DPH v programe Alfa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.