Zavrieť

Porady

príjem za reklamu a živnosť v n.o.

Dobrý večer! začínam účtovať neziskovku a chcela by som sa spýtať, či je potrebné aby si založila nezisková organizácia živnosť, ak má okrem iných (väčšinou dotácie od obce a nájom)príjmy z prenájmu reklamnej plochy na podujatí? tieto príjmy nemá zahrnuté v stanovách.
Tiež sa chcem spýtať ohľadom dotácie od obce(jednoduché účtovníctvo): je to PNZD alebo POZD? Dotácia nie je poskytnutá na nákup DM ale na bežné prevádzkové náklady. Ročne táto dotácia tvorí cca 350 000 Sk a bez nej by táto organizácia nemohla fungovať. Hladala som asi všade, ale mám z toho chaos, tak vopred moc ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nellka je offline (nepripojený) Nellka

    Nellka
    Prosííím poraďte, hlavne s tou živnosťou, či ju potrebuje, alebo stačí, keď tieto príjmy uvádza v daňovom priznaní ako zdaňované príjmy na riadku 100 vo VH.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Zivnost je sustavna cinnost vykonavana vo vlastnom mene na vlastnu zodpovednost za ucelom dosahovania zisku. Pokial maju prijmy z reklamy pravidelne, opakovane a robia ich za ucelom dosahovania zisku, urcite by som volila cestu vybavenia zivnostenskeho listu. pokial je to nahodny prijem z reklamy, parkrat do roka hlavne za ucelom zverejnenia sponzorov podujatia tak staci ked zdruzenie tento prijem zdani.

    Nellka je offline (nepripojený) Nellka

    Nellka
    Ďakujem za odpoveď. no oni robia párkrát do roka nejaké podujatie, a v reklame ide hlavne o zverejnenie sponzorov, takže živnosť zrejme potrebovať nebudú.

    príjem za reklamu a živnosť v n.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.