Zavrieť

Porady

Exekútor si robí čo chce?

Zdravím Vás všetkých,poprosil by som Vás o radu v tejto veci:
Včera,t.j.16.03.09 mi bolo poštou doručené Upovedomenie o začatí exekúcie,s tým,že sa dňa 04.12.08 začalo exekučné konanie,kde ma exekútor vyzýva aby som do 14 dní od doručenia Upovedomenia dobrovolne zaplatil dlžnú čiastku,a to:
62,14 € istina
66,63 € úroky
16,60 € trovy konania
16,60 € súdny polatok za vydanie poverenia
29,21 € trovy právneho zastúp.v exek.konaní

144,22 € predbežné trovy exekúcie
---------
335,39 € spolu.
Mám to zaplatiť do 14 dní,t.j.do 29.03.09.Ak by som nezaplatil do tej doby,exekútor začne vymáhať sumu navýšenú na 402,89.
Ja som ale zaplatil istinu 62,14 € dňa 02.02.09,bez toho,aby som vedel,že sa začalo exekučné konanie.Zvyšok som mienil zaplatiť tento týždeň,o čom som aj informoval poisťovňu Kooperatíva,k voči ktorej som mal túto pozdľžnosť,za nezaplatené poistné.Avšak na moje prekvapenie mi exekútor ešte v ten deň,ako mi bolo doručené Upovedomenie o začatí exekúcie,t.j.16.03.09 stiahol z účtu sumu 402,89 € ako uspokojenie pohľadávky + 16,60 € poplatok za spracovanie exekúcie.Vôbec mi nenechal čas na prípadné moje podanie námietky voči exekúcii,atď.Jednoducho mi ukradol peniaze.
Čo stým mám robiť?Samozrejme,okrem podania sťažnosti na Exekútorskú komoru,môžem podať trestné oznámenie za krádež?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stevanka je offline (nepripojený) stevanka

    stevanka
    Stiahol ich,prišla mi v noci sms,a aj som to pozeral v internet-bankingu.Ale predtým,tiež včera, mi prišla sms o zmene disponibilného zostatku,rozdiel bol cca -410 €,čiže bol účet aj blokovaný.Dnes mi zase prišla sms o zmene disponibilného zostatku+410 €,takže ho zase aj odblokoval.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Stevanka, to, že si vyrovnal tú istinu, si mal oznámiť tomu exekútorovi a nie poisťovni, nakoľko ti ten exek. príkaz poslal exekútor a nie tá poisťovňa.
    všetko čo sa týka exekúcii, sa prejednáva s exekútorom, lebo v tej veci už koná exekútor a nie tá poisťovňa.
    Musíš sa spojiť s ním.

    stevanka je offline (nepripojený) stevanka

    stevanka
    Barbara,ak si pozorne čítala moj príspevok-exekútor mi stiahol peniaze ešte v ten istý deň,ako mi bolo doručené Upovedomenie o začatí exekúcie,nedodržal 14-dńovú lehotu na prípadné podanie námietky,takže som mu ani nemal možnosť oznámiť,že istinu som zaplatil,a okrem toho nevedel som o tom,že sa začalo exekučné konanie.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    stevanka Pozri príspevok
    Zdravím Vás všetkých,poprosil by som Vás o radu v tejto veci:
    Včera,t.j.16.03.09 mi bolo poštou doručené Upovedomenie o začatí exekúcie,s tým,že sa dňa 04.12.08 začalo exekučné konanie,kde ma exekútor vyzýva aby som do 14 dní od doručenia Upovedomenia dobrovolne zaplatil dlžnú čiastku,a to:
    62,14 € istina
    66,63 € úroky
    16,60 € trovy konania
    16,60 € súdny polatok za vydanie poverenia
    29,21 € trovy právneho zastúp.v exek.konaní

    144,22 € predbežné trovy exekúcie
    ---------
    335,39 € spolu.
    Mám to zaplatiť do 14 dní,t.j.do 29.03.09.Ak by som nezaplatil do tej doby,exekútor začne vymáhať sumu navýšenú na 402,89.
    Ja som ale zaplatil istinu 62,14 € dňa 02.02.09,bez toho,aby som vedel,že sa začalo exekučné konanie.Zvyšok som mienil zaplatiť tento týždeň,o čom som aj informoval poisťovňu Kooperatíva,k voči ktorej som mal túto pozdľžnosť,za nezaplatené poistné.Avšak na moje prekvapenie mi exekútor ešte v ten deň,ako mi bolo doručené Upovedomenie o začatí exekúcie,t.j.16.03.09 stiahol z účtu sumu 402,89 € ako uspokojenie pohľadávky + 16,60 € poplatok za spracovanie exekúcie.Vôbec mi nenechal čas na prípadné moje podanie námietky voči exekúcii,atď.Jednoducho mi ukradol peniaze.
    Čo stým mám robiť?Samozrejme,okrem podania sťažnosti na Exekútorskú komoru,môžem podať trestné oznámenie za krádež?
    Ďakujem.
    Moj názor je takýto( na zaklade skúseností mojích známych a pod.), keď u nás vznikli exekútori, velmi som sa potešil- povedal som si, že konečne veriteľ dokáže prísť k svojím peniazom a všetko bude OK, bohužiaľ prax je taká , že veľká časť exekutorov sú vagabundi- pozrite sa napríklad na posledné aféry, ked dokonca musel zasiahnuť aj minister spravodlivosti, exekútori robili podvody, zamlčiavali fakty a pod.- takže inštitút exekútora je potrebný, ale je tam strašne veľa chamrade...- samozrejme česť tým poctivým. aj keď sú asi v menšine...

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Len otázka na okraj - nebola to chyba banky? Odpoveďou na otázku, už ďalej nepotrebujem vedieť žiadne podrobnosti. Ja by som si to overila aj fyzicky, nie len tým, že mi prišla nejaká smska- neverím technike.

    Exekútor si robí čo chce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.