Zavrieť

Porady

RUCENIE ????

Ahojte, chcem Vas poprosit o Vase skusenosti, postrehy a rady.....mam problem s ex-frajerom, aby mu bol schvaleny uver bolo potrebne rucenie ,takze som mu rucila medzicasom sme sa rozisli a na uver nedal ani korunu , nie je zabezpeceny ziadnou nehnutelnostou. Nachadzam sa vo financnej tiesni a banka odo mna pozaduje splatit uver miesto neho.
Pre mna je to vazna situacia,aku mam sancu ? pripadne ake kroky mam podniknut? Dala by sa situacia vyriesit s pravnikom cez sud? ake mate skusenosti co mozem urobit. Som zufala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    Keďže ex- neplatí, je logické, že banka vyžaduje platenie od teba. Môže ti siahnuť aj na mzdu. Ja by som v tejto situácii radila platiť. Po splatení úveru máš nárok vyžadovať peniaze od neho (aj) prostredníctvom exekúcie.

    Ak sa mýlim, ďakujem právne zdatnejším kolegom z porady za prípadnú opravu.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    789456123 Pozri príspevok
    Ahojte, chcem Vas poprosit o Vase skusenosti, postrehy a rady.....mam problem s ex-frajerom, aby mu bol schvaleny uver bolo potrebne rucenie ,takze som mu rucila medzicasom sme sa rozisli a na uver nedal ani korunu , nie je zabezpeceny ziadnou nehnutelnostou. Nachadzam sa vo financnej tiesni a banka odo mna pozaduje splatit uver miesto neho.
    Pre mna je to vazna situacia,aku mam sancu ? pripadne ake kroky mam podniknut? Dala by sa situacia vyriesit s pravnikom cez sud? ake mate skusenosti co mozem urobit. Som zufala.
    Myslím, že je to dosť trpká životná skúsenosť... Už asi viac nebudeš bezhlavo ručiť.

    Teraz ti nezostáva nič iné, len zaplatiť a následne sa asi súdiť s ex-priateľom.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    No dost kruta skusenost. Nemoze nieco urobit aj teraz, priebezne?

    Podla toho, co pise, jej ex nekomunikuje, resp. dohodnut sa s nim zrejme neda. Napadlo ma, keby jej podpisal uznanie dlhu, zmenku a pod. (na celu sumu) Na zaklade toho by mohla vymahat aj priebezne, si myslim.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.