Zavrieť

Porady

Podnikanie alebo PZC

Mam dotaz, ako ma vyzerat zmluva o dodavke prac, sluzieb cez zivnostenske opravnenie, aby to danovy urad nepovazoval /neprekvalifikoval/ na prijem zo zavislej cinnosti ?
Ide o to, ze vela zamestnavatelov chce, aby ich pracovnici presli na zivnost, ale je to stale v podstate pzc a DU to nekompromisne vraj prekvalifikuje a co potom ti "chudaci zivnostnici", ktori takto naletia svojim byvalym zamestnavatelom. /Ide mi konkretne o stavbarov, uctovnikov, murarov a tak.../ Dakujem za odpovede a nazory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    zarazila ma veta: ze to DU preklasifikuje - to si ako myslela? A mas s tym nejake skusenosti? Ja som uctovnik na zivnost - a chcela by som vidiet toho, kto by zo mna spravil zamestnanca!! Aj ked suhlasim, ze mnohe nove Zivn.opravnenia su o inom..... ale zas si nemyslim, ze DU by to mohlo zaujimat - dane dostane...aj ked kratene o vydavky. Je tu viacerov veci...len aku to mas skusenost? Sem s nou!! :-)))

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.