Zavrieť

Porady

poraďte čo robiť...

V CZ som mal strýka po ktorom som dedil. V jeho korenšpondencii som zistil, že mal dlžníkov. Pri dedení som to uviedol aj u notára na základe dlžných úpisov. Problém je v tom, že dlžníci na moju písomnú výzvu /doporučený list/ dodnes neodpovedajú, priložil som k listom aj fotokópie rozhodnutia súdu, ale ani to nezabralo. Peniaze dodnes nemám a trvá to už viac ako rok. Najhoršie na tom je, že je to v CZ a ja neviem ako na to, či sa mám obrátiť na exekútora a cez neho vymáhať dlžobu, alebo, no vlastne preto by som potreboval dobrú radu. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    Nakoľko dedíte po občanovi z iného štátu (ČR), predpokladám, že treba postupovať podľa zákonov platných v ČR. Ja osobne by som sa obrátila na advokáta z ČR.

    jj.mm je offline (nepripojený) jj.mm

    jj.mm
    Pri tomto probléme by som si nasiel pravnika s ktorym by som uvedeny problem konzultoval a pripadne by som sa nim aj nechal zastupovat. Je to najjednoduchsie riesenie. Prajem pekny den.
    P.S.
    Cital som,ze sa venujete masazam tenisoveho lakta. Mam s nim problem, vedeli by ste mi poradit, kde najst masera na tento moj nestastny tenisacik? Som z Bratislavy. Vopred dakujem. J.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    jj.mm Pozri príspevok
    Pri tomto probléme by som si nasiel pravnika s ktorym by som uvedeny problem konzultoval a pripadne by som sa nim aj nechal zastupovat. Je to najjednoduchsie riesenie. Prajem pekny den.
    P.S.
    Cital som,ze sa venujete masazam tenisoveho lakta. Mam s nim problem, vedeli by ste mi poradit, kde najst masera na tento moj nestastny tenisacik? Som z Bratislavy. Vopred dakujem. J.
    Prajem pekný deň a ďakujem za odpoveď. Čo sa týka tenisového lakťa je potrebne navštíviť ortopéda a dožadovať sa, aby Vás poslal na rádioterapiu, v BA je ich viacej ako u nás na východe. Robí sa to na onkológii ale je to pre pacientov so zápalovými ochoreniami a preťažením, takže žiadny strach. Nech sa Vám darí

    poraďte čo robiť...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.