Zavrieť

Porady

Podnikanie a eurofondy

Prosim poradit: priatelka si zaklada kadernicky salon. Chcem poradit, na co vsetko nema zabudnut pri rozbiehani tejto cinnosti na zivnost. Ma zivnostenske opravnenie, registrovala sa na DU, SP, ZP. Poziadala tiez o prispevok z eurofondu. Neviem jej poradit, ako sa to uctuje a co vsetko je s tym spojene, nakolko nemam s tym skusenost. Poprosila by som Vas poradit aj co sa tyka zivnosti /ci sme na nieco nezabudli/ aj co sa tyka ohladne prispevku z eurofondov a taktiez dotacie z Uradu prace /danove aj uctovne hladisko/. Dakujeme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    odpoviem iba na jedno: z hľadiska dotácie z Úradu práce - tento príspevok ti vstupuje do príjmov, ktoré ovplyvňujú základ dane a veci, nástroje, majetok, ktorý si z tohto príspevku kúpiš, tak je to výdavok, ktorý ti ovplyvňuje základ dane. Len teraz ti musím zistiť, že ak nakúpiš majetok nad 30000,- Sk, či to máš odpisovať, ale pravdepodobne áno.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Odpisovat áno, ale do výnosov dotácia ide tiež len pomerne.

    Podnikanie a eurofondy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.