Zavrieť

Porady

Je polystyren zdraviu škodlivý?

osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

nedavno sa dostala do sveta informacia,ze polystyren ktory sa pouziva na zateplovanie domov-tzv.fasada,je jedovaty a neodporuca sa.
my sme sa prave tento rok chystali na robenie takejto fasady ale tato info ma uplne odradila.
co si o tom myslite?alebo,je to pravdiva info alebo nie.kde by som sa dozvedela viac?
Usporiadat
brmbo brmbo

brmbo je offline (nepripojený) brmbo

nejde o nič iné, ako o konkurenčný boj viacerých technológii
--
polysterény
minerálne vlny
nové vesmírne náterové farby
--
v každom výrobku, ktorý máme doma, sa nájde viac alebo menej nejakej škodlivej látky. Otázne je len, či sa to sleduje.
Poďme preskúmať farby na stenách ...
Skúsme preskúmať podlahoviny či už na PVC alebo laky na drevenej...
A čo látky v saponátoch a pracích práškoch...
atď atď .....
--
mimochodom konkurencia polystyrénu tvrdila a ešte tvrdí, že kto si zateplí byt polysterénom, sposobi si v byte "plesnenie". Ukazuje sa, že to nie je pravda a že tam, kde sa to ojedinele stalo zato nemôže polystyren, ale nekvalitná praca buď projektanta alebo stavebnej firmy.

A tak vesmirna technológia vytiahla ďaľši argument....
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Pokial ja viem, tak polystyren nie je zavadny vobec. Pretoze on sa degraduje na cisty uhlik a vodik a nema ziadne nebezpecne ucinky ako palenie inych plastov. Je 100% -ne recyklovatelny. A tuto informaciu som tiez pocula a ze to ma platit od roku 2012 ale je to z piatej ruky, cize pravdivost nezarucujem. A ze by az teraz pri skumani prisli na to, ze ma nejake zavady? To sa mi moc nezda.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
osky Pozri príspevok
neviem o tom ze by Rakusania polystaren strhavali-naopak-vidim to tu,ze to ludia hufne robia a preto som vlastne zalozila aj tuto temu.
my sme to najprv tiez chceli robit,lebo tu to kazdy robi,mna vsak ta informacia dost vydesila-neviem si predstavit ze za to dame 25 000 euro/tolko to tu stoji/ a po par rokoch zistime ze sme si nalepili na dom dake svinstvo-sory za vyraz.
osky ja som neodsudzoval polystyren... v dalsom prispevku som predsa napisal, ze mam dom zatepleny polystyrenom - dokonca zvnutra... tym som chcel len poukazat na roznost nazorov...
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

Ivus44 Pozri príspevok
Pokial ja viem, tak polystyren nie je zavadny vobec. Pretoze on sa degraduje na cisty uhlik a vodik a nema ziadne nebezpecne ucinky ako palenie inych plastov. Je 100% -ne recyklovatelny. A tuto informaciu som tiez pocula a ze to ma platit od roku 2012 ale je to z piatej ruky, cize pravdivost nezarucujem. A ze by az teraz pri skumani prisli na to, ze ma nejake zavady? To sa mi moc nezda.
Predvčerom na STV 2 bola relácia "Večer na tému" kde sa venovali poskytovaniu úveru zo ŠFRB na zatepľovanie. Boli tam diskutujúci zastupujúci rôzné skupiny. Boli tam priame otázky ohľadom polystyrénu (to čo sa tu preberá), ale žiadna konkrétna odpoveď. Bol tam aj dotaz na rok 2012, kedy má byť údajne zakázaný v EU a tiež dotaz že v Nemecku sa už 10 rokov nepoužíva; žiadna konkrétna odpoveď.
Prof. zo st. fakulty STU na dotaz aby porovnal systém polystyrén a minerálna vlna sa vyjadril diplomaticky, že nechce poškodiť žiadnu firmu.

Podľa mňa rozhodujúce nie je to či polystyrén je škodlivý alebo nie , ale či bude v EU zakázaný. To že sa má tak stať bolo v TN Markíza.
0 0
Sedrik89 Sedrik89

Sedrik89 je offline (nepripojený) Sedrik89

Tak ako je to s tym rokom 2012? Na nete som nic nenasiel. Uz je to oficialne alebo nie. Dufam, ze to nezakazu. Podla mna je to blbost.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Julian Pozri príspevok
Predvčerom na STV 2 bola relácia "Večer na tému" kde sa venovali poskytovaniu úveru zo ŠFRB na zatepľovanie. Boli tam diskutujúci zastupujúci rôzné skupiny. Boli tam priame otázky ohľadom polystyrénu (to čo sa tu preberá), ale žiadna konkrétna odpoveď. Bol tam aj dotaz na rok 2012, kedy má byť údajne zakázaný v EU a tiež dotaz že v Nemecku sa už 10 rokov nepoužíva; žiadna konkrétna odpoveď.
Prof. zo st. fakulty STU na dotaz aby porovnal systém polystyrén a minerálna vlna sa vyjadril diplomaticky, že nechce poškodiť žiadnu firmu.

Podľa mňa rozhodujúce nie je to či polystyrén je škodlivý alebo nie , ale či bude v EU zakázaný. To že sa má tak stať bolo v TN Markíza.
Myslim, ze nemusis mat obavy. To by Slota nestaval fabriku na polystyren, keby mal byt zakazany.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
http://sk.wikipedia.org/wiki/Polystyr%C3%A9n
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

Ahojte poradaci,

skodlivost polystyrenu sme rozoberali uz viac krat, link k teme na porade,
v teme su aj terminy zakazu pouzivania atd.

Mate niekto konkretne informacie, terminy, skusenosti, fakty?

http://www.porada.sk/t106999-polystyren.html

(prosim nie, v Rakusku, USA sa to tak nerobi atd.)
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ja si myslim, ze to by si sa mal zaujimat u chemikov ohladom stavebnych hmot, ludi, ktori sa polymerizaciou styrenu a celkovo vyrobou polystyrenu zaoberaju. Na internete tazko najdes kvalitny zdroj. Predajca bude tvrdit, ze je to ok a odporca ze nie.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

organy sa prepravuju v polystyrenovych bedniach, urcite nieje neskodny pri horeni a pod..
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

day Pozri príspevok
Ahojte poradaci,

skodlivost polystyrenu sme rozoberali uz viac krat, link k teme na porade,
v teme su aj terminy zakazu pouzivania atd.

Mate niekto konkretne informacie, terminy, skusenosti, fakty?

http://www.porada.sk/t106999-polystyren.html

(prosim nie, v Rakusku, USA sa to tak nerobi atd.)
A na čo zakladáš novú tému ohľadne toho istého problému? Prečo nepokračuješ v starej?

Témy som spojil...
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

1. tema bola pod domacnostou
2. nazov temy "polystyren" (nazov je nedostacujuci, neodkazuje na "problem" s polystyrenom)
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

http://en.wikipedia.org/wiki/Polysty...d_fire_hazards

Kto neholduje anglictine, nech pouzije http://translate.google.com

Co je horsie, je retarder horenia - http://en.wikipedia.org/wiki/Hexabromocyclododecane - zvazuje sa jeho celosvetovy zakaz...
Naposledy upravil TomasHC : 12.07.10 at 09:13
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ja si myslím,že zatepliť fasádu polystyrénom je v pohode.O jeho škodlivosti možme len polemizovať.Najlepšie,keď tuhý fajčiar poukazuje na škodlivosť polystyrénu v exteriéri.To priam milujem.Do interiéru by som ho však nedal,teda okrem poteru.Dnes už je polystyyrén vyrábaný trošku ináč a jeho vlastnosti sú iné ako kedysi.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

marleau Pozri príspevok
Najlepšie,keď tuhý fajčiar poukazuje na škodlivosť polystyrénu v exteriéri.To priam milujem.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

zatial naj odpoved (z inej diskusie)

mPeto » Uto 22. Jún 2010 16:12:48
Dnes, co priamo neskodí sa často oznacuje za zdrave, je to choré ale je to tak (vid. napr. "pite zdravu vodu z vodovodu", uz len to ze nieje skodliva, z nej robi zdravu vodu). Alebo Bio potraviny, ved take by mali byt vsetky, bohuzial sa to vyvinulo inak. Skor ako ci je skodlivý polystyrén mna zaujíma aby som mal doma vyvetrané (cize ak uz tam nieco vylucuje bordel, nech je to hned vonku), momentálne sa transformujem na flegmatika (kvoli stresu) a ked kupujem potraviny minimalizujem Ecka (aj ked niekedy zasnem, do coho vsetkoho a ake mnozstvo su tam schopny dat). Nefajčím, nepijem a ked dostaviam doprajem si aj pravidelný a vydatný spánok. A namiesto zuzlania EPS si zajden do lesa (mimo pelovej sezony bohuzial ).

MiroM: len doplnim, co skodi viac EPS na fasade alebo vandal na komare v zastrcke? (komara to zabije do 10 min, cloveka do ???)

Z mojho pohladu je na tom vsetkom najhorsie to, ze elementarne to neskodi (vsetko je v povolenych mnostvach, ale nikto alebo aspon nemam tie informacie, to nezrata, teda Povolene Mnozstvo z limonady + PM z párku + PM z chleba + PM zo zeleniny + nejaky ten jed zo zastrcky + nejaky z vyfuku a uz sme uplne inde ako ked to vypocitaju z 0,5 l limonady/den ..) A potom bunkam sibe, lebo uz to nemozu vydrazat ten bordel ...
1 0
emilhorvath emilhorvath

emilhorvath je offline (nepripojený) emilhorvath

Azbest je nebezpečný pre ľudský organizmus kvôli malým rozmerom jeho vláknitých štruktúr. Tie sú schopné sa dostať do vzduchu a odtiaľ hrozí jeho vdýchnutie do pľúc. Tam sa azbest zabodáva do pľúcnych komôr a postupom času okolo nich môže vzniknúť rakovinový nádor.
Naposledy upravil arizona : 10.01.11 at 06:01 Dôvod: zmazanie REKLAMY
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

videl som zaujimavu stavbu niekde v USA kde sa strecha drevodomu najprv zateplila vatou medzi krokvami, potom krizom sklenena vata a co ma dostalo, cez to vsetko isiel este EPS a az na to sadrokarton. v nemecku sa veselo predavaju EPS doplnky do domov. Ak by bol EPS tak skodlivy, tak to v zahranici zakazu skor ako tu. jedine ze by ten slovensky EPS bol vyrabany nejakou horsou metodou.. sak setri sa tu kde sa da. ked som kupil tu slovensky nobasil tak je to oproti nemeckemu uplny smejd.. dnes by som uz kupil isover alebo ursa zltu vatu.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

alltracboy Pozri príspevok
videl som zaujimavu stavbu niekde v USA kde sa strecha drevodomu najprv zateplila vatou medzi krokvami, potom krizom sklenena vata a co ma dostalo, cez to vsetko isiel este EPS a az na to sadrokarton. v nemecku sa veselo predavaju EPS doplnky do domov. Ak by bol EPS tak skodlivy, tak to v zahranici zakazu skor ako tu. jedine ze by ten slovensky EPS bol vyrabany nejakou horsou metodou.. sak setri sa tu kde sa da. ked som kupil tu slovensky nobasil tak je to oproti nemeckemu uplny smejd.. dnes by som uz kupil isover alebo ursa zltu vatu.
V Nemecku veselo predavaju aj dioxinove vajcia a kurcata
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

na slovensku ich mozno aj konzumujeme a nikto o tom ani nevie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať