Zavrieť

Porady

neplatenie výživného na maloleté deti

Dobrý deň, neviem či mi budete vedieť poradiť s mojim problémom ale pokúste sa: Som rozvedená a súd určil platenie výživného bývalemu manželovi, ale ten už dva roky neprispieva ani nenavštevuje deti. Dlží mi už slušnú čiastku, ale zrazu si spomenul na deti a poslal 200 EUR pričom dlhuje asi 2000 EUR.
Ja som pred rokom podala aj trestné oznámenie ale nemá ani trvalé bydlisko tak ho polícia nenašla. Teraz keď poslal to máličko tak si nárokuje na deti.
Moja otázka: Má povinnosť doplatiť mi celú čiastku? Lebo vraj ak pošle čo len
nejaké peniaze tak sa ruší aj trestné oznámenie a ja som povinná mu dávať deti. Prosím skúste mi poradiť.Ďakujem moc,moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    happyar je offline (nepripojený) happyar

    happyar
    dobrý deň,podobným som si prešla.Ja mám skúsenosť skôr podobnú, mne bývalý ex,ale žiaľ je cudzej národnosti.Ako som sa dozvedela z pojednávaní, mne dlží čiastku 6000eur, tie peniaze už nikdy neuvidím. Nenašli ho,ani nenájdu, o dieťa sa nezaujíma. Mám Náhradné výživné, ale za podmienok, že ako matka, musíte pracovať a zdokladovať každých 6 mesiacov,aký máte príjem. Naše zákony sú choré, nič na strane matky...a iná strategická cesta ani nie je. Buď sa s tým zmierite, že peniaze neuvidíte, inák sa utrápite...ako som sa celé roky trápila ja sama, ...no musíte bojovať a byť silná!
    buchač To vážne ?
    Lebo tu vravíš niečo iné.
    https://www.porada.sk/t320889-staros...lete-deti.html

    neplatenie výživného na maloleté deti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.