Zavrieť

Porady

POKUTA-oznamovacia povinnost Colny urad

Chcela by som vediet, ci niekto dostal pokutu za nesplnenie si oznamovacej povinnosti a to v troj-dnovom omeskani oznamovacej povinnosti o prijme, vydaji a stave zasob spotrebitelskeho balenia liehu, ako predkladatel oznamenia na Colny urad. Colny urad dal pokutu vo vyske 2.000.- Sk za nesplnenie si tejto povinnosti /oneskorene podanie oznamenia/. Bolo mi trochu naznacene, ze je medzera v Colnom zakone t.j.105/2004 a prepojenim na 511/1992. Je mozne odvolanie ale neviem ako na to. Ak uz niekto ma skusenost s rozhodnutim o ulozeni pokuty za oneskorene podanie oznamenia prosim o radu. Dakujem.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  JULI je offline (nepripojený) JULI

  JULI
  Dakujem, prezrela som vsetky prispevky, nasla som ich. Ale je nejaka medzera v zakone, bola som na to upozornena na CU ale len v skratkach. Takze odvolanie skusim nejako vymysliet. Skusim to. Co to spravi.

  lenkak je offline (nepripojený) lenkak

  Lenka lenkak
  Skús a potom nám napíš aj výsledok ako si dopadla, bude to zaujímať aj ostatných Poraďákov.

  BEATA7777 je offline (nepripojený) BEATA7777

  BEATA7777
  AHOJTE VIEM MI NIEKTO PORADIť KTO JE PLATITEĽ SPOTREBNEJ DANE A KTO BY VEDE čO JE TO ZA ZAKON §14 ODS.3 ZAKONA č.105/2004 Z.z. o spotrebnej dani z liehu

  nano je offline (nepripojený) nano

  nano
  Juli,ja som skúsil aj odvolanie a nepomohlo,pokuta bola aj tak ,potom sa mi to stalo 2x a už bola 4 000,- sk.No ale skús.

  lenkak je offline (nepripojený) lenkak

  Lenka lenkak
  Platiteľ spotrebnej dane z liehu je ten, kto vyrába lieh, plní do fliaš a dáva kolky. Miesto kde sa tento lieh vyrába sa nazýva daňový sklad.
  § 14 ods. 3 zákona 105/2004 Z.z. píše:
  Daňový dlžník neuvedený v odseku 2 je povinný podať CU daňové priznanie najneskôr do troch pracovných dní nasledujúcich po dni vzniku daňovej povinnosti a v rovnakej lehote zaplatiť daň, ak tento zákon neustanovuje inak.

  alušik je offline (nepripojený) alušik

  alušik
  Ja som tu pokutu tiez dostala. Pisala som odvolania, prosila, ze sme v zlej financnej situacii a tak. Aj tak sa nezlutovali a dali pokutu 4000 Sk, aj ked to bolo prvy krat... Takze na nejake odpustenie pokuty moc neverim. Musia si aj takymto sposobom zvysovat prijmy do statneho rozpoctu.

  dana9 je offline (nepripojený) dana9

  právnik dana9
  Čo sa týka opakovaného nesplnenia oznamovacej povinnosti, tak tam odporúčam vždy podať odvolanie proti uloženej pokute z jednoduchého dôvodu - colné orgány si toto ustanovenie zle vysvetľujú a to z nasledovného dôvodu:
  Skutok, ktorý je tvorený viacerými čiastkovými útokmi vedenými s jednotným zámerom, ktoré napĺňajú rovnakú skutkovú podstatu a ktoré sú spojené rovnakým alebo podobným spôsobom vykonania a blízkou súvislosťou v čase a predmete útoku je potrebné posudzovať ako pokračovanie v porušovaní právneho predpisu, t. j. ide o jeden daňový delikt, za ktorý môže byť uložená jedna sankcia. Ak konanie subjektu vykazovalo prevažne tie isté znaky, a tieto neboli postupne zistené a sankcionované, nejde o opakované porušenie zákona, ale o pokračujúce porušenie zákona (pokračujúci delikt). Vychádzajúc z uvedených skutočností, takéto konanie nie je možné posúdiť ako viacero konaní, ktorými bola viackrát naplnená rovnaká skutková podstata daňového deliktu, ale ide o pokračovanie v protiprávnom konaní. Takéto právne posúdenie konania subjektu preto odôvodňuje uloženie len jednej sankcie.

  POKUTA-oznamovacia povinnost Colny urad

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.