Zavrieť

Porady

refakturácia do Čiech

Dobrý deň, mám takýto problém:
Ako má byť vystavené fa. na refakturáciu služby - reklamy ,
ktorá bola vykonaná na území SR a jej pomernú časť refakturujeme do Čiech?
Platí tu oslobodenie??? - podľa akého § ???
Ja sa domnievam, že by to malo byť s 19% DPH, ale nie som si istá a potrebovala by som to veľmi-veľmi súrne PRESNE zistiť / odvolávky na §/

Ďakujem
Naposledy upravil porfin : 12.07.04 at 06:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    Prosím, ak mi vie niekto poradiť, mám takýto problém:

    Slov.metrologický ústav nám faktúroval za certifikáciu prístroja bez DPH. Prístroj vyrába jedná česká firma a my sme to za nich vybavovali na Slovensku. Túto čiastku sme zaplatili. Teraz česká firma chce po nás, aby sme im vystavili (refakturovali) túto faktúru v plnej sume v Sk. Ako to mám správne spraviť. My aj firma v ČR sme platci DPH.

    Je to s alebo bez DPH, podľa akých §... v texte možno napísať, že faktúrujeme náklady spojené s vybavením certifikátov??? ..

    Ďakujem veľmi pekne

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Nezáleží, či to je refakturácia....Ty na to pozeráš stále ako na Tvoju službu pre odberateľa. Zákon o DPH nepozná pojem refakturácia. Pozri či by sa to dalo zaradiť do § 15 a fakturovať ako oslobodené.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    my sme robili podobnú refakturáciu reklamných služieb do Čiech v decembri minulého roku a radila som sa vtedy aj s účtovnou poradkyňou, tá to jednoznačne zaradila do §15, čiže faktúru som vystavila bez DPH a napísala tam: "Toto plnenie je oslobodené od DPH podľa §15 zákona 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov."

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Janna
    Ďakujem. Dám to ako oslobodené.
    jediné na čo si treba dať pozor, aby v texte fakturovanej položky si mala uvedené reklamné služby!!!

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    bendži
    jediné na čo si treba dať pozor, aby v texte fakturovanej položky si mala uvedené reklamné služby!!!
    Ale my to nemáme reklamnú služby. Tak čo teraz?
    Slov.metrol.ústav nám faktúruje: "Odboré posúdenie žiadosti a výsledkov skúšok o uznanie skúšky typu vykonanej v zahraničí v sume...."
    Ako to preúčtovať do ČR? (:

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    no ja som sa vyjadrovala najmä k pôvodnej otázke od porfin... tam sa jednalo o reklamné služby... s tým mám skúsenosti, tak v tom som aj radila...

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    Ďakujem aj tak za pomoc, aspoň sa vyriešila pôvodná otázka. Ja som sa prilepila pod porfina, aby som zbytočne neotvárala novú tému, kedže sa to týka tiež fakturácie do Čiech.

    refakturácia do Čiech

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.