Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie

Opravuje jednoduché účtovníctvo pre SZČO za rok 2003. Budeme podávať dodatočné daňové priznanie k dani z príjmov. Neviete mi náhodou poradiť, ak by prišla daňová kontrola, či budú požadovať aj pôvodný peňažný denník, alebo nie? Alebo stačí im predložiť len už opravený PD? Vďaka za každú dobrú radu.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Aňa je offline (nepripojený) Aňa

  unavená zmenami zákonov Aňa
  Ako som už spomínala. Dodatočné daňové priznanie vypíšete znovu, ako keby ste podávali normálne, priložíte aj nový výkaz o príjmoch a výdavkoch, výkaz o majetku a záväzkoch, ale v daňovom priznaní (v tlačive) v oddiely XI. vyplníte príslušné riadky.Keby Vám bolo niečo nejasné skúsim Vám ešte poradiť. Príjemný deň

  bea je offline (nepripojený) bea

  bea
  Myslím si, že treba odložiť aj povodný peňažný denník. V podvojnom účtovníctve, keď podávame dodatočné DP, výkaz ziskov a strát a súvaha sa nemenia. Menia sa len údaje v DP. V účtovníctve sa robia zmeny až v roku, kedy sa podáva dodatočné DP. Preto si myslím, že je to podobné aj v jednoduchom účtovníctve.

  Dada je offline (nepripojený) Dada

  Dada
  A v dodatočnom daňovom priznaní k dani z príjmov FO sa uvádzajú len zistené rozdiely v príjmoch a výdavkoch a len ten rozdiel sa zdaňuje? Alebo ako tu funguje? Vie mi niekto poradiť, kto podával dodatočné DP k dani z príjmov FO? Vďaka.

  Aňa je offline (nepripojený) Aňa

  unavená zmenami zákonov Aňa
  Daňové priznanie vypisujete normálne celé len do neho nevypisujete len zistené rozdiely, ale ho označíte ako dodatočné a doporučujem všetko odložiť ako povedala Bea.

  bea je offline (nepripojený) bea

  bea
  Tak ako píše Aňa robíte vlastne nové (správne) daňové priznanie a nezabudnite vyplniť aj tabuľku Dodatočné daňové priznanie - riadky 920 až 970. V tej tabuľke Vám vyskočí rozdiel, ktorý máte doplatiť.

  Dada je offline (nepripojený) Dada

  Dada
  V tom pôvodnom bola daňová povinnosť cca 8.000,- Sk, teraz ak nahodím správne údaje a urobím dodatočné daňové priznanie, tak výjde daňová povinnosť cca 70.000,- Sk. Potom k úhrade dám len ten rozdiel? Rovnako opravujem aj výkazy príjmov a výdavkov a majetku a záväzkov?
  Naposledy upravil Dada : 13.07.04 at 07:39

  Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

  Luckasari
  rozdiel na uhradu vyplynie z riadkov 121 az 124, tie treba vyplnit

  opravene vykazy nie je potrebne dat danovemu uradu, v pripade dodatocneho danoveho priznania som ich vyhotovila len pre seba

  bea je offline (nepripojený) bea

  bea
  Prepáčte, pozabudla som, že ste FO. Ja som uvádzala riadky v DP PO. K úhrade dávate len ten rozdiel. Opravené výkazy sú len pre Vašu potrebu.

  Susan je offline (nepripojený) Susan

  Susan
  Pre Beu:
  Ked podavam dodatocne danove priznanie, podla mna sa podavaju aj nove vykazy ziskov a strat a suvaha a taktiez priloha. Predsa aj vo vykazoch musi byt vidiet, kde nastali pohyby a preco podavam dodatocne DP!! Aj ja idem podavat dodatocne danove priznanie a auditor mi povedal, ze aj vykazy sa musia podat, co povazujem za spravne.

  bea je offline (nepripojený) bea

  bea
  My sme podávali v marci t.t. dodatočné DP za r. 2002. Tiež sme to mali vydiskutované s auditormi. Výkazy sme neupravovali, účtovali sme zmeny až v r. 2003. Podávali sme dodatočné DP bez výkazov a bez prílohy. Aj správkyňa dane ho už zlikvidovala (ak sa dá tak povedať tomu, že ho dnes nahrala do počítača?).
  Možno Vy ste iný prípad. My sme už nemohli otvoriť účtovné knihy. Keď si pozriete zákon o účtovníctve § 16 ods. 8 - 10, tam je napísané, kedy sa ešte môžu účtovné knihy otvoriť.

  Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

  Luckasari
  teraz je to uz trochu ine, opravy v pripade dodatocneho priznania mozeme uctovat do roku, ktoreho sa tykaju, kym nemame vykazy schvalene (do toho casu mame povolene otvorit uctovne knihy) §16 ods.9 zakona o uctovnictve
  to znamena, ze ak este nemame schvalenu valnym zhromazdenim uzavierku za rok 2003, a v pripade zistenia chyby,mozeme uctovat do roku 2003 - neviem, ci v tomto pripade naozaj nebude potrebne dorucit aj opravene vykazy na danovy urad, ked nam toto teraz povolili

  v minulych rokoch som podavala dodatocne danove priznania a vykazy som nikdy na danovy urad neodovzdavala, len sama pre seba som si ich urobila, aby som videla zmeny, ake by boli (a pre auditorov)

  Dada je offline (nepripojený) Dada

  Dada
  Lenže opravujem jednoduché účtovníctvo pre SZČO a tú sa výkazy neschvaľujú valným zhromaždením. Predpokladám, že zmeny naúčtujem v roku 2003 a nie v tomto roku, alebo sa mýlim???

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.