Zavrieť

Porady

Skrátenie týždenneho pracovného času.

Dobrý deň.

Dlho som tu už nebol, ale teraz súrne potrebujem radu, ktorá by mi pomohla.

Momentálne som vo výpovednej lehote /paragraf 60, bol som donútený chýbali mi dva mesiace ,aby som mal odpracované tri roky (podpora),samozrejme bez odstupného - nuž čo už../.Výpovedna doba končí 6.4.2009.
Dnes 20.3.2009 som sa dozvedel o dohode, ktorú dal podpísať konateľ zástupcom zamestnancom. Budem ju citovať celú:

Prerokovanie sa uskutočnilo 23.2.2009

Zápis z prerokovania:
Skrátenie týždenneho pracovného času - dohoda.

Predmetom rokovania bolo prerokovanie nutnosti skrátenia týždenneho pracovného času všetkým zamestnancom spoločnosti ....., okrem zamestnancov pracujúcich na chránenom pracovisku - dôvod nízky objem výroby, opatrenia zabezpečujúce prežitie firmy a udržanie zamestnanosti.
Zamestnávateľ ... a zástupcovia zamestnancov sa týmto písomne dohodli, že všetkým zamestnancom, okrem pracujúcich na chránenom pracovisku, bude rovnako a nerozdielne skrátený týždenny pracovný čas z 37.5 hod na 30 hodín.
Platnosť tohto opatrenia od 1.3.2009 - 31.5.2009

V ....23.2.2009

UVEDENÁ DOHODA BOLA PODPÍSANÁ 19.3.2009!!!!!

Chcel by som poradiť:

1.) Som THP, mám základny plat + osobné hodnotenie, dotkne so skrátenie pracovnej doby platu. Ide mi o vypočítanie podpory v nezamestnanosti.
2.)Môže mi zamestnávatel neuznať odpracované hodiny, totižto v marci nám zamestnávateľ nariadil dva dni dovolenky(piatky), ktoré sme vybrali,ostatné dni máme odpracované.Čo s hodinami navyše.
3.) Aký vplyv má skrátenie pracovnej doby na dôchodok, totižto mám do dôchodku cca 8 rokov, a zároveň,aký vplyv to má na uznanie odpracovaných rokov.Podľa môjho názoru neodpracované dni, alebo hodiny majú vplyv na uvedený výpočet. Príklad - piatky nebudeme pracovať a zamestnávateľ ich nezaplatí, alebo, pracovať budeme cez deň len 6 hodín.
4.) Porušl zamestnávateľ Zákonník práce, keď antidatumoval dohodu. Podotýkam, zatial zamestnanci neboli informovaný o tejto dohode.
5.)Vzťahuje sa uvedená dohoda aj na mňa, keď som vo výpovednej lehote.

To sú otázky na ktoré by som chcel odpovede.

Za poradenie vopred ďakujem.

Ostávam s pozdravom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Skrátenie týždenneho pracovného času.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.