Zavrieť

Porady

ukončenie PPV v sobotu?

Zamestnanec chce rozviazať pracovný pomer podLa §60 ZP dňa 21.03.2009 t.j. v sobotu. Je to možné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zhv Pozri príspevok
    Zamestnanec chce rozviazať pracovný pomer podLa §60 ZP dňa 21.03.2009 t.j. v sobotu. Je to možné?
    Je to možné. Ak nenastupuje do nového zamestnania, ukončite mu prac.pomer až nedelou, aby si sa nedelu nemusel v zdr.poisťovni prihlasovať ako samoplatitel.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zhv Pozri príspevok
    Zamestnanec chce rozviazať pracovný pomer podLa §60 ZP dňa 21.03.2009 t.j. v sobotu. Je to možné?
    Ak je to jeho pracovný deň, tak skončiť PP v tento deň je možné.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nevidím žiadny dôvod, prečo by sa prac.pomer nemohol skončiť aj cez víkend - nemusí to byť pracovný deň.

    zhv je offline (nepripojený) zhv

    zhv
    Nakoniec sme sa dohodli na 23.3.2009 - podpísala aj dohodu o rozviazaní pracovného pomeru. Ak náhodou donesie PNS od 23.3.2009 - tak aj tak jej končí PPV 23.3.2009 ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zhv Pozri príspevok
    Nakoniec sme sa dohodli na 23.3.2009 - podpísala aj dohodu o rozviazaní pracovného pomeru. Ak náhodou donesie PNS od 23.3.2009 - tak aj tak jej končí PPV 23.3.2009 ?
    Ano, pracovný pomer končí dohodnutým dňom. Za 23.3. jej vyplatíte náhradu príjmu a PN-ku odstúpite do soc.poisťovne

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    veronikasad Pozri príspevok
    Nevidím žiadny dôvod, prečo by sa prac.pomer nemohol skončiť aj cez víkend - nemusí to byť pracovný deň.
    Dobre, súhlas, nehádam sa, ja len, že som sa s tým v praxi ešte nestretla.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tweety Pozri príspevok
    Dobre, súhlas, nehádam sa, ja len, že som sa s tým v praxi ešte nestretla.
    Ja to tak bežne robím, lebo ak do noveho zamestnania nastupuje od pondelka, za víkend sa musí prihlásiť v zdr.poisťovni ako samoplatitel.

    zhv je offline (nepripojený) zhv

    zhv
    No tak doniesla PNs, 23.3.2009 jej vyplatím náhradu a ju odhlásim zo ZP,SP a PNS postupim do SP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zhv Pozri príspevok
    No tak doniesla PNs, 23.3.2009 jej vyplatím náhradu a ju odhlásim zo ZP,SP a PNS postupim do SP.
    A nezabudni do SP vyplniť ešte aj Potvrdenie o VZ zamestnanca na účely NP, aby jej mali z čoho vypočítať nemocenské.

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Ak prac.pomer zam-ec ukončil k 28.2.09, odhl.zo ZP,SP. A medzi tým keď už bol odhlásený z poisťovni, iba ústne povedal, že je od 24.2..09 PN ale nedodal mi nič. Čo v takomto prípade urobiť. Ďakujem za radu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MarcelkaT Pozri príspevok
    Ak prac.pomer zam-ec ukončil k 28.2.09, odhl.zo ZP,SP. A medzi tým keď už bol odhlásený z poisťovni, iba ústne povedal, že je od 24.2..09 PN ale nedodal mi nič. Čo v takomto prípade urobiť. Ďakujem za radu.
    Ak chce mať preplatenú náhradu príjmu za dni DPN , musí doručiť doklad o DPN.

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Ďakujem. Ak nedoručí má smolu. Výplatu som začala robiť iba tohto roku,predtým im robil iný a ja nemám ani koľko zarobil, aby som mu napr. vystavila do SP Potvrd.o príjme...... , čo v takom prípade.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.